6℃
Dnes je 18. březen , svátek má Eduard

Nová Trojská lávka v nových časech. Všechno možná půjde snadněji, rychleji a snad to i dobře dopadne

Další fotky

Po roce od pádu betonové lávky v prosinci 2017 byl předložen projekt lávky nové. Investorem je Odbor strategických investic MHMP, projekt vypracoval autorský tým Libor Kábrt, Lukáš Vráblík, Gabriela Elichová a Martin Elich.

Reklama

Nová lávka bude dlouhá čtvrt kilometru – 256,5 metru, šířka bude 4,5 metru, průchozí profil čtyři metry. Bude mít šest nestejně dlouhých polí, největší rozpon bude 55 metrů. Dva z pěti pilířů budou stát v korytě řeky, na krajích bude lávka částečně využívat původní opěry, neboť je situována přesně v místě dřívějšího propojení. Celá lávka je umístěna nad hladinou dvacetileté vody. Pro lepší odolnost vůči povodním bude v krajních polích sklopné zábradlí.

Mostovka je navržena dřevěná, z fošen tlustých 40 mm, kovové zábradlí bude mít výšku 1,3 metru, v madle zábradlí bude umístěno LED osvětlení. Pilíře budou ve spodní části betonové, výše ocelové, eliptického průřezu, v hydraulicky výhodném tvaru pro obtékání vodou. Nosnost lávky odpovídá zatížení chodci a cyklisty a umožňuje průjezd vozidla záchranného systému do hmotnosti 3,5 tuny. Výstavba se předpokládá ve stavební sezoně 2019, náklady do 80 milionů korun, vše za předpokladu hladkého průběhu stavebního a výběrového řízení.

Mosty v Horních Počernicích jsou ve špatném stavu. Jeden půjde k zemi na jaře, druhý ho bude nejspíš následovat

„Záhadou stále zůstává údajná, pražskými politiky avizovaná provizornost lávky, v projektu se předpokládá životnost všech konstrukcí minimálně 30 let a o provizornosti se nikde nepíše. Stejně tak záhadnou je v průběhu roku proklamovaná potřebnost změny územního plánu a sliby urychlení projednání této změny. Nyní již o takové změně nikdo nemluví ani k ní nedojde, a projekt jde rovnou do stavebního řízení a do výstavby. Nikdo z těch, kdo takové informace šířili do médií a veřejného prostoru a vzbuzovali beznaděj z byrokracie, k tomu již nic neříká,“ pozastavuje se nad novým stavem věcí Ing. arch. Václav Valtr, člen České komory architektů, na stránkách lokálního měsíčníku Troja.
A zároveň dodává: „Budeme tedy mít v Troji dvě oblouková přemostění Vltavy, i na prvním velkém oblouku nového Trojského mostu se podílel autor navrhované lávky, pan Libor Kábrt. To vzbuzuje slibná očekávání a přínos pro trojské prostředí.“

FOTO: Lávka do Troji v proměnách času

Lávka do Troji v proměnách času - 1 vltava v troji za první republiky Zdroj Jan ZavřelLávka do Troji v proměnách času - 2 trojský přívoz MČLávka do Troji v proměnách času - 3 lávka do trojeLávka do Troji v proměnách času - 4 povodí vltavyLávka do Troji v proměnách času - 5 dp kontakt
Další fotky
Lávka do Troji v proměnách času - 6 HZS PrahaLávka do Troji v proměnách času - 7 troja..

 

Dnes, 18:20
Policisté a hasiči v pondělí odpoledne evakuovali zhruba 25 obyvatel několika rodinných domů ve Stýblově...
Dnes, 18:00
Praha 8 nesouhlasí s novou výstavbou, případným prodejem pozemků nebo navýšením počtu pater domů na...
Dnes, 15:28
Vedení Prahy podepíše dohodu s vlastníky pozemků nutných pro stavbu stanice metra D Nádraží Krč....
Dnes, 12:30
Jaro už se klube. Jak se ale projeví jarní míza u našich muzikantů. Můžete posoudit...
Dnes, 11:02
Pražská Technická správa komunikací (TSK) odložila na neurčito zahájení výstavby protihlukové stěny na Jižní spojce...
Dnes, 08:38
Většina z nás má výlovy rybníků nejspíš spojené hlavně s podzimem a jeho mlhami, využít...
Včera, 20:41
25. kolo FORTUNA:LIGY uzavřel v neděli duel mezi Příbramí a Slavií. Na Litavce byl poprvé...
Včera, 13:31
Nechte se okouzlit krásou rostlinného těla, podivuhodnými tvary a pestrými barvami květů orchidejí. Inspirujte se...
Včera, 11:30
Středověké městečko Řepora je skanzen, který byl postaven s pomocí dobových technologií. Okolo ústředního náměstí...
Včera, 11:00
Scény z manželského života, divadelní hru podle slavného filmu režiséra Ingmara Bergmana, uvádí s Michalem...
Reklama