20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Na náměstí Republiky začal 6. ročník Prague Design Week

Aktuální ročník výstavy, který potrvá až do neděle 21. dubna, láká na zajímavou prodejní výstavu, atraktivní workshopy i netradiční vyhlídku na Prahu z nejvyššího patra budovy na náměstí Republiky.

Reklama

Přehlídka tvorby umělců z České republiky i zahraničí probíhá v prvním a druhém patře historické budovy banky na náměstí Republiky 7. Vstup na výstavu je z Královodvorské ulice. Na Prague Design Week 2019 se představí přes 60 vystavovatelů nejen z Česka, ale i dalších evropských zemí a Japonska. Zastoupeny jsou designérské studia, šperkaři, módní návrhářy, umělci i studenti vysokých škol. V expozicích tu představí nejen svou aktuální tvorbu, ale i proces vzniku svých děl. Součástí programu budou i workshopy s vystavovateli, doprovodné přednášky či Design Kino.

„Kromě hlavní výstavy bude letos nabitý také doprovodný program, v rámci přednášek budou našimi hosty třeba architekt Petr Janda, který má na svědomí podobu Pražské náplavky i další projekty pro hlavní město, Michal Roman z projektu Nahá vesnice, který se zaměřuje na rekultivaci venkova, nebo Štěpán Bärtl z CAMPu s přednáškou o rozvoji Prahy,” informoval Ondřej Krynek, organizátor Prague Design Week.

FOTO: Prague Design Week 2019

Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0106Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0108Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0105Prague Design Week 2019 - Prague Design Week_0101

Nedílnou součástí přehlídky se opět stanou workshopy s vystavovateli, například modelování s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM nebo práce s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber. Značka Leathery bude mít po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, kde si návštěvníci mohou vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. Během workshopu s Ateliérem Haškovec si zase zkusí ražbu do kartonu pomocí prvorepublikového stroje. O víkendu bude otevřen workshop s Lelí’s Cupcakes zaměřený na výrobu a zdobení dortíků.

Výstava je prodejní, návštěvníci tu tedy mohou zakoupit nebo si objednat výrobky vystavovatelů. Rodiny s dětmi mohou využít nehlídaný dětský koutek – originálně ručně vymalovanou místnost plnou zvířátek s omalovánkami, skákacím panákem i zdí na kreslení.

Porážka křižáků u Sudoměře. Žádné pleny, postačilo bahno a nadšení husitů

Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
19.4.2019
Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna obousměrné...
18.4.2019
Pražský magistrát nechá vybudovat protipovodňová opatření na Kopaninském potoce v Přední Kopanině. Práce vyjdou na...
Reklama