Městští strážníci pomohli nezletilým, lidem bez domova i odloženým zvířatům

Městská policie hlavního města Prahy měla i o svátcích napilno. Přinášíme pár případů, které řešila. Týkají se jízdy mladistvého či alkoholového dýchánku nezletilého, odložených štěňátek či terárií se sklípkanem nebo strašilkami. Strážníci také pomáhali lidem bez domova.

„Deset dní po patnáctých narozeninách sedl do tátova auta a vyvezl čtrnáctiletou přítelkyni na výlet. Vypil skoro tři litry piva a opilý dorazil domů. Hlídka strážníků se nestačila divit, když zjistila, že v autě za volantem sedí teprve patnáctiletý letý mladík a na zadních sedačkách se choulí vyděšená čtrnáctiletá letá dívka,“ informovala Náš REGION vedoucí Kanceláře ředitele komunikace s médii a veřejností Městské policie hlavního města Prahy Irena Seifertová.

Třináctiletý kluk vypil šest piv

Bylo něco krátce před třetí hodinou ráno a auto se v letňanské Tupulevově ulici projíždělo trhavou a nejistou jízdou ve vysokých otáčkách. Strážníci se pokusili vozidlo zastavit, to však začalo couvat. „Mladý muž strážníkům sdělil, že vzal auto otci bez dovolení, aby si s přítelkyní udělali noční výlet Prahou. Případ si na místě převzala Policie ČR k dalšímu opatření,“ dodala Seifertová.

Městská policie odchytla dvě potulující se kamerunské kozy

„To teprve třináctiletý chlapec si sám koupil šest lahví piva, vypil je na lavičce a v podroušeném stavu dorazil domů. Jeho vyděšená matka zavolala záchrannou službu. Na žádost záchranářů provedli strážníci u nezletilého orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,45 promile. Kde koupil piva, hlídce odmítl sdělit. Chlapec byl převezen do nemocnice a o případu byl informován příslušný úřad městské části, odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uvedla další případ.

Odložená zvířata našla dočasný domov

Někteří lidé o svátcích odkládali zvířata, v jednom případě pomohli lidé bez domova. „Dvě štěňata někdo odložil k popelnici v papírové krabici v Praze Ďáblicích. Nálezkyně ihned zavolala do útulku pražské městské policie. Odchytová služba dva psí kluky asi šest týdnů staré převezla do Troje, kde si je do péče převzali ošetřovatelé a veterinář,“ uvedla Seifertová.

FOTO: Městští strážnici měli na pilno

Městští strážnici měli na pilno - Štěňata – foto Policie hlavního města PrahyMěstští strážnici měli na pilno - Teraria – foto Policie hlavního města PrahyMěstští strážnici měli na pilno - Teraria_1 – foto Policie hlavního města Prahy

Lidem bez domova nebyl lhostejný osud sklípkana a několika strašilek. „Našli je v teráriích u popelnic v Heřmanově ulici a přivolali hlídku strážníků. Terária byla navíc zavřená v polystyrénové krabici. Strážníci je odvezli na služebnu a poté putovala do útulku městské policie v Dolních Měcholupech,“ dodala.

Lidem bez domova zase pomáhají městští strážníci. K jejich každodenní činnosti patří a i o vánočních svátcích patřily také pravidelné návštěvy oblíbených míst lidí bez domova, kontrola jejich obyvatel, poskytování informací a zajištění převozu do teplých ubytoven.

Dnes, 14:33
Říčanští policisté prošetřují případ nevhodného chování muže vůči dětem z posledních dní. Ten je měl...
Dnes, 04:00
Nedávné uzavření okresů jasně ukázalo, jak důležitou roli v životě Pražanů hraje veřejná zeleň. Mezi...
Včera, 14:37
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:37
Radnice Prahy 10 se stejně jako další pražské městské části tento týdne připojí k testování...
Včera, 12:06
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc k teroristickému útoku a financování terorismu odpyká...
Včera, 11:13
Světelným nápisem "Velezrada", který se v noci na dnešek objevil na budově Pražského hradu, se...
19.4.2021
Zhruba padesátka lidí se dnes odpoledne sešla před ruským velvyslanectvím v Praze na protest proti...
19.4.2021
Vedení Prahy vyzvalo vládu, aby vyjednala s Ruskem navrácení části Stromovky, kterou zabralo v roce...
19.4.2021
Úspěšné inscenace, které jistě pobaví, i jednu chytlavou novinku nabídne v létě divákům pražské Švandovo...
19.4.2021
Radnice Prahy 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově...
19.4.2021
Sofijské náměstí v Modřanech, dříve zanedbané místo připomínající jen nudný širší chodník, se loni v...
Reklama