16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Na náměstí Republiky začal 6. ročník Prague Design Week

Aktuální ročník výstavy, který potrvá až do neděle 21. dubna, láká na zajímavou prodejní výstavu, atraktivní workshopy i netradiční vyhlídku na Prahu z nejvyššího patra budovy na náměstí Republiky.

Reklama

Přehlídka tvorby umělců z České republiky i zahraničí probíhá v prvním a druhém patře historické budovy banky na náměstí Republiky 7. Vstup na výstavu je z Královodvorské ulice. Na Prague Design Week 2019 se představí přes 60 vystavovatelů nejen z Česka, ale i dalších evropských zemí a Japonska. Zastoupeny jsou designérské studia, šperkaři, módní návrhářy, umělci i studenti vysokých škol. V expozicích tu představí nejen svou aktuální tvorbu, ale i proces vzniku svých děl. Součástí programu budou i workshopy s vystavovateli, doprovodné přednášky či Design Kino.

„Kromě hlavní výstavy bude letos nabitý také doprovodný program, v rámci přednášek budou našimi hosty třeba architekt Petr Janda, který má na svědomí podobu Pražské náplavky i další projekty pro hlavní město, Michal Roman z projektu Nahá vesnice, který se zaměřuje na rekultivaci venkova, nebo Štěpán Bärtl z CAMPu s přednáškou o rozvoji Prahy,” informoval Ondřej Krynek, organizátor Prague Design Week.

FOTO: Prague Design Week 2019

Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0106Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0108Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0105Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0101

Nedílnou součástí přehlídky se opět stanou workshopy s vystavovateli, například modelování s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM nebo práce s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber. Značka Leathery bude mít po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, kde si návštěvníci mohou vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. Během workshopu s Ateliérem Haškovec si zase zkusí ražbu do kartonu pomocí prvorepublikového stroje. O víkendu bude otevřen workshop s Lelí’s Cupcakes zaměřený na výrobu a zdobení dortíků.

Výstava je prodejní, návštěvníci tu tedy mohou zakoupit nebo si objednat výrobky vystavovatelů. Rodiny s dětmi mohou využít nehlídaný dětský koutek – originálně ručně vymalovanou místnost plnou zvířátek s omalovánkami, skákacím panákem i zdí na kreslení.

Porážka křižáků u Sudoměře. Žádné pleny, postačilo bahno a nadšení husitů

Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama