Na šestce přibudou další odběrová místa. Lidé se mohou otestovat v Dejvicích a na Džbáně

V šesté městské části přibudou dvě nová odběrová místa, kde je možné nechat se otestovat na onemocnění covid-19. Lidé je najdou na Vítězném náměstí a poblíž vodní nádrže Džbán. Konkrétně jde o prostor v Dejvicích v blízkosti východu z metra u křižovatky ulic Šolínova a Technická na Džbáně o ulici Nad Lávkou v areálu parkoviště.

V šesté městské části přibila dvě nová odběrová místa, kde je možné nechat se otestovat na onemocnění covid-19. Lidé je najdou na Vítězném náměstí a poblíž vodní nádrže Džbán. Konkrétně jde o prostor v Dejvicích v blízkosti východu z metra u křižovatky ulic Šolínova a Technická na Džbáně o ulici Nad Lávkou v areálu parkoviště. Obě nová místa fungují.

„Hlavní město společně s GHC Genetics otevírá dvě nová odběrová místa. Po drive-in odběrovém místě na pražském Výstavišti, které bylo otevřeno na začátku října, se nám podařilo zprovoznit již tři odběrová místa v posledních dvou týdnech. V rámci spolupráce se soukromými laboratořemi požadujeme, aby odběrová místa obsluhovala jak samoplátce, tak klienty s e-žádankami od lékaře, kterým test hradí pojišťovna,“ říká náměstek primátora Petr Hlubuček.

Objednejte se předem

Na Vítězném náměstí najdou zájemci odběrové místo v blízkosti místa, kde se konají sobotní farmářské trhy. Proto zde budou vzorky odebírány vždy od neděle do čtvrtka od 8.00 do 18.00 hodin. Na odběr je však nutné se předem objednat, a to prostřednictvím formuláře na webu www.reservio.cz/b/ghc-kul  na konkrétní den a čas.

Ještě horší doprava. Pražský dopravní podnik omezí kvůli covidu provoz autobusů

Odběrové místo bude poprvé otevřeno v neděli 18. října a přijít mohou jak osoby s e-žádankou, tak i samoplátci, kteří zaplatí za standardní PCR test 1 750 Kč a za chromatografický test na protilátky 700 Kč. Zaplatit lze v hotovosti i platební kartou, přičemž online platba je preferována.

Na Džbánu plaťte kartou

Další odběrové místo se bude nacházet u vodní nádrže Džbán v Praze 6 – Vokovicích na konci ulice Nad Lávkou v areálu parkoviště. Na rozdíl od předchozího odběrového místa bude pouze v režimu drive-in, kdy se odběr uskuteční přímo z vozidla. Otevřeno zde bude od středy do neděle od 8.00 do 18.00 hodin, pracovat se zde začne příští týden ve středu. I sem je však třeba se předem objednat, a to na stejném webu jako na odběr na Kulaťáku. Platba je zde však možná pouze kartou.

Dnes, 17:40
V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne...
Dnes, 17:00
Zatímco na jaře, když Prahu trápila první vlna nákazy Covid-19 bylo parkování v metropoli zdarma,...
Dnes, 15:00
Pro vysvětlení a poučení místních a (někdy snad i) turistů budou sloužit nové modré tabulky....
Dnes, 14:20
V omezeném režimu fungují na základě nařízení vlády ČR radnice v Česku. Omezení úředních hodin se týká...
Dnes, 13:00
Z Hradce Králové do Prahy vyrazil dnes v osm hodin ráno vojenský konvoj, který poveze...
Dnes, 12:20
Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru...
Dnes, 10:48
Tištěné noviny Náš REGION Praha jsou od pondělí 19. října k dispozici zdarma u kamelotů...
Dnes, 07:35
Obyvatelé Prahy se snad nikdy v minulosti nepotkávali s příslušníky městské policie tak často jako...
Včera, 18:35
Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají...
Včera, 15:52
Stovky sportovních fanoušků demonstrovalo proti vládním opatřením proti koronaviru. Protože se jich v Praze na...
Reklama