22℃
Dnes je 19. květen , svátek má Ivo

Nedoklubko ve Hvězdě podpoří nedonošené děti

Zasportovat si, pobavit se a zároveň pomoci dobré věci mohou všichni aktivní běžci i ti, které na běhání moc neužije. Pomáhat se bude začátkem května ve Hvězdě dětem, které měly start do život ztížený, protože se rodičům narodily předčasně.

Reklama

První pražský běh v oboře Hvězda podpoří rodiny předčasně narozených dětí a neonatologická centra, kde o tato miminka pečují. V neděli 5. května v oboře vyběhnou na trať běžci, aby v rámci běhu pojmenovaného Miminka do dlaně dali najevo, že rodiny, kterým děti při šly na svět dřív, nejsou samy. Akci pořádá organizace Nedoklubko.

Ivana Leidlová: Praha 6 je můj domov, mám to tady ráda

Startovné použije Nedoklubko pro některé z pěti perinatologických center v Praze, která se starají o předčasně narozené děti. Zaregistrovat se je možné přes webové stránky www.nedoklubko.cz/beh. Aktivní charitativní odpoledne ve Hvězdě propukne ve 14.00 hodin a potrvá až do 19.00 hodin. Vybrat lze mezi dvou či pětikilometrovým během, připraveny budou také dětské závody, speciální procházka i koncert pod širým nebem. Výtěžek bude rozdělen do pěti perinatologických center v Praze – ta jsou v nemocnici v Krči, Motole, u Apolináře, v Podolí a na Bulovce.

Díky Nedoklubku v tom rodiče nejsou sami

Všemožnou podporu dostávají od organizace Nedoklubko rodiny předčasně narozených dětí. Situace, kdy dítě přijde na svět dřív, totiž není pro rodiče vůbec snadná. „Tak si člověk příchod svého vytouženého miminka nepředstavuje,“ říká Lucie Žáčková, výkonná ředitelka Nedoklubka a maminka předčasně narozené dcerky Elly.

FOTO: Nedoklubko ve Hvězdě

Nedoklubko ve Hvězdě - Nedoklubko ve HvězděNedoklubko ve Hvězdě - Nedoklubko ve HvězděNedoklubko ve Hvězdě - Nedoklubko ve HvězděNedoklubko ve Hvězdě - Nedoklubko ve Hvězdě

Proč jste se rozhodli podpořit rodiny předčasně narozených dětí a neonatologická centra právě během ve Hvězdě?

Nedoklubko je organizace, která podporuje rodiny předčasně narozených dětí. Spolupracujeme se všemi centry, kde se o nedonošená miminka starají. V Praze je takových center pět. Tři perinatologická centra intenzivní péče, kde pečují už o miminka narozená na samé hranici životaschopnosti kolem 24. týdne, a dvě perinatologická centra intermediální péče, kde jsou pak schopni se postarat o miminka narozená ve 31. týdnu. Vloni jsme uspořádali v Praze dva běhy, které byly velmi úspěšné a líbily se všem zúčastněným, a proto jsme se pro letošní rok rozhodli udělat jeden velký a to hned pro všech pět neonatologií v Praze. Hvězdu jsme zvolili z toho důvodu, že sama bydlím v Praze 6 a ráda tam chodím běhat, ale především je to podle mého názoru ideální prostředí pro takovou akci. Přejeme si, aby se na jednom místě sešli lékaři a sestřičky ze zmíněných center, rodiče, děti a běžci, kteří se rozhodnou zaběhnout pro dobrou věc. Akce je ale pro kohokoli, kdo chce strávit hezké odpoledne v krásném prostředí.

Představte organizaci Nedoklubko.

Jak už jsem říkala, Nedoklubko je nezisková organizace, která podporuje rodiny předčasně narozených dětí. Působí v celé republice při celkem 26 centrech, kde zachraňují předčasně narozená miminka a pečují o ně. Máme 30 koordinátorek, které docházejí do nemocnic, nosí maminkám dárky a po vzbuzující publikace. Vydali jsme například knížku „Vítej, kulíšku“, která obsahuje terapeutické pohádky, příběhy a praktické informace. Také dvakrát za rok vydáváme časopis s názvem „Nejste v tom sami“, který obsahuje vždy informace na určité téma. Poslední číslo jsme připravovali na téma Psychologie a komunikace a v květnu nám vychází nové vydání s podtitulem „Jak to vidí chlapi“. Časopis je celý psán tatínky, lékaři, dědečky, prostě muži, kteří mají zkušenosti s předčasně narozenými miminky. Nedoklubko také nově začalo vydávat podcasty na daná témata. Ten nejnovější má název: Narodilo se předčasně a jak to bude dál? Naší novinkou jsou také omalovánky s názvem Devatero sil, které provází miminka do dlaně. Ty jsou primárně určeny starším sourozencům předčasně narozených miminek a darujeme jim je zdarma, ale také si je kdokoli může koupit. Na našem běhu v oboře budeme mít také procházkovou trasu s devíti stanovišti, která se budou jmenovat právě jako „našich“ de vět sil…

Oskar Nedbal byl úspěšným skladatelem operet. Ale jako ředitel divadla neuspěl, což ho dovedlo až k sebevraždě

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Včera, 18:28
Zveme Vás na tradiční procházkovou návštěvu botanické zahrady v Praze - Malešicích u zahradnické školy....
Včera, 17:00
Nabízíme vám malý koktejl z květnového vydání humoristického časopisu SOORY, který vydává naše vydavatelství A11.
Včera, 11:56
Novou zastávku na své trase má historická linka 41. Od konce dubna začíná v nové...
Včera, 09:27
Sourozenecké dvojici mladých pěnkav zkomplikoval start do života déšť a vítr minulých dní. Nálezce je...
17.5.2019
Švandovo divadlo ve spolupráci s pátou městskou částí hodlá náměstí 14. října na Smíchově více...
17.5.2019
Stavba nové pražské trojské lávky začne letos v červenci a otevře se v létě 2020....
17.5.2019
Titul v soutěži Pražská teplárenská přebor už má jistý nováček Újezd Praha 4. Na čele...
17.5.2019
Na sobotu 18. května připravily Lesy hlavního města Prahy ve Stromovce program, který návštěvníkům nabídne...
17.5.2019
Ulice Technická, na jaře sympaticky růžová ulice uprostřed areálu dejvických vysokých škol, bude od května...
Reklama