Na Žofín se dopoledne přišlo s Gottem rozloučit 6400 lidí

Na poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem dnes do 11:30 dorazilo na Žofín 6400 lidí. ČTK to řekl provozní ředitel paláce Žofín Jan Hrubý. Proud lidí se podle něj před polednem začal zrychlovat.

Fronta sahala celé dopoledne přes most Legií na Janáčkovo nábřeží na druhém břehu Vltavy, kolem poledne se zkrátila zhruba do půlky mostu. Lidé, kteří se kolem poledne poklonili u rakve, stáli ve frontě přes dvě hodiny. Sál je otevřený od 08:00 do 22:00.

První fanoušci se přicházeli na Slovanský ostrov naposledy rozloučit s ikonou populární hudby už ve čtvrtek odpoledne a na místě čekali přes noc. Ráno v 05:30 dosahovala fronta lidí k začátku mostu Legií u Národního divadla, větší počet fanoušků začal přicházet před osmou hodinou ranní, kdy se smuteční sál na Žofíně otevřel. Půl hodiny před otevřením sálu se fronta vinula přes celý most Legií, byla tedy delší než 700 metrů. V 08:00 se fronta na chvíli prodloužila po Janáčkově nábřeží asi o 150 metrů.

Dovnitř Velkého sálu, kde je vystavena rakev, Gottovi příznivci proudí plynule už téměř pět hodin. Sálem, kde zní Gottovy písně, projdou zhruba za dvě a půl až tři minuty. Stále je v sále zhruba 40 až 60 fanoušků. Postupují pozvolna, někteří si natáčejí celou cestu sálem na mobil, jiní se fotí u vstupu a v zadní části s rakví. Fronty se tvoří u kondolenčních knih.

Podle lidí, kteří uctili zpěvákovu památku u rakve v poledne, ve frontě vystáli dvě hodiny. „Dvě hodiny dvacet minut,“ odpověděla na dotaz ČTK žena z Hlinska. Organizaci smutečního rozloučení si pochvalují, líbí se jim také výzdoba sálu. Jediné, na co si stěžovali, byli předbíhající v úseku u mobilních toalet na ostrově.

Z paláce lidé odcházejí druhou stranou, procházejí přes budovu Mánesa na Masarykovo nábřeží. Při odchodu se mohou občerstvit u stánku, většinou ale nabídku nevyužívají.

Policie zatím v souvislosti s pietní akcí neřešila žádné problémy. Doprava v centru metropole je stále plynulá, uvedla Policie ČR na twitteru. Podle zpravodaje ČTK na mostě Legií si někteří projíždějící řidiči frontu lidí fotili nebo natáčeli na mobil.

Podle sdělení Veroniky Berníškové z úřadu vlády určí organizátoři počet fanoušků orientačně. V paláci není instalován průmyslový sčítač příchozích. Organizátoři dnes očekávají účast desítek tisíc lidí, počítali s několikakilometrovou frontou zájemců vedoucí na Újezd či až k Andělu. Podle předchozích údajů správy ostrova je reálné do 22:00 odbavit zhruba 50.000 smutečních hostů.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukémií.

OMH, ČTK

Dnes, 16:15
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
Dnes, 15:42
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
Dnes, 14:40
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
Dnes, 13:22
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl....
Dnes, 10:35
Sezonu zahájí až na přelomu července a srpna. Teď probíhá testování bazénové technologie a kolaudační...
Včera, 18:20
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Včera, 11:40
Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné,...
Včera, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
5.7.2020
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
5.7.2020
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Reklama