Bony a klid nebo Obecná škola. Víte, kde se tyto filmy natáčely?

Kdo by neznal filmové hity, jakými jsou Bony a klid, Obecná škola, Rebelové nebo Škola základ života? Řada scén se natáčela kousek od Prahy a nejspíš je velmi dobře znáte. Filmaři se sem rádi vracejí i nyní. Točilo se zde například několik scén ze seriálu Pustina nebo krimisérie Mordparta.

Chýlková, Roden a svatba v Hostivicích

Čas sluhů je filmem Ireny Pavláskové z roku 1989. V hlavních rolích zde účinkují Ivana Chýlková a Karel Roden. Děj se zaměřuje především na Danu (Ivana Chýlková) a její umění manipulovat s lidmi. Scéna, ve které se Milan (Karel Roden) a Dana berou, se natáčela na hostivickém zámku. Filmový Milan tehdy ještě nevěděl, do čeho se namočil. Zajímavostí je, že oba herci byli v době natáčení párem i ve skutečnosti.

Na pumpě u Rudné se dějí věci

Poměrně oblíbenou filmařskou lokací je kupodivu benzínová pumpa v Rudné u Prahy. Využili jinapříklad tvůrci seriálového hitu Pustina, ve kterém se vyšetřuje záhadné zmizení dcery místní starostky. Vidíme zde například scénu, v níž otec zmizelé dívky Karel přesvědčuje prostitutku, aby s ním jela k němu na chatu. V šesté epizodě na stejném místě prostitutku hledá Karlova bývalá žena a starostka Hanka. Dále se zde natáčel seriál Temný kraj. Místní motorest můžeme vidět i ve filmu Víta Olmera Nahota na prodej, který patří mezi nejhůře hodnocené české filmy na databázi csfd.cz.

Honičky a kšeftování s markami

O hodně lépe hodnocený je snímek Bony a klid z roku 1987, ve kterém se to veksláky jen hemží. V Karlovotýnské ulici v Nučicích proběhne scéna, v níž veksláci pronásledováni veřejnou bezpečností sjedou ze silnice a zaparkují na dvoře, kde vymění mercedes za trabanta. Při kšeftování s markami si zase v záběru můžeme povšimnout radotínské cementárny.

FOTO: Na Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály

Na Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály - Západ dobřichovice zámek nahota na prodejNa Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály - Západ MordpartaNa Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály - západ filmová místa obecná školaNa Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály - Z3. filmová místa – Železniční most přes Berounku v dolních Mokropsech účinkoval v seriálu Nevinné lži. – Wikimedia CommonsNa Praze-západ se točily české klasiky i nové seriály - Z3. Filmová místa – V hostivickém zámečku proběhla svatba Karla Rodena a Ivany Chýlkové ve filmu Čas sluhů. – Wikimedia Commons

Nučice: Obecná škola nebo Smrt stopařek

Místem, které filmaři navštívili hned několikrát, je nádraží v obci Nučice. Točila se tu například filmová klasika Obecná škola. Ve filmu ale stanice představuje železniční zastávku Horní Měcholupy. Natáčel se tu i další známý film Smrt stopařek z roku 1979, který ve své době šokoval veřejnost drastickými scénami. Nučický železniční přejezd můžeme poznat v zimní scéně, kdy se hlavní postava Charvát blíží k přejezdu, jenž se snaží zablokovat policie. Na nádraží se ještě podívali tvůrci seriálu Nevinné lži, když připravovali šestý díl s názvem Chromozom.

Tím filmová sláva Nučic nekončí. Na Prokopské návsi se odehrává scéna na pouti z českého muzikálu Rebelové. V ulici Pražská se zase ve stejném filmu jedna z postav prohání na motorce.

Berounka láká filmaře

Když se přesuneme trochu dál, zjistíme, že v Černošicích je natáčecích míst bezpočet. Na břehu řeky Berounky se například natáčela notoricky známá Škola základ života. Vznikaly zde také některé díly seriálu Arabela. Z novějších seriálů stojí za zmínku Mordparta. Když seriálový David Brukner hází v epizodě Nevěsta do řeky svatební prstýnky, stojí na mostě přes Berounku v Kazínské ulici v Černošicích. U břehů řeky je rovněž nalezeno auto Viliama Bruknera. Železniční most přes Berounku zase můžeme vidět v díle seriálu Nevinné lži Klukovina.

Tentýž díl Nevinných lží se natáčel také v Dobřichovicích. Scéna, v níž se trojice hlavních hrdinů popere se spolužáky, kteří se jim posmívají kvůli tomu, že je údajně sexuálně obtěžoval jejich učitel, se točila na hřišti v Pražské ulici.Vhodné lokality zde našlitaké tvůrci seriálu Nemocnice na kraji města: Nové osudy. Dobřichovický zámek posloužil jako natáčecí lokace výše zmíněnému nepříliš povedenému filmu Nahota na prodej. I v Dobřichovicích filmaři využili most přes Berounku. Objevil se ve snímku Dva lidi v ZOO. Monty s vnukem přes něj jedou autem a spěchají na stanici, kde se mají setkat s jeho maminkou. Vlak ovšem nakonec nestihnou.

Znáte filmové lokality na Praze – západ, které jste v našem přehledu nenašli? Neváhejte se nám ozvat na [email protected]

Zdroj: filmovamista.cz

Včera, 19:13
Komerční článek
Poslední rok nebyl pro nikoho lehký. Obrovský nápor v nemocnicích a velká psychická zátěž pro...
Včera, 16:05
Na začátku roku 2021 Moskva informovala svět, že zdejší metro nově řídí i ženy. Do...
Včera, 15:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:57
Narkoman v Praze zdemoloval zahrádku. Polykal předměty a obnažoval se.
Včera, 14:21
Muž s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce ujížděl v neděli večer před policií....
Včera, 12:18
Lidé hned ráno využili, že se po více než čtyřech měsících mohly otevřít všechny prodejny,...
Včera, 11:30
Praha 7 chce odstranit mohutnou betonovou zeď, která odděluje pozemek velvyslanectví Ruské federace od Stromovky....
Včera, 10:33
Na návrh radnice Prahy 9 souhlasila Místopisná komise Rady hl. m. Prahy, aby jedna z...
Včera, 09:04
Příští řádnou schůzi Sněmovny, která začne v úterý 25. května, budou moci zájemci sledovat z...
Včera, 06:55
Sociologicko-antropologický výzkum o tom, jak se lidem na Palmovce žije, má pomoci této městské části...
9.5.2021
Byty pro turisty pronajmeme pro sociálně slabé Pražany. Takový je ve zkratce plán hlavního města,...
Reklama