Mikro dávka kultury. Výdejní okénko Cirk La Putyky

„Objednejte si živou kulturu, my vám ji vydáme! A zahrajeme pouze pro vás.“ Takto láká na netradiční mini představení principál souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák mladší. V době, kdy jsou kulturní akce zrušeny, si soubor připravil divadelní projekty skrze výdejní okénko. V počtu dvou diváků se odehraje krátké představení, které soubor realizuje desetkrát za večer. Co takhle podpořit tuto unikátní kulturní akci, která dodržuje všechna hygienická opatření, a ještě je zdarma?

Soubor Cirk La Putyka je proslaven díky svým netradičním divadelním projektům, nyní však přichází s něčím, co „zachrání život“ všem kulturně závislým divákům, ale i členům souboru samotným. Jelikož se nyní často mluví o tom, že divadla zůstanou zavřená až do konce roku, naskytla se unikátní příležitost pro to, aby někdo odvážný vystoupil a nabídl neočekávané. „V posledních dnech se mluví o divadlech zavřených do konce kalendářního roku. Proto již od března hledáme cesty, jak být divákům stále nablízku. Jak neztratit kontakt. Jak si udržet zdravou mysl a tělo v kondici. Jak vrátit členy souboru na společné jeviště, a to klidně i pro jednoho diváka,“ uvedl Rosťa Novák.

Skrze výdejní okénko kultury mohou diváci v omezeném počtu jednoho, dvou až čtyř, pokud se jedná o členy jedné rodiny, zhlédnout pětiminutové představení, na které je vstupné dobrovolné. Všechno probíhá za dodržování aktuálních hygienických nařízení, tedy tak, že diváci sedí venku u okénka a herci jsou od nich vzdálení několik metrů. Vstup je sice zdarma, ale vzhledem k omezenému počtu diváků, je nutná registrace předem. „Přijďte nás podpořit, přijďte na chvilku zažít živou kulturu. My vás potřebujeme,“ vyjádřil se Rosťa Novák.

Divadelní spolky se nejvíce bojí, že až otevřou divadla, lidé se do nich nenahrnou, budou se vracet během týdnů, možná i měsíců, a tak chce být Cirk La Putyka svým divákům stále nablízku, aby o ně nepřišla. Nechtějí však, aby si lidé jednoho dne řekli: „Přestaňte dělat cirkus a začněte s něčím užitečným.“ Členové souboru pomáhají v nemocnicích, dělají projekty pro domovy seniorů, ale potřebují udržet svůj Cirk La Putyka naživu. Z toho důvodu se chtěli vrátit na jeviště a hrát. A to klidně jen pro jednoho diváka.

Dnes, 14:30
Pražané nepřijdou o letošní vánoční oslavy, i když se vzhledem k pandemii covidu-19 ponesou v umírněnějším duchu....
Dnes, 12:20
U železniční zastávky v pražských Běchovicích dnes ráno srazil rychlík přibližně 30letého muže. Mladík zraněním...
Dnes, 10:50
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 10:50
Stovka mladých lidí, zejména cizinců, si ani přes vládní zákaz nenechala ujít nelegální party v...
Dnes, 07:55
Pražský magistrát nechal v pátek večer rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí. Původně se měly...
Včera, 18:20
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
Včera, 17:41
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Včera, 16:20
Jedna z restaurací v pražských Kunraticích ve čtvrtek otevřela navzdory vládnímu zákazu. Na místo proto...
Včera, 12:20
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem plánované namísto železniční trati mezi Vršovicemi a...
Včera, 11:00
Každá cesta ven se v této době omezila již jen na nákup nebo práci. Procházka...
Včera, 08:59
Hlavní město v příštím roce vydá o miliardu korun více na fungování pražské integrované dopravy...
Reklama