24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Nadstavbovou část skupiny o záchranu odstartovalo dramatické malé pražské derby

Tvrdý souboj o záchranu započal! V prvním kole nadstavbové části se utkala v dramatickém derby Dukla s Bohemians. Ke konci utkání měli blíže k výhře Klokani, ale nakonec si týmy body rozdělily.

Reklama

Bohemka pod vedením Martina Haška prožila povedenou jarní část soutěže a sahala po účasti v nadstavbové skupině o Evropu. Ta jí unikla prakticky o jeden gól, a tak ji nyní čeká souboj o záchranu v nejvyšší fotbalové soutěže. V prvním kole vyrazila na hřiště Dukly, která má před sebou vzhledem k velké bodové ztrátě prakticky nemožný úkol – zachránit se.

I přesto, že se oba celky aktuálně nachází v naprosto jiném rozpoložení a formě, bylo na pražské Julisce k vidění velice vyrovnané utkání. Hlavně v první polovině měly obě družstva množství dobrých příležitostí ke skórování.

V barvách Bohemians se ocitl asi v největší šanci Puškáč, když z několika metrů pouze napálil dobře postaveného brankáře Radu. Podobně pak skončil i střelecký pokus Reitera z neméně špatné pozice.

Za domácí byl nejblíže ke vstřelení branky Holík hned v úvodu utkání, ale jeho střela z přibližně deseti metrů se mezi tři tyče nevešla. Před Fryštákovou brankou byl hodně aktivní i Holenda, avšak ani jeho útočné výpady neskončily gólem.

Dokáže se Dukla ještě zachránit? Její šance v nadstavbové části jsou téměř mizivé

Ve druhém poločase se hráči Bohemky snažili více držet míč na svých kopačkách a pokoušeli se proniknout do zabezpečené obrany domácích. Jejich zvýšená aktivita nabídla celku Romana Skuhravého více prostoru na ofenzivní pokusy. Jeden z nich skončil v 69. minutě brankou.

Tetour vyslal při rychlém protiútoku mezi obránce Hadaščoka. Ten však nestihl dostat míč pod kontrolu a v obležení několika hráčů Bohemians mu byl míč vypíchnut. Naneštěstí pro Klokany se ale balon objevil přesně před Tetourem, který pokračoval ve svém pohybu dopředu. Záložník Dukly z jednoho doteku překonal brankáře Fryštáka a poslal svůj tým do vedení.

Bohemka se za mohutné podpory svých fanoušků snažila probojovat skrz hradbu obránců do střeleckých příležitostí a srovnat. Hodně aktivní byl hlavně střídající Jusúf Hilál, který byl nakonec u zrodu kýžené vyrovnávací branky z 83. minuty. Bahrajnec se prodral na pravé straně přes svého strážce a z brankové čáry poslal dlouhý centrovaný míč na nabíhajícího Hůlku, jenž z voleje prostřelil brankáře Radu.

Klokani pak v samotném závěru utkání mohli dokonat obrat. Záviška uháněl sám na bránu, ale Rada nohou zneškodnil jeho pokus. Po této akci musel být na tribunu vykázán trenér Martin Hašek, který se pohlcen atmosférou vřitil na hrací plochu. Ani další šance z finálního tlaku Bohemians nevyústily v rozhodující branku, a tak se v tomto pražském derby na úvod nadstavbové části body dělily mezi oba soupeře.

Bezobalové nakupování je v kurzu, ale láci nečekejte. Teď je i na Trojce

Před 2 minutami
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Před 1 hodinou
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
Včera, 13:33
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
Včera, 13:03
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
Včera, 12:15
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
Včera, 07:00
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
15.8.2019
Lichtenštejnský palác se nachází poblíž Karlova mostu, na nároží ulic Na Kampě a U Sovových...
Reklama