5℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Nový ředitel Dukly chce vybudovat silný tým, avšak Julisku opouští další dva zkušení hráči

Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo sedm hráčů a rozpočet se oproti minulému roku sníží asi na polovinu. Nový ředitel klubu má tak před sebou pořádně velký kus práce.

Málo peněz, nevhodný trenér, špatná přestupová politika, krátká příprava. To jsou ve zkratce příčiny sestupu Dukly do druhé ligy dle názoru nového sportovního i výkonného ředitele Pavla Vandase. Tento bývalý profesionální hráč byl poslední roky hráčským agentem a v minulosti byl tři sezony sportovním ředitelem ve Viktorii Plzeň. Do této funkce nastoupil po sestupu klubu z první ligy a už další sezonu byl celek zpátky mezi elitou. Je tu jistá paralela. Povede se Vandasovi to samé i v Dejvicích?

Klub je v období velkých změn a Vandas si jasně vytyčil cíle, kterých chce postupně dosáhnout. „Pro mě je důležitá stabilizace a organizace klubu, v kterém bude každý vědět, za co je odpovědný. Budu náročný a kdo nebude stačit, s tím se rozloučíme. Budu vyžadovat profesionální přístup, a to nejen od hráčů, ale i od trenérů a členů širšího managementu. Budu chtít výsledky, a to znamená rvát se o každý bod v každém utkání a dále konkrétní výsledky v podobě práce při zdokonalování hráčů, kdy jediné měřítko vidíme každý týden na fotbalovém hřišti. Jsme profesionální klub, tak se o jiném přístupu než profesionálním bavit ani nemůžeme,“ řekl při svém představení před fanoušky 8. června.

Jedním z hlavních problému klubu, které nový ředitel identifikoval, byla špatná přestupová politika. „Za posledních 5 let přestoupilo do klubu přes 60 fotbalistů. Za slušnou finanční přestupovou částku však odešli pouze tři hráči, což je tristní. Ostatním hráčům jednoduše skončila smlouva a odešli zadarmo nebo za pakatel. Další neomluvitelná věc. V ČR je 90 % klubů závislých na tom, zda se jim podaří dobře prodat své hráče. Ti, kterým se to dlouhodobě nedaří, se tak dostávají do velkých finančních problémů,“ uvedl. V tomto ohledu bude mít ale jako sportovní ředitel velice těžkou práci.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

Kádr se po sestupu hodně mění a Dukla neoplývá žádnými hvězdnými hráči, jež by mohla za velké peníze prodat. Tým se bude muset budovat prakticky od znova. Už je potvrzené, že z Julisky odešlo zatím sedm hráčů. K pěti „odpadlíkům“ v první vlně se v úterý přidali další dva zkušení hráči, kterým končí na konci června smlouva a do přípravy už se nezapojí.

Prvním z nich je Jan Holenda. Třiatřicetiletý forvard má na svém kontě přes 200 startů, z nichž 55 zaznamenal za Duklu. V uplynulé sezoně však svému týmu gólově příliš nepomohl. Tím druhým je Ján Ďurica. Slovenský obránce s četnými zkušenostmi ze zahraničí vydržel v Dukle pouze jednu sezonu.

Směrem do Dejvic zatím míří pouze navrátilci z hostování Martin Chlumecký, Dominik Preisler, David Bezdička a Daniel Kozel.

Pavel Vandas věří, že i přes finanční problémy vybuduje nový silný tým: „Chtěl bych tady mít vítězné typy hráčů, chybějí zde osobnosti typu Patrika Gedeona. Je mi jasné, že nemůžeme konkurovat špičkovým klubům v ČR, proto ty nejlepší hráče neudržíme. Pro ty nejlepší bohužel nebude FKD nikdy cílová stanice. Tomu i rozumím. To by měla být pro většinu hráčů motivace. A právě takové mužstvo by se mělo pokusit o návrat do první ligy co nejdříve.“

Fanouškům Dukly se tato slova čtou velice krásně. Otázkou však zůstává, jestli se novému řediteli takový ambiciózní plán povede zrealizovat.

Slavia představila první posily a prodloužila smlouvu se Součkem! Naopak Ngadeu je na cestě pryč z klubu

Včera, 19:01
Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3...
Včera, 15:33
Výročí sametové revoluce si v Česku vedle metropole připomene řada měst a obcí. Vedle demonstrací...
Včera, 15:01
Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a...
Včera, 14:33
V rámci oslav 30 let od sametové revoluce připravil Národní památkový ústav unikátní výstavu s...
Včera, 09:44
Radnice Prahy 15 chce vybudovat na sídlišti Košík u Doupovské ulice mateřskou školu. Magistrátní výbor...
15.11.2019
Pražští zastupitelé na čtvrtečním zasedání několik hodin diskutovali o dopravě v hlavním městě. Vedení Prahy...
15.11.2019
Socioložka Jiřina Šiklová v létě 1989, kdy ještě nevěděla, že tak rychle přijde změna systému,...
15.11.2019
Správa železnic dnes zahájila přestavbu pražského železničního úseku mezi Smíchovem a Radotínem. Po ní vznikne...
14.11.2019
"Vážím si toho, že jsme v Evropské unii, můžeme volně za hranice, máme základní svobody,...
14.11.2019
Moderní dílny pro Polytechnickou výchovu žáků ZŠ se nově otevřely v prostorech Stanice techniků DDM...
Reklama