Na Václavském náměstí se v úterý 17. prosince opět sejdou lidé, kteří nechtějí Babiše premiérem

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterý 17. prosince od 18 hodin další demonstraci, stejně jako před týdnem na pražské Václavské náměstí.

I tento protest reaguje na výsledky evropských auditorů k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše i na to, že nejvyšší státní zastupitel Pavel Zeman obnovil trestní stíhání Babiše a Jany Mayerové, když případ, týkající se Čapího hnízda, vrátil k došetření dozorujícímu státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi.

Demise, konec peněz pro Agrofert

„V úterý 10. 12. se na Václavském náměstí opět sešly desetitisíce lidí. V adventní době něco neuvěřitelného. Smekáme klobouk před všemi, kteří neváhali vynaložit úsilí a přijít či dokonce přijet přes celou republiku postavit se za demokracii! Vzhledem k závažnosti střetu zájmů trestně stíhaného premiéra zazněly tři hlavní požadavky: 1) Demise Andreje Babiše, 2) Konec veřejných peněz pro Agrofert, 3) Andrej Babiš musí vrátit, co mu nepatří,“ uvedl předseda Milonu chvilek Mikuláš Minář v rozeslaném mailu. Babiš opakovaně reagoval, že neodstoupí a Agrofert, že je ve svěřeneckém fondu.

Politici zapomínají na venkov, lidé se tam cítí opuštěně, říká předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář

„V pondělí 16. 12. naváže svými protesty více než 200 obcí a měst po celé republice (kromě Prahy a krajských měst). Ve čtvrtek 19. 12. se uskuteční protestní pochody v krajských městech (kromě Prahy). Avšak i na Václavském náměstí se v tomto roce potkáme ještě jednou. Stane se tak v úterý 17. 12. v 18 hodin,“ pokračoval.

Politici představí svou vizi

„Výzkumy uvádí, že pro třetinu lidí, kteří zvolili Andreje Babiše, je ANO „nejmenší zlo“ a že nevidí alternativu. Alternativa ale vždy existuje! Chceme na závěr roku oslovit zástupce demokratických stran, aby ukázali, jakou alternativu dokážou nabídnout. Slyšet od nich tváří v tvář, jakou mají vizi a jak srozumitelně dokážou oslovit i ty, jejichž hlasy zatím nemají,“ dodal Minář.

Milion chvilek bude opět demonstrovat proti Babišovi, nejdřív v Praze, pak v regionech

Projevy pozvaných politiků by se měli skládat z představení vize – co jsou hlavní problémy České republiky a jak je konkrétní strana hodlá řešit, z toho, co podle nich trápí voliče ANO a jak je chtějí oslovit, a z toho, co sami chtějí říci. Projev jednoho politika by měl trvat šest minut. Akce nese název „Budoucnost bez Babiše“.

Včera, 19:10
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
Včera, 17:50
Dalším případem pytláctví, kdy padli dva jeleni, se zabývají rakovničtí kriminalisté.
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Včera, 10:11
Nymburk prodal pozemky v průmyslové zóně Sever. Za zhruba 16 hektarů zaplatí investor 60 milionů...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
21.2.2020
Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v...
21.2.2020
Začátkem února si hořovičtí městští policisté převzali nový automobil značky Škoda. Vozidlo zakoupila společnost NH...
21.2.2020
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
Reklama