Nakladatelé nadělili knihy. Radost udělali lidem, kteří pečují o druhé

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají o ty nejohroženější – nemocné a seniory.

Celkem sto třicet výtisků knih rozdělili mezi zaměstnance Domova sv. Karla Boromejského v Praze 17  – Řepích a pracovníky Pečovatelského centra v Praze 7.

„Kdy jindy, než v době blížících se Vánoc, bychom měli myslet na lidi, kteří pečují o druhé a zaslouží si, abychom je povzbudili a udělali jim radost pěknou knížkou,“ říkají shodně oba zástupci malého pražského nakladatelství, zaměřeného na chytré knihy s poutavými příběhy.

„Nápad vznikl spontánně. Moc dobře si uvědomujeme, že zaměstnanci pracující v sociálních službách letos na přípravu svátků moc času mít nebudou. A tak jsme se je rozhodli potěšit tím, co je nám nejbližší. Knihami, které je, jak doufáme, přivedou na jiné myšlenky a zvednou jim náladu,“ prozrazuje Jan Pergler. Spolu s kolegou a kamarádem novinářem Janem Dražanem tak ze své knižní produkce darovali deset titulů v celkové hodnotě přes 40 tisíc korun.

Už počtvrté si můžete pořídit vánoční stromek s budoucností

K nadílce se rozhodli i přesto, že pro malé vydavatelství jako je ZEĎ není tento rok situace vůbec růžová. „Uzavření kamenných knihkupectví v nejdůležitější předvánoční době je rána, se kterou se jen těžko vyrovnáváme,“ dodává Jan Dražan. Jejich nakladatelství letos přivedlo na svět 13 knížek.

„Každá dobrá myšlenka, každý vzkaz, že na nás ostatní myslí, je pro nás velkou vzpruhou a nesmírně si toho vážíme,” uvedla sestra Konsoláta, představená Domova sv. Karla Boromejského , kde se věnují odborné a laskavé péči o nemocné seniory.

FOTO: Předvánoční dárek pro lidi, kteří se starají

Předvánoční dárek pro lidi, kteří se starají - 1_Předvánoční knižní dar z nakladatelství ZEĎ_foto Jaroslav Jiřička_repro zdarmaPředvánoční dárek pro lidi, kteří se starají - 2 řepy klášter řep17Předvánoční dárek pro lidi, kteří se starají - 3_Jan Pergler z nakladatelstí ZEĎ s knižním darem pro zaměstance Domova sv Karla Boromejského_foto Jaroslav Jiřička_repro zdarmaPředvánoční dárek pro lidi, kteří se starají - 9Předvánoční dárek pro lidi, kteří se starají - 0_Nakladatel Jan Pergler se sestrou Konsolátou představenou Domova sv Karla Boromejského v Praze_foto Jaroslav JIřička_repro zdarma
Dnes, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Dnes, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Dnes, 10:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
Včera, 16:30
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
Včera, 13:53
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
Včera, 13:01
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
Včera, 11:20
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
Včera, 10:20
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Včera, 09:30
  Přípravy na stavbu nové plavební komory Praha - Staré Město na smíchovské straně Vltavy...
Včera, 06:00
O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu,...
Reklama