Názor z jednání zastupitelstva Prahy: totální neúcta k opozici!

„Koalice pod vedením „transparentního“ Zdeňka Hřiba dnes nepustila na program jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy ani jeden z navrhovaných bodů opozice! To, že si Piráti a jejich koaliční partneři na transparentní demokracii jen hrají je po dnešku snad všem jasné,“ píše v komentáři opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO).

Válcování opozice, nepřipuštění občanů na jednání Zastupitelstva, tutlání a mlžení. To je už po 2 letech naprostý standard vládnutí této koalice.

Co asi koalice tají u Hotelu Opatov na Praze 11, který je již přes 10 let vybydlený a chátrá? To je jeden z bodů, který jsme dnes chtěli věcně prodiskutovat. Protože se domníváme, že Praze vzniká liknavým přístupem Rady významná škoda Praze v řádu desítek milionů Kč!

Rada hlavního města Prahy již po několik měsíců odkládá rozhodnutí investiční akce Rekonstrukce objektu bývalého hotelu Opatov bez udání důvodu. K významné prodlevě došlo již v lednu 2020 u výběru dodavatele. Rada vyloučila jednoho z účastníků zadávacího řízení z důvodu nesplnění podmínek. Dodavatel měl být dle harmonogramu vybrán na začátku ledna 2020, avšak kvůli četným dotazům od uchazečů byla lhůta pro podání nabídek prodloužena a k výběru mělo dojít v průběhu března. Dále měl být tisk obsahující schválení výběru dodavatele předložen Radu ke schválení, což se však nestalo. Hovoříme tedy o půl roční prodlevě, která má významný vliv na mnoho úzce souvisejících a navázaných akcí.

Městská část Praha 11 již od roku 2019 rekonstruuje bývalou ubytovnu Sandra (www.bydleni-sandra.cz), přičemž na této investiční akci se významně podílí i Magistrát hl. m. Prahy. Bývalá ubytovna Sandra je obdobného charakteru jako Hotel Opatov, neboť se jedná o tzv. dvojčata. Vzhledem k tomu, že obě investiční akce mají nemalý dopad na život tamějších obyvatel (zvýšená intenzita hluku, významná dopravní omezení, prašnost, atp.), bylo by více než vhodné neprodleně zahájit investiční akci Hotel Opatov, aby co nejvíce stavebních prací probíhalo současně. Navíc tímto nekonáním přichází Hlavní město Praha o význačné finanční prostředky do rozpočtu hl. m. Prahy, které by mohla po dokončení této investiční akce inkasovat. Hovoříme o roční ztrátě pro rozpočet hl. m. Prahy ve výši cca 20-30 mil. Kč. To je škoda, kterou svým nerozhodováním Rada dnes reálně způsobuje.

V této oblasti je rovněž plánována výstavba parkovacího domu, která však nemůže být realizována dříve, než budou obě rekonstrukce, Sandra a Hotel Opatov, dokončeny. Tuto výstavbu parkovacího domu plánuje Praha společně s MČ Praha 11. A čekají na ní i desítky až stovky občanů v okolí, kteří už dnes mají problém s parkováním.

Vzhledem k závažnosti a komplikacím s nerozhodováním plánované investiční akce pro MČ Praha 11 a vyplývající nejistoty zaslal

Jiří Dohnal, starosta Prahy 11 dopis radnímu Adam Zábranský o tom, že Praha 11 žádá o bezodkladné spuštění této rekonstrukce, aby navázala podle plánu na rekonstrukci Ubytovny Sandra. Zajímavé je, že pan primátor, pan radní Zábranský i starosta Jiří Dohnal jsou z jedné partaje, všichni jsou Piráti. Ani to však nevedlo k rozhodnutí. Pan primátor a jeho rada do dnešního dne nerozhodla o tom co s rekonstrukcí bude.

ondrej-prokop
Ondřej Prokop, zastupitel hl. města Prahy.
(Ondřej Prokop, Praha 11)

Korunu tomu dnes na jednání nasadil ještě pirátský zastupitel hl.m.Prahy Ladislav Kos, který dokonce hlasoval PROTI zařazení bodu Hotel Opatov projednat. Paradoxem je, že Ladislav Kos je zastupitelem Prahy i Prahy 11, stejně tak jako já. Asi ho osud dvojčete naší Sandry nezajímá. Nebo naopak ví, co je potřeba ututlat a o čem se opozice a veřejnost nemá dozvědět?

Hotel Opatov není jediná akce, v rámci které Rada Prahy nekoná, jako další příklad lze uvést investiční akci Rekonstrukce Staroměstské tržnice, která je v současné době takřka opuštěná. Řada nájemců tržnici opustila, a tudíž opět nepřináší žádné finanční prostředky do rozpočtu hl. m. Prahy.

Co asi koalice tají ohledně těchto zakázek, že nepřipustí diskusi na plénu Zastupitelstva?

Ondřej Prokop, zastupitel hl. města Prahy, místostarosta Prahy 11 (ANO)

Dnes, 17:40
V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne...
Dnes, 17:00
Zatímco na jaře, když Prahu trápila první vlna nákazy Covid-19 bylo parkování v metropoli zdarma,...
Dnes, 15:00
Pro vysvětlení a poučení místních a (někdy snad i) turistů budou sloužit nové modré tabulky....
Dnes, 14:20
V omezeném režimu fungují na základě nařízení vlády ČR radnice v Česku. Omezení úředních hodin se týká...
Dnes, 13:00
Z Hradce Králové do Prahy vyrazil dnes v osm hodin ráno vojenský konvoj, který poveze...
Dnes, 12:20
Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru...
Dnes, 10:48
Tištěné noviny Náš REGION Praha jsou od pondělí 19. října k dispozici zdarma u kamelotů...
Dnes, 07:35
Obyvatelé Prahy se snad nikdy v minulosti nepotkávali s příslušníky městské policie tak často jako...
Včera, 18:35
Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají...
Včera, 15:52
Stovky sportovních fanoušků demonstrovalo proti vládním opatřením proti koronaviru. Protože se jich v Praze na...
Reklama