7℃
Dnes je 21. březen , svátek má Radek

Mosty v Horních Počernicích jsou ve špatném stavu. Jeden půjde k zemi na jaře, druhý ho bude nejspíš následovat

„Krátce po příchodu na radnici jsme se dozvěděli nepříjemnou zprávu, která nikoho z nás netěší. Aktuální celopražské kontrole Technické správy komunikací (TSK) neunikly ani mosty v naší městské části, které zmíněná organizace spravuje. Mostů je tu celkem pět. Tři z nich jsou v majetku TSK, jeden patří městské části a poslední Státnímu pozemkovému úřadu,“ stojí ve stanovisku radních Horních Počernic.

Reklama

Všechny mosty v majetku TSK (Bystrá přes D10 na Satalice), Ve Žlíbku (přes D10 na Radonice) a Božanovská (přes D11) jsou ve špatném stavu. Podle předběžných informací, které radní získali na schůzce se zástupci Odboru životního prostředí a dopravy Prahy 20, TSK, Policie ČR, ROPIDu a Prahy 19, by měl být omezen provoz na mostu Bystrá pro vozidla nad 16 tun s podmínkou semaforem řízeného kyvadlového provozu prostředkem mostu. Mosty Žlíbek a Božanovská jsou v omezení na 12 respektive 14 tun.

Na jaře roku 2019 se tedy očekává demolice mostu Bystrá a výstavba nových mostních konstrukcí. Demolice mostu Božanovská bude, podle všeho, následovat. Most Ve Žlíbku by se měl opravit.
V majetku městské části je most Na Svěcence (přes D11 na Dolní Počernice). „V tomto případě jsme požádali dopisem magistrát o to, aby most Na Svěcence včetně komunikace převzal do své správy. V této chvíli odborníci intenzívně hledají možné objízdné trasy. Snažíme se spolu s nimi a příslušnými úřady najít co nejvhodnější objízdnou trasu zejména pro nákladní vozidla tak, aby jejich průjezd obydlené části Horních Počernic zatížil co nejméně.“ Bohužel to dopravu v Horních Počernicích ještě více zkomplikuje.

FOTO: Mosty v Horních Počernicích

Mosty v Horních Počernicích - Most – Horní PočerniceMosty v Horních Počernicích - 0 hppppMosty v Horních Počernicích - 2-400×300Mosty v Horních Počernicích - 2hpppMosty v Horních Počernicích - 3hp
Další fotky
Mosty v Horních Počernicích - 1 hp,
Včera, 17:00
V pražské MHD by mohly být všechny autobusové zastávky na znamení. Změna by přinesla finanční...
Včera, 13:33
V ulicích Prahy 8 funguje od roku 2013 terénní sociální služba pro děti a mládež...
19.3.2019
Policisté u obviněných objevili kokain a extázi, u jednoho z mužů i pěstírnu marihuany se...
19.3.2019
Když se řekne Apolinář, napadne většinu z nás bývalá záchytka. My se ale chceme věnovat...
19.3.2019
Dvojice kradla v obchodním centru ve Vinohradské ulici na Žižkově. Vyhlédli si obchod s mobilními...
19.3.2019
Vedení Prahy 12 se postavilo proti stavbě bytového domu Zelený Kamýk. Rada schválila odvolání proti...
19.3.2019
V pražské Zbraslavi mají nové kulturně-komunitní centrum. Za rekonstrukci dvou chátrajících pavilonů v Žabovřeské ulici...
19.3.2019
Takzvaná kontejnerová kavárna s veřejnými toaletami vznikne na Ortenově náměstí v Praze 7. Radnice nyní...
19.3.2019
Tak tohle je poměrně vtipná situace. Chlápek na Žižkově v Praze 3 vešel do prodejny...
19.3.2019
Ve středu 20. března se pěší zóna na Andělu od 8 do 19 hodin promění...
Reklama