4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Nesmírně rušná uzávěrka přestupového trhu! Slavia se dále zbavovala hráčů mezitím, co Sparta posílila

V České republice se v pátek uzavřelo zimní fotbalové přestupové období. Hodně rušno bylo především u obou pražských „S“. Slavii opustili tři hráči a Sparta představila kromě Dočkala i další posilu.

Reklama

V poslední den českého přestupového období měly pražská Slavia a Sparta pořádně napilno. Nejen jejich aktivity na trhu využil třeba Slovan Liberec, Mladá Boleslav nebo Jablonec. Páteční uzávěrkový den transferů hodně rozhýbala Slavia, a to docela nečekaně. Už totiž vypadalo, že po několika odchodech hráčů směrem do Příbrami soupiska sešívaných neprojde žádnými jinými změnami.

Nejzajímavější a nejočekávanější přestup zimy však měla na svědomí pražská Sparta. Ta konečně oznámila návrat Bořka Dočkala. Reprezentační záložník podepsal s klubem smlouvu na tři a půl roku poté, co se vrátil ze svého angažmá v čínském klubu Che-nan Ťien-jie, které proložil hostováním v americké MLS, kde se stal nejlepším nahravačem soutěže. I přesto, že Dočkal už delší dobu trénoval s týmem, fanoušci si na oficiální oznámení museli počkat až na poslední chvíli kvůli zdlouhavým jednáním s čínským klubem.

Sparta ale kromě Dočkala přivedla v pátek ještě jednoho hráče. Z Karviné přišel na Letnou stoper či střední záložník Filip Panák. Aktuálně zraněný třiadvacetiletý hráč dle slov Tomáše Rosického naplňuje představy klubu o konstruktivním stoperovi. Karviná přestupu nijak výrazně nebránila a podpořila svého odchovance, za kterého má inkasovat asi 14 milionů korun, v kariérním růstu.

Příbram posiluje! Po návratu Vůcha a Matouška přichází dva hráči Slavie

Směrem pryč ze Sparty alespoň dočasně putuje jednadvacetiletý obránce Tomáš Wiesner, jenž za letenské nastoupil do pěti ligových utkání. Nyní posiluje na rok a půl dlouhé hostování Mladou Boleslav, kde se pokusí získat více herního prostoru.

Do Mladé Boleslavi kromě Wiesnera přestoupilo i duo hráčů Slavie. Na hostování bez opce do středočeského klubu zamířil Jakub Jugas. Ten sice po svém příchodu do Prahy v létě 2017 ze Zlína prakticky ihned zaujal místo v základní sestavě sešívaných, ale poté přišlo zranění a šestadvacetiletý stoper se v této sezóně nedokázal propracovat zpět. V Mladé Boleslavi se má rozehrát po boku sevého bývalého spoluhráče ze Zlína Tomáše Hájka.

Naopak nastálo ze Slavie odešel Muris Mešanovič, který Eden opouští po třech letech. Pro bývalého hráče Jihlavy byla nejúspěšnější sezóna 2016/17, v níž dal v dresu sešívaných dvanáct branek. S pražským klubem se nedohodl na prodloužení smlouvy, jež mu končí v létě, a tak se šestadvacetiletý forvard pokusí kanonýrovi Komličenkovi pomoct vytáhnout Boleslav do bojů o přední příčky.

Třetím hráčem, jenž odešel v pátek ze Slavie se stal Jan Sýkora. Ten se na hostování vrátil do svého bývalého klubu Slovanu Liberec. Pětadvacetiletý středopolař má na svém kontě dohromady sto ligových utkání, v nichž vstřelil deset branek. Kvůli zraněním toho neodehrál na podzim tolik, kolik by si představoval, a navíc vynechal celou zimní přípravu.

Jágr dvakrát bodoval a zosnoval další výhru Rytířů

Včera, 17:05
V pražských Řepích v Mrkvičkově ulici bude v červnu otevřeno nové parkoviště pro rezidenty a...
Včera, 13:43
Když ho odsoudili, tak se po něm na několik let slehla zem. Muž ve věku...
Včera, 11:30
Při příležitosti Mezinárodního dne proti policejní brutalitě, který připadl na 15. března, byla v pivním...
Včera, 10:55
Praha 5 a studio A69–architekti zvou na výstavu PLZEŇSKÁ/MOTOL, která široké veřejnosti představuje urbanisticko-architektonickou studii...
Včera, 09:34
Výstavu modelů staveb Adolfa Loose (1870 v Brně – 1933 v rakouském Kalksburgu) od prof....
23.3.2019
Pražský magistrát dá neziskovým organizacím dotaci 6,25 milionu korun na mobilní výdej jídla pro lidi...
23.3.2019
Azylový dům byl otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně...
23.3.2019
Pražská vlaková linka S34 bude v Čakovicích prodloužena po bývalé vlečce cukrovaru až k místnímu...
23.3.2019
U tohoto rozhodně neobědvejte. To, že celníci s policií chodí na návštěvu do SAPY v...
23.3.2019
Za radnici Prahy 3 mu o dva dny později při této příležitosti pogratuloval starosta Jiří...
Reklama