Na výletě do lesa si potřebujete odpočinout? Pražské lesy budou bohatší o 200 laviček

Další fotky

Pražské lesy do konce listopadu přivítají dvě stovky opravených laviček. Nových sedáků z dubového dřeva, které vyrobila truhlárna Lesů Praha, se od začátku podzimu dočkaly nově založené lesy Robotka, V Panenkách a místo s nádherným výhledem na Prahu – Dívčí hrady.

Další opravené lavičky míří v těchto dnech do Čimického a Ďáblického háje.
Původní sedáky ze smrkového dřeva byly za roky užívání a vystavení klimatickým vlivům značně opotřebované. Proto nadešel čas k jejich výměně za trvalejší dubové dřevo.
„Abychom prodloužili jejich životnost a uchránili je před nepřízní počasí i napadením houbovými chorobami, natřeli jsme dřevo speciálním olejem,“ pochlubili se zaměstnanci Lesů. Oprava laviček byla hrazena z finančních prostředků hlavního města.

Při rekonstrukci zvonice bylo objeveno barokní točité schodiště

Nový lesopark V Panenkách vznikl loni v místě řepkového pole ve východní části Běchovic.
Tvoří ho 23 000 sazenic na ploše více než 2 a půl hektaru. Sazenice byly sázeny ve směsích různých druhů dřevin – dub zimní, lípa srdčitá, buk lesní, borovice lesní, javory a třešeň ptačí. Pro druhovou pestrost byla doplněna douglaska tisolistá nebo modřín opadavý. V prosinci 2017 byla dokončena obslužná mlatová komunikace, která propojila nový lesopark s Běchovicemi (ul. Do Panenek) a Újezdem nad Lesy (křížení ul. Starokolínská a Ochozská). Na území lesoparku byly kromě lesních ploch vytvořeny též pobytové louky, drobné lesíky a rozptýlená zeleň. Po lesoparku Letňany jde o druhý největší projekt zeleně po roce 1989.

Lesopark Robotka vznikl na poli sousedícím s Lítožnickými rybníky mezi Dubčí a Běchovicemi. V listopadu 2017 tam lesníci vysázeli 53 tisíc sazenic mladých stromků. Více jak dvě třetiny sazenic připadá na duby, v menší míře budou zastoupeny také lípy, buky, javory, jasany a jilmy. Jehličnany zastupují douglasky a modříny. Nový les rozšíří plochy zeleně zdejšího přírodního parku Říčanka, který provází koryto Říčanského potoka od Uhříněvsi až po přírodní památku Lítožnice s trojicí rybníků.

FOTO: Nové lavičky v pražských lesích

Nové lavičky v pražských lesích - 1 DSCN3167Nové lavičky v pražských lesích - 2 IMG_4350upr-1Nové lavičky v pražských lesích - 3 36078_721256_divci_hrady_devin_Divci_Hrady__Devin_14Nové lavičky v pražských lesích - 3 36102_721256_divci_hrady_devin_Divci_Hrady__Devin_10Nové lavičky v pražských lesích - 4 robotka
Další fotky
Nové lavičky v pražských lesích - čim a dábl prapNové lavičky v pražských lesích - prapNové lavičky v pražských lesích - čim prapNové lavičky v pražských lesích - 0 ďábl dábl
23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama