Tři roky kanibal Ladislav Hojer děsil Československo. Ženy vraždil ve vlaku i u přehrady

Další fotky

Vždy byl uzavřený a moc nekomunikoval, měl nízkou pracovní morálku a jeho inteligence nebyla ani jen průměrná. Ženy o mladého Ladislava Hojera nestály. A tak začal Hojer bestiální sérii vražd v tehdejším Československu.

Ladislav Hojer (15. března 1958 – 7. srpna 1986, Praha) byl český sadistický sériový vrah a kanibal, který mezi lety 1978 až 1981 zavraždil na území Československa celkem pět žen.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

Hojer se narodil v roce 1958. Poté, co vychodil zvláštní školu, stal se sklenářem. Jeho zaměstnavatel hodnotil jeho pracovní morálku jako podprůměrnou. Byl uzavřený a s okolím nevycházel. Jak sám vyšetřovatelům přiznal, neměl se žádnou ženou dobrovolný pohlavní styk. Před vraždami však nebyl souzený za žádný trestný čin.

„Sestra Smrt“. Děsivý cejch dostala sestra neprávem. Pochybnosti panují i v případě heparinového vraha

Dívce nacpal do genitálu kopřivu

K první vraždě se odhodlal 2. listopadu v roce 1978 v Děčíně. Přijel z Prahy do Děčína, a to jen proto, aby “poznával krásy země a podíval se po nějaké ženské”, jak sám uvedl. Při procházce městem si opravdu vyhlédl asi dvaadvacetiletou dívku, kterou začal pronásledovat až téměř k řece. Dívka ale měla štěstí, protože zašla do domu.

FOTO: Ladislav Hojer – kanibal

Ladislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistika
Další fotky
Ladislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistika

Krátce nato potkal třicetiletou Evu R. Tu srazil k zemi, a protože se bránila, rukama ji uškrtil. Pak se pokusil o soulož. Když odcházel, zastrčil jí do genitálu kopřivu.

Vražda na toaletě ve vlaku

Další vraždu provedl ve vlaku z Prahy do Děčína v roce 1980, už jako voják základní služby. Při nastupování si všiml pětadvacetileté ženy, kterou začal sledovat. Když pak dívka odešla na toaletu, šel za ní, pronikl do kabinky a tam dívku uškrtil. Pak s tělem mrtvé ženy souložil…

Pomníček české kriminalistiky: Tělo ve dvou kufrech dorazilo na Slovensko. Kdo je vrahem Otýlie Vranské?

Při odchodu pak klíčem dveře záchodu uzavřel do polohy “obsazeno” a šel si sednout zpátky do kupé na její místo. Asi po patnácti minutách z vlaku vystoupil a odjel zpět do Prahy.

5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

Tělo ženy se našlo v přehradě

Ještě na podzim téhož roku jel vlakem do Košic na Slovensku. Na břehu přehradní nádrže Ružín potkal ženu starou 25 až 30 let. Srazil ji okamžitě k zemi, strhal z ní šaty a znásilnil ji… Po souloži dívku už “tradičně” rukama uškrtil.
Našel drát, kterým ji svázal. Na prsa jí připevnil kámen a tělo odtáhl do vody. Mrtvola dodnes neznámé ženy byla nalezena až o rok později, bez hlavy a bez obou zápěstí.

5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

Hrůzný nález Ivany. Části těla snědl!

Svou vůbec nejbrutálnější vraždu spáchal Hojer v noci 31. ledna v roce 1981 v Brně. Bylo to asi tři měsíce po skončení jeho základní vojenské služby. Z Prahy do Brna přijel opět vlakem kolem páté hodiny ráno. Celý den chodil městem, až potkal v noci na tramvajové zastávce osmnáctiletou Ivanu M.

Sítenský most v Kladně je jako druhý Nuselák. Má jen 15 metrů, přesto se mu přezdívá „most sebevrahů“

Dívku odtáhl do parčíku mezi paneláky a pokusil se ji s nožem v ruce znásilnit. To se mu ale podařilo jen částečně, protože se dívka vehementně bránila. Dívku proto rukama uškrtil. Po smrti odřezal mrtvé dívce obě prsa a vyřízl její přirození… Odřezané orgány uložil do igelitky, kterou měl u sebe na nákupy. S nimi pak odjel do Prahy.

Sítenský most v Kladně je jako druhý Nuselák. Má jen 15 metrů, přesto se mu přezdívá „most sebevrahů“

Oběť měl schovanou v ledničce

Odřezané orgány si dal v bytě do ledničky. Asi po týdnu orgány uvařil ve slané vodě a část jich snědl.

Přiznej se, Fučíku! Komunistický mučedník psal reportáže z vězení na motáky

Svůj poslední hrůzný čin stačil spáchat v říjnu téhož roku po desáté večer v Praze 5. Tentokrát se stala obětí starší žena, jednapadesátiletá Anna Š. Hojer ji přepadl s nožem v ruce. Nejprve jí rozřezal nožem kabát, sukni a spodní prádlo. Pak ženě nůž přiložil ke krku, omotal jí hlavu punčochou, aby nekřičela a znásilnil ji. Pak ji rukama uškrtil.

K vraždám se přiznal. Bylo mu to jedno

Dopaden byl Hojer jen pár dní po posledním hrůzném činu 11. října v roce 1981. Na základě důkazů se přiznal k poslední vraždě. K jeho případu bylo vyslechnuto 144 svědků a prověřováno na 3500 vytipovaných lidí.

Ošetřovatelka chtěla zavraždit pacientku. Stříkla jí do žíly vzduch! Soud ji poslal na čtyři roky do vězení

Během následujících devíti měsíců usilovné a důsledné práce kriminalistů mu byly prokázány další čtyři vraždy. Bohužel jedna z obětí dodnes nemá jméno… K vraždám se Hojer přiznával výlučně písemně. Za některé ze svých skutků se totiž styděl a odmítal o nich s kýmkoli mluvit.

Primitivní psychopat

Podle znalců byla motivem Hojera sexuální agrese. Měl primitivní psychopatickou osobnost a byl citově otupělý. Nerespektoval ani základní morální normy. Zvlášť vynikala neúcta k lidskému životu.

Sebevraždy slavných. Proč si úspěšní a známí lidé sáhnou na život?

Jeho náprava byla podle odborníků vyloučena, protože by se útoky mohly opakovat (a to i v případě kastrace). Všechny činy spáchal v příčetném stavu, promyšleně a bez známek duševní nemoci.

Za brutální činy byl odsouzen k trestu smrti. Hojer byl popraven 7. srpna 1986 v pankrácké věznici. Před vykonáním trestu se bál smrti. Poprava navíc musela být kvůli jeho nemoci dvakrát odložena.

Dnes, 09:14
Vchody do metra na Palmovce, Florenci a v Kobylisích přitahují lidi bez domova, na drogách...
Dnes, 04:00
Nedaleko metra Palmovka jsme se ptali náhodných chodců na to, co říkají zpřísněnému nouzovému stavu,...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
Vypadá to, že Praha bude mít nový koncertní sál. Magistrát, respektive radní hlavního města, totiž...
Včera, 12:08
Práce snů – tak by se dal nazvat nouzový stav z pohledu některých úředníků městských...
6.3.2021
Na to, až se uvolní omezení, a zejména na děti se už těší v Muzeu...
4.3.2021
Boj proti pandemii koronaviru vidí jako jednu z priorit letošního roku starosta první městské části...
4.3.2021
V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga....
3.3.2021
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
3.3.2021
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
3.3.2021
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
Reklama