27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Mnohé pražské mateřské školy přijaly i dvouleté děti

Většina pražských mateřských škol přijala od nového školního roku všechny tříleté děti. V mnoha školkách se našlo místo i pro děti dvouleté, vyplynulo z ankety mezi pražskými radnicemi. Problém mají z oslovených městských částí v Letňanech, kde zatím nemá místo okolo 90 dětí. Ředitelé školek nyní řeší odvolání proti nepřijetí, často se děti podaří umístit ještě v září.

Reklama

V Letňanech je v současné době sedm mateřských škol s celkovou kapacitou 713 míst. Přesto zhruba 90 tříletých dětí je zatím bez umístění, uvedla vedoucí odboru školství Marcela Horešovská. Rodiče mohli podávat více přihlášek, duplicitní přijetí ve školkách ještě nemají dořešená. Na konci října by měla být dokončena rekonstrukce jednoho oddělení v MŠ generála Františka Fajtla DFC, kde bude dodatečný zápis. Praha 18 hodlá také opravit MŠ Místecká, případně stávající objekt nahradí kontejnerovou školkou. Získá tím přibližně 90 míst. Na projekt městská část nyní získala dotaci 50 milionů od magistrátu, informovala mluvčí letňanské radnice Hana Saitzová.
Městská část Praha 10 zatím neví, zda případně kolik tříletých dětí se do školky nedostane. „Ředitelé umísťují děti, které původně dostaly ze školy rozhodnutí o nepřijetí. Informace o počtu nepřijatých budeme mít na začátku září,“ řekl mluvčí Prahy 10 David Polák.
„Při zápisech do mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 4 se z velké části podařilo uspokojit zájem rodičů dětí, které do srpna 2019 dovrší tří let věku. V některých mateřských školách byly přijaty i děti dvouleté,“ uvedl mluvčí radnice Jiří Bigas.
V Praze 8 podle vedoucího odboru školství Petra Svobody většina školek přijala všechny tříleté děti s trvalým pobytem v městské částí. Místo zbylo i na děti mladší, řekl.
Radní Prahy 7 Hana Šišková uvedla, že do mateřských škol přijaly všechny tříleté děti. Dvouleté děti se dostaly do školek i dětských skupin. „V tomto školním roce jsme otevřeli dětskou skupinu v objektu Maroldova panoramatu na Výstavišti. Otevření dalších dvou dětských skupin připravujeme. V současné době pracujeme také na zřízení lesní školky,“ uvedla dále.
V hlavním městě je podle údajů ministerstva školství přes 400 mateřských škol. V loňském roce je navštěvovalo více než 43.000 dětí.
Zdroj: čtk

Prohrané bitvy známe dopodrobna. Ale co ty vítězné? Moravské pole poprvé…

Před 1 hodinou
Hlavní město se dohodlo s církevním řádem milosrdných bratří na odkupu odsvěceného kostela svatého Šimona...
Před 3 hodinami
Lidské siluety na tramvajových kolejích v Praze varují chodce před neuváženým vstupem do trati. Dopravní...
Dnes, 09:27
Kvůli modernizaci železničního koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi bude od 25. července na měsíc pro...
Dnes, 08:31
Pokud se podaří ve zkráceném postupu provést změnu Územního plánu hl. města Prahy, přibude v...
Včera, 20:18
Bohemka se v minulé sezoně velice trápila na domácím stadionu. Ovšem v prvním utkání tohoto...
Včera, 09:02
Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po...
20.7.2019
Praha se za stávajících podmínek nechystá kupovat chátrající nádraží Vyšehrad, protože cena, kterou za ni...
20.7.2019
Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Polikliniky Vysočany v Praze 9 slaví kulaté výročí. Už...
20.7.2019
Technologicko-informační centrum Cyberdog v Nových Butovicích, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu...
20.7.2019
Pražská vzdělávací centra sledují vzrůstající zájem o ekologické programy, které nabízejí. Ročně se jich účastní...
Reklama