Na hlasivky pomůže banán, píše ve své knize zpěvák Hynek Tomm

Od banánu ke hvězdám aneb Musíš žít teď! Tak se jmenuje knižní prvotina zpěváka Hynka Tomma, kterou vydal u nakladatelství Petrklíč. Dřív zpíval na křtech jiných autorů, až se nakladatelství ozval se svým dílem, respektoval požadavky na úpravy a kniha vyšla.

Úryvek z knihy přečetla na křtu, konaném v pražském Klubu Lávka, nestárnoucí herečka, zpěvačka a moderátorka. Miriam Kantorková. Autor zazpíval mimo jiné písničku Samota s textem Josefa Fouska: „…Samota je krásná, když někoho máš, komu se zpovídáš, s kým se zastavíš, o své samotě vyprávíš…“. Knihu pokřtil mimo jiné i režisér Zdeněk Troška. Křtu se zúčastnily i další osobnosti – třeba zpěvačka Magda Malá nebo moderátorka Eva Jurinová.

Maminka ho nečekaně opustila. To nešťastného zpěváka inspirovalo pomáhat lidem s rakovinou

„Když člověk jednou zažije úspěch, radost, štěstí, chce to zažívat pořád, je to jako droga.”Tak zní motto, kterým je uvedena knižní anotace, která též prozrazuje, že kniha obsahuje velké množství informaci ze setkání s různými osobnostmi a také velké množství fotografií s barevnou přílohou.

Na začátku byla učitelka z lidušky

A proč je v názvu banán? „Bylo mi asi jedenáct let, zpíval jsem v Praze v sále pro 600 diváků. V zákulisí mě rozezpívávala paní profesorka z lidové školy umění, ale nějak to prostě neznělo, taková suchá barva hlasu ze mě vycházela… „Hynku, počkej tady, za chvilku přijdu,” přikázala mi profesorka a nechala mě samotného za oponou…,“ píše Tomm.

FOTO: Hynek Tomm křest knížky

Hynek Tomm křest knížky - Křest knihy – foto archiv Hynka TommaHynek Tomm křest knížky - Křest knihy 2 – foto archiv Hynka Tomma

„Zanedlouho se vrátila s banánem, poručila mi, abych ho snědl, což mi sice přišlo divné, ale poslechl jsem. Ta zkušená profesorka věděla, co dělá, najednou mi hlas jiskřil a já tehdy zažil největší úspěch ze všech účinkujících. Po odzpívání si mě totiž publikum ještě svým potleskem na jeviště čtyřikrát vyžádalo!“ dodává. „Takže, milí čtenáři žádné žloutky, ale banán, na hlasivky jedině banán!,“ radí.

Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
23.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
21.5.2020
Starosta Prahy 1 Petr Hejma představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i...
21.5.2020
V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu...
Reklama