Nejradši bych ho zabila! Divadlo Mana bude hrát o ženských trablech s muži

Další fotky

Českou premiéru komedie „5 za 1“ italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích.

Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září.
Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.

Komedie s téměř detektivní zápletkou

„Nejradši bych ho zabila!“ Přesně to cítí vůči svým současným i bývalým partnerům pět žen, které se sejdou v garsonce jejich nové sousedky, podnikavé Anny, aby se tu podělily o své starosti. A zjišťují, že nejčastějším důvodem, proč se jejich láska změnila v nenávist, jsou lži, nevěra, bití, anebo „jen“ roky trvající lhostejnost jejich mužských protějšků. Jejich pestré trable s matkami, manželi, s rozvody, ale i s násilím, dluhy a klamy jsou tragédiemi, kterým se ale v dobré dámské společnosti lze i zasmát: a možná se jim dokonce razantně postavit. V chytře napsaném příběhu se tak dočkáme téměř detektivního rozuzlení…

Zabíjejte popírače klimatických změn! Aktuální hru uvidíte ve Švanďáku na podzim. A nejen ji

„Je od slov k činům opravdu tak daleko? Jsou vinni pouze muži? A nejsme v životě tím, čím se rozhodneme být?,“ naznačuje Věra Mašková, dramaturgyně hry a současně i umělecká šéfová vršovického divadla Mana.
Jediné odpoledne, které změní život pěti ženám, tak nejen pobaví, ale poukazuje i na problémy, které se každé osamělé bytosti mohou jevit jako osudové. Ale i to, že pár dobrých kamarádek může naše životní drama přesměrovat v nový začátek. „Představení, ve kterém se řeší vztah mezi mužem a ženou je vždy zajímavé, přitažlivé a aktuální. Tady se sejde pět žen a řeší své špatné zkušenosti s muži. Některé situace svou až absurdní pravdivostí vyznívají komicky,“ popisuje herečka Stanislava Jachnická. Ta hraje zahořklou, cynickou ženu, která je nespokojená se svým nudným, stereotypním manželstvím, takže problémy ostatních spíš shazuje – i jí ale tohle setkání změní pohled na život.

Komedie s dobrou ženskou energií

„Myslím si, že každou ženu ve vztahu někdy napadlo, že by svého partnera nejradši zabila. Většina z nás se o tuto myšlenku, kterou doplníme patřičně okořeněnou historkou, ráda podělí v kruhu svých kamarádek. Ale přiznejme si, každá věc má rub a líc a ani jedna strana není zcela bez viny,“ říká s nadsázkou herečka Denisa Pfauserová.

Vychází kniha Láska za časů korony, sbírka intimních zpovědí o vztazích v době pandemie

V příběhu hraje Jenny, tak trochu potrhlou obdivovatelku amerických filmů, která se snaží být co nejvíce „cool“. „Ta hra v sobě nese dobrou zprávu. Ano, může se nám v životě stát spousta zlých věcí. Můžeme udělat řadu chyb, ale pokud máme přátele, pak ani sebetěžší situace není bezvýchodná,“ uvádí Věra Mašková a doplňuje: „Komedie 5 za 1 byla sice napsána v 90. letech, ale pořád ji lze považovat za velmi současnou. V tomto představení se diváci setkají s lidmi, které dobře znají z vlastních životů. Dost možná mají stejné starosti a možná v mnoha komediálních situacích poznají sebe nebo někoho ze svého okolí. A právě onen komediální nadhled nad těžkými situacemi, optimismus, síla přátelství, které se prokazuje činem, nikoli jen slovem, naplňuje člověka vírou, že každá situace má řešení. A že každý den má svou kapku naděje. Jeden kolega tvrdil, že když se na jevišti sejde větší množství hereček, vzniká pozoruhodná energie. Věřím, že tomu tak bude i v tomto případě, protože protagonistkami jsou samé úžasné ženy.“

Zasekávák. I v malé kavárně může být pozoruhodná galerie

A zase Zajíc

Zářijová premiéra čeká ve vršovické Maně i „Podzimní sonátu“ světoznámého dramatika Ingmara Bergmana.
Hra o rodinných vztazích se měla objevit na zdejším jevišti už na jaře. Kvůli pandemii koronaviru ji ale divadlo posunulo na 21. září. Hlavní postavu matky, která dala přednost umělecké kariéře před vlastními dcerami, v ní hraje Dana Batulková. V dalších rolích se představí Lucie Štěpánková, Denisa Pfauserová a Milan Kačmarčík. Režii má opět Ondřej Zajíc.

FOTO: 5 za 1

5 za 1 - 2_Dana Černá_Dana Sedláková_Stanislava Jachnická_Tereza Vítů_Denisa Pfauserová_foto Alena Hrbková_repro zdarma (002)5 za 1 - Stanislava Jachnická5 za 1 - 5_Herečky představení 5 za 1_foto Alena Hrbková_repro zdarma (002)5 za 1 - Denisa Pfauserová5 za 1 - Denisa Pfauserová
Další fotky
5 za 1 - 8_Vršovické divadlo Mana_foto Alena Hrbková_repro zdarma (002)5 za 1 - 1_Dana Černá_Dana Sedláková_Stanislava Jachnická_Tereza Vítů_Denisa Pfauserová_foto Alena Hrbková_repro zdarma (002)

 

Včera, 12:29
Hlídky Městské policie hlavního města zatím v lednu řešily 40 případů otevřených restaurací a barů...
Včera, 09:25
Rok po zrušení lékařské pohotovosti v malešické poliklinice jsme se ptali v okolí metra Strašnická...
26.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.1.2021
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
26.1.2021
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
26.1.2021
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
25.1.2021
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
25.1.2021
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
25.1.2021
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
25.1.2021
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Reklama