Mikro dávka kultury. Výdejní okénko Cirk La Putyky

„Objednejte si živou kulturu, my vám ji vydáme! A zahrajeme pouze pro vás.“ Takto láká na netradiční mini představení principál souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák mladší. V době, kdy jsou kulturní akce zrušeny, si soubor připravil divadelní projekty skrze výdejní okénko. V počtu dvou diváků se odehraje krátké představení, které soubor realizuje desetkrát za večer. Co takhle podpořit tuto unikátní kulturní akci, která dodržuje všechna hygienická opatření, a ještě je zdarma?

Soubor Cirk La Putyka je proslaven díky svým netradičním divadelním projektům, nyní však přichází s něčím, co „zachrání život“ všem kulturně závislým divákům, ale i členům souboru samotným. Jelikož se nyní často mluví o tom, že divadla zůstanou zavřená až do konce roku, naskytla se unikátní příležitost pro to, aby někdo odvážný vystoupil a nabídl neočekávané. „V posledních dnech se mluví o divadlech zavřených do konce kalendářního roku. Proto již od března hledáme cesty, jak být divákům stále nablízku. Jak neztratit kontakt. Jak si udržet zdravou mysl a tělo v kondici. Jak vrátit členy souboru na společné jeviště, a to klidně i pro jednoho diváka,“ uvedl Rosťa Novák.

Skrze výdejní okénko kultury mohou diváci v omezeném počtu jednoho, dvou až čtyř, pokud se jedná o členy jedné rodiny, zhlédnout pětiminutové představení, na které je vstupné dobrovolné. Všechno probíhá za dodržování aktuálních hygienických nařízení, tedy tak, že diváci sedí venku u okénka a herci jsou od nich vzdálení několik metrů. Vstup je sice zdarma, ale vzhledem k omezenému počtu diváků, je nutná registrace předem. „Přijďte nás podpořit, přijďte na chvilku zažít živou kulturu. My vás potřebujeme,“ vyjádřil se Rosťa Novák.

Divadelní spolky se nejvíce bojí, že až otevřou divadla, lidé se do nich nenahrnou, budou se vracet během týdnů, možná i měsíců, a tak chce být Cirk La Putyka svým divákům stále nablízku, aby o ně nepřišla. Nechtějí však, aby si lidé jednoho dne řekli: „Přestaňte dělat cirkus a začněte s něčím užitečným.“ Členové souboru pomáhají v nemocnicích, dělají projekty pro domovy seniorů, ale potřebují udržet svůj Cirk La Putyka naživu. Z toho důvodu se chtěli vrátit na jeviště a hrát. A to klidně jen pro jednoho diváka.

Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
Reklama