Městská policie seškrtala počet tabulkových míst, Praha 2 protestuje

Pražští strážníci se rozhodli od začátku letošního roku snížit počet tabulkových míst o 220 na celkových 2 300. S postupem městské policie (MPP) zásadně nesouhlasí vedení Prahy 2 a její radnice odešle na magistrát nesouhlasný dopis. S nedostatkem strážníků městská policie bojuje dlouhodobě, přestože zájemcům nabízí nadstandardní benefity.

Snižování počtu míst strážníků, které je potřeba v metropoli obsadit, zkritizovala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). „Bereme si příležitost nabrat lidi, a to v době, kdy potřebujeme každou ruku, nohu a uniformu v ulicích, protože i strážníci pomáhají bojovat s epidemií koronaviru a starají se o veřejný pořádek. Myslím si, že je to obrovská chyba. Potřeba navýšit počty strážníků nezmizela, naopak,“ prohlásila Černochová.

Dvojka by tak podle její starostky měla přijít o 14 tabulkových míst pro strážníky, když Praze 2 chybí 19 strážníků a 129 policistů už teď. Zrušení míst proto již rada této městské části odmítla a starostce uložila zaslat na magistrát náměstkovi primátora Petru Hlubučkovi nesouhlasný dopis. Zřizovatelem Městské policie je totiž právě hlavní město a v organizaci s rozpočtem okolo dvě miliardy ročně zaměstnává zhruba 2 400 lidí.

Prahu navštívil kondomový fantom, v Plzni se ztratila bonsaj i Xbox

Vedení MPP vysvětluje seškrtání počtu míst snížením rozpočtu běžných výdajů hlavního města. To k němu přistoupilo kvůli výpadku příjmů způsobených pandemií nemoci covid-19. Propad v rozpočtu hlavního města za rok 2020 činil zhruba 10 miliard, podepsaly se něm například nižší výběr daní nebo naopak výdaje na kompenzace podnikatelům. Snížení počtu tabulkových míst se podle Městské policie týká jen letošního roku a nebude mít žádný dopad na stávající zaměstnance, ani na její provoz a další rozvoj.

Nedostatek strážníků řeší MPP dlouhodobě, i když zájemce o práci u městské policie láká například na stotisícový náborový příspěvek, stejně tak jako na příspěvky na dopravu, bydlení, stravu nebo za zvýšené riziko.

S využitím ČTK

Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
Dnes, 10:30
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
Dnes, 04:00
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
Včera, 19:08
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 19:08
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
Včera, 15:03
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Včera, 14:36
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
Včera, 12:03
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Včera, 10:03
Dnes po půlnoci začali policisté kontrolovat dodržování nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb lidí mezi...
Včera, 04:00
Nedaleko náměstí I. P. Pavlova jsme se ptali náhodných chodců na jejich zkušenosti s covidem...
Včera, 04:00
Investiční skupina Penta zahájila stavbu kancelářských budov u Masarykova nádraží podle návrhu zesnulé Zahy Hadid....
28.2.2021
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Reklama