7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Nejen víno, ale i tanec. Takové má být letošní vinobraní na Grébovce

Třináctý ročník Vinobraní na Grébovce se letos koná 20. a 21. září na tradičním místě v Havlíčkových sadech (Grébovce) a o den dříve i na náměstí Míru. Hvězdou letošního vinobraní bude rocková skupina Support Lesbiens. Akci zpestří i různá taneční vystoupení.

Reklama

Vinobraní na Grébovce je především o dobrém víně a jídle. Při letošním ročníku si budou návštěvníci moci vybírat z nabídky 76 stánků, z nichž 30 bude prodávat burčák a tichá vína. Představí se jak tradiční česká a moravská vinařství, tak i ta menší nebo rodinná. Česká vína budou k dostání v umělé jeskyni grotta, kde vyroste vinařské městečko. Burčáku bude připraveno 30tisíc litrů, a to zejména z moravských vinic. Návštěvníci však budou moci ochutnat i burčák přímo z vinice v Grébovce. Toho bude k dispozici 1400 litrů. „Kdybychom zpracovali všechno víno na burčák, neměli bychom zbytek roku co pít,“ uvedla správkyně vinice Iveta Bulánková.

Gastronomické speciality italské, španělské, francouzské i japonské kuchyně bude nabízet 9 stánků, dalších 14 bude předvádět nebo prodávat lidovou řemeslnou tvorbu. Pro děti bude v dolní části parku připraven speciální program včetně tvůrčích dílen a malování na obličej.

FOTO: Grébovka 2019

Grébovka 2019 - Park Grébovka 9,19Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_06Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_08Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_04Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_11
Další fotky
Grébovka 2019 - Grébovka 9,19_07

Kromě několika koncertů zdarma jsou pro návštěvníky připravena i různá taneční vystoupení, která budou probíhat po oba dny na hlavním i vedlejších pódiích a také mimo ně. Národní dům na Vinohradech předvede módní přehlídku tanečního oblečení a dům dětí a mládeže ukázku irských a latinsko-amerických tanců. Vinobraní zakončí koncert skupiny Support Lesbiens.

„Motto letošního vinobraní zní Roztančená dvojka. Letošní novinkou bude pokus o zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.  Jestli se po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou zapojí do tance víc než 232 návštěvníků Grébovky, pokoříme zápis v České knize rekordů a letošní vinobraní tak vstoupí do historie,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Opozice: Primátor se při jednání o vládní čtvrti chová arogantně

Před 3 hodinami
Tradiční Rio Botičo je po roce opět tady a desítky nadšených vodáků už stříhají metr,...
Dnes, 15:28
Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny bude v sobotu na Letné!
Dnes, 15:09
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:09
Radnice Prahy 5 získá prostor pro nové komunitní centrum na smíchovské vltavské náplavce na Hořejším...
Dnes, 10:44
Výstavba moderního domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by...
Dnes, 07:08
Třetí pražská městská část vydala publikaci o dějinách Žižkova, (Královských) Vinohradů a Jarova od dob...
Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Reklama