Národní galerie i muzeum mají znovu otevřeno: lidé čekali ve frontě už od rána

Už před zahájením otevírací doby čekali lidé před palácem Kinských na Staroměstském náměstí, aby se mohli podívat na výstavu děl slavného malíře Rembrandta. Mluvčí Národní galerie Eva Sochorová řekla, že lidé dopoledne čekali ve frontě vedoucí až na náměstí. Pořadatelé je ale musejí pouštět do budovy tak, aby na výstavě bylo najednou maximálně 40 lidí. Do Národního muzea přišla od zahájení provozu v 10:00 za prvních 40 minut asi stovka lidí, z toho polovina šla na výstavu Sluneční králové.

Výstavu archeologických nálezů ze starověkého Egypta považuje muzeum za své největší současné lákadlo. „Zatím jsme v klidu, kapacity nejsou překročeny, děláme si analýzy, abychom dodrželi veškerá bezpečnostní opatření a zároveň se návštěvníci cítili dobře,“ řekl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

„Myslíme si, že takový testovací čas bude víkend, kdy návštěvníků chodí větší počet. Počkáme do neděle odpoledne, a potom budeme případně přijímat další opatření, například prodlužovat návštěvní dobu nebo na část dne zavádět časové vstupenky,“ dodal.

OBRAZEM: Zvířata, indiáni a blyštivé minerály. Takové je Národní muzeum očima dětí

Dopoledne se také otevřela téměř sedmdesátimetrová vyhlídková věž Novoměstské radnice. V Galerii ve věži pokračují krátkodobé výstavy i stálá expozice Historie Nového Města a Praha panoramatická. Na pravé poledne na Novoměstské radnici naplánovali také znovuotevření Neviditelné výstavy, která se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí.

Národní galerie v paláci Kinských prodloužila otevírací dobu a na Rembrandta lidé mohou chodit mezi 09:00 a 21:00. Ostatní výstavy a expozice NGP jsou otevřené v běžné otevírací době úterý až neděle od 10:00 do 18:00, ve středu do 20:00. Vstupenky nelze předem rezervovat.

Veletržní palác čeká razantní změna. Národní galerie vypsala architektonickou soutěž

Muzeum hlavního města Prahy ode dneška zpřístupnilo Petřínskou rozhlednu, tamní bludiště, Prašnou bránu či obě mostecké věže. Od pátku se návštěvníkům otevře Zámecký areál Ctěnice a od soboty bude přístupný i dům U Zlatého prstenu a Müllerova či Rothmayerova vila. Podskalská celnice na Výtoni zůstává nadále uzavřena.

Postupně se zpřístupní také židovské památky. Židovské muzeum v Praze dnes zpřístupnilo proslulý Starý židovský hřbitov a Židovská obec v Praze Staronovou synagogu. Od 16. prosince se pak po rekonstrukci otevře i Španělská synagoga s novou expozicí o dějinách českých a moravských Židů v 19. a 20. století. Ostatní památky bude Židovské muzeum Praha otevírat postupně v závislosti na vývoji epidemiologické situace.

S přispěním ČTK

Dnes, 12:29
Hlídky Městské policie hlavního města zatím v lednu řešily 40 případů otevřených restaurací a barů...
Dnes, 09:25
Rok po zrušení lékařské pohotovosti v malešické poliklinice jsme se ptali v okolí metra Strašnická...
Včera, 18:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Včera, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Včera, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
25.1.2021
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
25.1.2021
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
25.1.2021
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
25.1.2021
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Reklama