Mládežnický hokej by bez podpory města v Praze nepřežil

Město Praha podpoří hokejovou mládež v nadcházejícím roce 21 miliony korun. Částka, kterou si mezi sebou rozdělí šestice pražských hokejových klubů, je určena výhradně na podporu mládeže.

Dotace je rozdělována v rámci společného projektu Sparty, Slavie, Kobry, Hvězdy, Letců Letňany a Slavoje Zbraslav a zaštiťuje ji hokejový svaz, který o ni jako zastřešující organizace oficiálně požádal.

„V hlavním městě jsou i další hokejové kluby, ale ty netrénují mládež,“ uvedl Pavel Geffert ze Sparty. Jednotlivé kluby, které jsou do projektu zapojeny, musí peníze použít na licencované trenéry pro mládež, materiální vybavení, zaplacení tréninkových ploch, zdravotní zajištění a zefektivnění náboru dětí. To, v jakém poměru peníze využijí, je pak již na jednotlivých klubech a jejich podmínkách.

„Mimo to jsme se dohodli, že pro děti od 1. do 4. třídy budou ve všech klubech stanoveny příspěvky ve stejné výši, tedy 500 korun měsíčně,“ řekl Geffert. „Výše příspěvku je důležitá pro většinu rodičů a bez dotace by to bylo až 1800 korun,“ řekl František Kučera z letňanského klubu. „Snažíme se o to, aby trenéři, kteří vedou děti, to s nimi opravdu uměli a netrénovali je jako dospělé. Příprava musí být rozmanitá a na každém tréninku musí být minimálně 50 procent hry,“ dodal Geffert.

Přístup Prahy pochválil i svazový šéftrenér Slavomír Lener. „Je třeba si uvědomit, že v jiných městech je hokej placen přímo z jejich rozpočtu. V Praze není ani jeden ‚městský‘ klub. Bez podpory by hokej v Praze v posledních letech nepřežil. Ukazuje se, že podpora od magistrátu přivedla více dětí na stadiony. Z našeho pohledu je to neskutečný projekt,“ míní Lener.

Historická budova Národního muzea se částečně otevřela veřejnosti

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama