12℃
Dnes je 18. červenec , svátek má Drahomíra

Na hlasivky pomůže banán, píše ve své knize zpěvák Hynek Tomm

Od banánu ke hvězdám aneb Musíš žít teď! Tak se jmenuje knižní prvotina zpěváka Hynka Tomma, kterou vydal u nakladatelství Petrklíč. Dřív zpíval na křtech jiných autorů, až se nakladatelství ozval se svým dílem, respektoval požadavky na úpravy a kniha vyšla.

Reklama

Úryvek z knihy přečetla na křtu, konaném v pražském Klubu Lávka, nestárnoucí herečka, zpěvačka a moderátorka. Miriam Kantorková. Autor zazpíval mimo jiné písničku Samota s textem Josefa Fouska: „…Samota je krásná, když někoho máš, komu se zpovídáš, s kým se zastavíš, o své samotě vyprávíš…“. Knihu pokřtil mimo jiné i režisér Zdeněk Troška. Křtu se zúčastnily i další osobnosti – třeba zpěvačka Magda Malá nebo moderátorka Eva Jurinová.

Maminka ho nečekaně opustila. To nešťastného zpěváka inspirovalo pomáhat lidem s rakovinou

„Když člověk jednou zažije úspěch, radost, štěstí, chce to zažívat pořád, je to jako droga.”Tak zní motto, kterým je uvedena knižní anotace, která též prozrazuje, že kniha obsahuje velké množství informaci ze setkání s různými osobnostmi a také velké množství fotografií s barevnou přílohou.

Na začátku byla učitelka z lidušky

A proč je v názvu banán? „Bylo mi asi jedenáct let, zpíval jsem v Praze v sále pro 600 diváků. V zákulisí mě rozezpívávala paní profesorka z lidové školy umění, ale nějak to prostě neznělo, taková suchá barva hlasu ze mě vycházela… „Hynku, počkej tady, za chvilku přijdu,” přikázala mi profesorka a nechala mě samotného za oponou…,“ píše Tomm.

FOTO: Hynek Tomm křest knížky

Hynek Tomm křest knížky - Křest knihy – foto archiv Hynka TommaHynek Tomm křest knížky - Křest knihy 2 – foto archiv Hynka Tomma

„Zanedlouho se vrátila s banánem, poručila mi, abych ho snědl, což mi sice přišlo divné, ale poslechl jsem. Ta zkušená profesorka věděla, co dělá, najednou mi hlas jiskřil a já tehdy zažil největší úspěch ze všech účinkujících. Po odzpívání si mě totiž publikum ještě svým potleskem na jeviště čtyřikrát vyžádalo!“ dodává. „Takže, milí čtenáři žádné žloutky, ale banán, na hlasivky jedině banán!,“ radí.

Včera, 18:31
Teplé počasí povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu...
Včera, 17:00
Na dodržování povinností cyklistů na pražských cyklostezkách se během prázdnin zaměří městská policie. Strážníci spolu...
Včera, 16:28
Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků...
Včera, 13:28
V městské části Praha-Nedvězí podali registračnímu úřadu pro nové volby do zastupitelstva jednu kandidátní listinu....
Včera, 11:05
Výstavba obecních bytů v metropoli byla poměrně velká v 90. letech, od roku 2010 se...
Včera, 10:26
Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se,...
Včera, 09:31
Předsedou Komise pro udržitelnou energii a klima Rady hlavního města Prahy byl jmenován ekolog a...
Včera, 08:28
Také střecha Centra Černý Most se během léta proměnila ve velkokapacitní letní kino.
16.7.2019
V Tursku u Prahy hoří bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem....
16.7.2019
Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí...
Reklama