Nadstavbovou část skupiny o záchranu odstartovalo dramatické malé pražské derby

Tvrdý souboj o záchranu započal! V prvním kole nadstavbové části se utkala v dramatickém derby Dukla s Bohemians. Ke konci utkání měli blíže k výhře Klokani, ale nakonec si týmy body rozdělily.

Bohemka pod vedením Martina Haška prožila povedenou jarní část soutěže a sahala po účasti v nadstavbové skupině o Evropu. Ta jí unikla prakticky o jeden gól, a tak ji nyní čeká souboj o záchranu v nejvyšší fotbalové soutěže. V prvním kole vyrazila na hřiště Dukly, která má před sebou vzhledem k velké bodové ztrátě prakticky nemožný úkol – zachránit se.

I přesto, že se oba celky aktuálně nachází v naprosto jiném rozpoložení a formě, bylo na pražské Julisce k vidění velice vyrovnané utkání. Hlavně v první polovině měly obě družstva množství dobrých příležitostí ke skórování.

V barvách Bohemians se ocitl asi v největší šanci Puškáč, když z několika metrů pouze napálil dobře postaveného brankáře Radu. Podobně pak skončil i střelecký pokus Reitera z neméně špatné pozice.

Za domácí byl nejblíže ke vstřelení branky Holík hned v úvodu utkání, ale jeho střela z přibližně deseti metrů se mezi tři tyče nevešla. Před Fryštákovou brankou byl hodně aktivní i Holenda, avšak ani jeho útočné výpady neskončily gólem.

Dokáže se Dukla ještě zachránit? Její šance v nadstavbové části jsou téměř mizivé

Ve druhém poločase se hráči Bohemky snažili více držet míč na svých kopačkách a pokoušeli se proniknout do zabezpečené obrany domácích. Jejich zvýšená aktivita nabídla celku Romana Skuhravého více prostoru na ofenzivní pokusy. Jeden z nich skončil v 69. minutě brankou.

Tetour vyslal při rychlém protiútoku mezi obránce Hadaščoka. Ten však nestihl dostat míč pod kontrolu a v obležení několika hráčů Bohemians mu byl míč vypíchnut. Naneštěstí pro Klokany se ale balon objevil přesně před Tetourem, který pokračoval ve svém pohybu dopředu. Záložník Dukly z jednoho doteku překonal brankáře Fryštáka a poslal svůj tým do vedení.

Bohemka se za mohutné podpory svých fanoušků snažila probojovat skrz hradbu obránců do střeleckých příležitostí a srovnat. Hodně aktivní byl hlavně střídající Jusúf Hilál, který byl nakonec u zrodu kýžené vyrovnávací branky z 83. minuty. Bahrajnec se prodral na pravé straně přes svého strážce a z brankové čáry poslal dlouhý centrovaný míč na nabíhajícího Hůlku, jenž z voleje prostřelil brankáře Radu.

Klokani pak v samotném závěru utkání mohli dokonat obrat. Záviška uháněl sám na bránu, ale Rada nohou zneškodnil jeho pokus. Po této akci musel být na tribunu vykázán trenér Martin Hašek, který se pohlcen atmosférou vřitil na hrací plochu. Ani další šance z finálního tlaku Bohemians nevyústily v rozhodující branku, a tak se v tomto pražském derby na úvod nadstavbové části body dělily mezi oba soupeře.

Bezobalové nakupování je v kurzu, ale láci nečekejte. Teď je i na Trojce

Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama