Na Palmoveckém kopci může vzniknout sportovní areál

Na posledním zasedání schválili zastupitelé Prahy 8 návrh na pořízení změny územního plánu. Důvodem změny je vytvoření podmínek pro rozvoj sportovně rekreačního zázemí čtvrti na Palmoveckém kopci. K tomu má radnice už zpracovanou urbanistickou vizi.

„Palmovecký kopec je významnou lokalitou Libně. Zároveň je to velmi atypické území, které je rozděleno mezi několik areálů a postrádá celistvé řešení. To chceme změnit, kopec udělat prostupnější a zpřístupnit návrší kopce, které nabízí vyhlídku na panorama města,“ říká Tomáš Hřebík, radní pro strategický rozvoj.

Proto Prahy 8 připravila materiál, který posvětili zastupitelé. Díky tomu by mohl z kopce vzniknout park s výhledem a sportovním zázemím. Již nyní je zde významný hokejbalový areál, který je v plánu modernizovat a dále ho rozšířit o další sportoviště. Městská část přitom bude vycházet z již vypracované urbanistické vize, která počítá s několika scénáři rozvoje.
„V obecné rovině vycházíme z již vypracované studie a našim cílem je na palmoveckém kopci vybudovat sportovní zázemí. Jak konkrétně bude areál vypadat a co za další aktivity nabídne, bude ještě podrobeno diskuzi,“ říká Petr Pelc, zastupitel a zmocněnec pro rozvoj oblasti Palmovka.

Stavba nové modřanské radnice se zpožďuje. Mohou za to polutanty

Lokalitu Palmoveckého kopce zatěžuje nedostavěné Technologické centrum ochranného systému metra. Nedostavěný kryt leží roky ladem a neřešení situace vede k úpadku okolí, kam se stahují nežádoucí aktivity.
„Změny, které máme v plánu, lze sice realizovat i bez ohledu na budoucnost krytu, je pro nás ale zásadní situaci vyřešit a pomoci tím stabilizaci celého území. Zahájíme proto dialog s Dopravním podnikem Praha, který je majitelem krytu, o jeho budoucím řešení, dostavbě, nebo jiných variantách,“ vysvětluje Hřebík.

Zároveň dojde k prověření napojitelnosti komunikací Pod Plynojemem – Balabenka, tzv. jižního obchvatu Libně, který by ulehčil dopravě v Sokolovské ulici. V neposlední řadě se studenti ateliéru Klokočka na podzim 2019 zaměří na propojení Palmoveckého kopce a Krejcárku.

Zdroj: web Prahy 8

Palmovecky-2
(web Prahy 8)
23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama