Milion chvilek bude opět demonstrovat proti Babišovi, nejdřív v Praze, pak v regionech

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterý 10. prosince další demonstraci, tentokrát na pražské Václavské náměstí. Demonstrace reagují na výsledky evropských auditorů k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše i na to, že nejvyšší státní zastupitel Pavel Zeman obnovil trestní stíhání Babiše a Jany Mayerové, když případ, týkající se Čapího hnízda, vrátil k došetření dozorujícímu státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi.

„V úterý 10. prosince – na Den lidských práv – se společně setkáme v 18 hodin na Václavském náměstí. Setkáme se, abychom řekli jasné NE k nepřijatelnému chování předsedy vlády a vyzvali Andreje Babiše k demisi,“ uvedl předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář.

„Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů, který vysává veřejné peníze a zneužívá stát pro vlastní prospěch, nemá v čele vlády co dělat. Všichni by měli vědět, jak Babišovy problémy poškozují každého z nás. Střet zájmů jednoduše znamená: Andrej Babiš krade z našeho společného pro sebe. Inkasuje, co mu nepatří. Platíme to my všichni. A ještě na to doplatíme,“ dodal.

Politici zapomínají na venkov, lidé se tam cítí opuštěně, říká předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář

V rámci demonstrace mají mimo jiné vystoupit ředitel Transparency International David Ondráčka, expert na dotace a veřejné finance Leo Steiner či bývalá krajská ředitelka České inspekce životního prostředí v Ústí nad Labem Jana Moravcová. Následovat bude pochod na Hlavní nádraží, kdy demonstrující budou mít sebou píšťalky, klaksony nebo bubny.

Následovat budou akce po celé ČR

Podle Mináře „nepůjde jen o demonstraci, ale především o setkání lidí z celé republiky, kteří sdílí společné hodnoty: zájem o druhé, kritické myšlení, odvahu, laskavost, smysl pro humor či solidaritu“. Spolek proto vyzývá veřejnost, aby na akci přinesla vlastní cukroví, perníčky, štrúdly či bábovky.

Lidé si připomněli brutální zásah československých složek proti demonstrujícím z roku 1969

Následovat budou i akce v regionech, které se uskuteční všude možně, vyjma Prahy a krajských měst, v pondělí 16. prosince. V krajských městech, vyjma metropole, se akce uskuteční ve čtvrtek 19. prosince.

Včera, 16:45
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Včera, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Včera, 14:39
Je to trochu drzé, ale je to tak, jsou to už veteráni. Vždyť na Jasné...
Včera, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Včera, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
3.8.2020
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
3.8.2020
Ještě před volbami Piráti slibovali transparentní řízení města. Ačkoliv obsadili křeslo primátora, ani po roce...
3.8.2020
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
3.8.2020
„První doklimatizované tramvaje by měly být zařazeny do provozu o letních prázdninách příštího roku,“ znělo...
3.8.2020
Jak už to tak bývá, stačil jeden dotaz a plán Prahy sobě na zdražení jízdného...
Reklama