15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Nadstavbovou část skupiny o záchranu odstartovalo dramatické malé pražské derby

Tvrdý souboj o záchranu započal! V prvním kole nadstavbové části se utkala v dramatickém derby Dukla s Bohemians. Ke konci utkání měli blíže k výhře Klokani, ale nakonec si týmy body rozdělily.

Reklama

Bohemka pod vedením Martina Haška prožila povedenou jarní část soutěže a sahala po účasti v nadstavbové skupině o Evropu. Ta jí unikla prakticky o jeden gól, a tak ji nyní čeká souboj o záchranu v nejvyšší fotbalové soutěže. V prvním kole vyrazila na hřiště Dukly, která má před sebou vzhledem k velké bodové ztrátě prakticky nemožný úkol – zachránit se.

I přesto, že se oba celky aktuálně nachází v naprosto jiném rozpoložení a formě, bylo na pražské Julisce k vidění velice vyrovnané utkání. Hlavně v první polovině měly obě družstva množství dobrých příležitostí ke skórování.

V barvách Bohemians se ocitl asi v největší šanci Puškáč, když z několika metrů pouze napálil dobře postaveného brankáře Radu. Podobně pak skončil i střelecký pokus Reitera z neméně špatné pozice.

Za domácí byl nejblíže ke vstřelení branky Holík hned v úvodu utkání, ale jeho střela z přibližně deseti metrů se mezi tři tyče nevešla. Před Fryštákovou brankou byl hodně aktivní i Holenda, avšak ani jeho útočné výpady neskončily gólem.

Dokáže se Dukla ještě zachránit? Její šance v nadstavbové části jsou téměř mizivé

Ve druhém poločase se hráči Bohemky snažili více držet míč na svých kopačkách a pokoušeli se proniknout do zabezpečené obrany domácích. Jejich zvýšená aktivita nabídla celku Romana Skuhravého více prostoru na ofenzivní pokusy. Jeden z nich skončil v 69. minutě brankou.

Tetour vyslal při rychlém protiútoku mezi obránce Hadaščoka. Ten však nestihl dostat míč pod kontrolu a v obležení několika hráčů Bohemians mu byl míč vypíchnut. Naneštěstí pro Klokany se ale balon objevil přesně před Tetourem, který pokračoval ve svém pohybu dopředu. Záložník Dukly z jednoho doteku překonal brankáře Fryštáka a poslal svůj tým do vedení.

Bohemka se za mohutné podpory svých fanoušků snažila probojovat skrz hradbu obránců do střeleckých příležitostí a srovnat. Hodně aktivní byl hlavně střídající Jusúf Hilál, který byl nakonec u zrodu kýžené vyrovnávací branky z 83. minuty. Bahrajnec se prodral na pravé straně přes svého strážce a z brankové čáry poslal dlouhý centrovaný míč na nabíhajícího Hůlku, jenž z voleje prostřelil brankáře Radu.

Klokani pak v samotném závěru utkání mohli dokonat obrat. Záviška uháněl sám na bránu, ale Rada nohou zneškodnil jeho pokus. Po této akci musel být na tribunu vykázán trenér Martin Hašek, který se pohlcen atmosférou vřitil na hrací plochu. Ani další šance z finálního tlaku Bohemians nevyústily v rozhodující branku, a tak se v tomto pražském derby na úvod nadstavbové části body dělily mezi oba soupeře.

Bezobalové nakupování je v kurzu, ale láci nečekejte. Teď je i na Trojce

Před 1 hodinou
Svému původnímu účelu nesloužila bývalá mlékárna v Nuslích už od konce 90. let minulého století.
Před 3 hodinami
K herectví přičichl Michal Dlouhý již v útlém dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských...
Dnes, 15:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:01
Vedení Prahy odložilo projednání dokumentu, kterým by odsouhlasilo dovybavení tramvají typu Škoda 15T ForCity klimatizací....
Dnes, 10:44
Zástupcem starostky Prahy 10 se stal Martin Sekal (ODS). Nahradil Filipa Humplíka (ODS), který rezignoval...
Včera, 18:33
Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října...
Včera, 13:33
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
Včera, 12:11
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
Včera, 10:44
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
21.10.2019
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
21.10.2019
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Reklama