16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Nový ředitel Dukly chce vybudovat silný tým, avšak Julisku opouští další dva zkušení hráči

Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo sedm hráčů a rozpočet se oproti minulému roku sníží asi na polovinu. Nový ředitel klubu má tak před sebou pořádně velký kus práce.

Reklama

Málo peněz, nevhodný trenér, špatná přestupová politika, krátká příprava. To jsou ve zkratce příčiny sestupu Dukly do druhé ligy dle názoru nového sportovního i výkonného ředitele Pavla Vandase. Tento bývalý profesionální hráč byl poslední roky hráčským agentem a v minulosti byl tři sezony sportovním ředitelem ve Viktorii Plzeň. Do této funkce nastoupil po sestupu klubu z první ligy a už další sezonu byl celek zpátky mezi elitou. Je tu jistá paralela. Povede se Vandasovi to samé i v Dejvicích?

Klub je v období velkých změn a Vandas si jasně vytyčil cíle, kterých chce postupně dosáhnout. „Pro mě je důležitá stabilizace a organizace klubu, v kterém bude každý vědět, za co je odpovědný. Budu náročný a kdo nebude stačit, s tím se rozloučíme. Budu vyžadovat profesionální přístup, a to nejen od hráčů, ale i od trenérů a členů širšího managementu. Budu chtít výsledky, a to znamená rvát se o každý bod v každém utkání a dále konkrétní výsledky v podobě práce při zdokonalování hráčů, kdy jediné měřítko vidíme každý týden na fotbalovém hřišti. Jsme profesionální klub, tak se o jiném přístupu než profesionálním bavit ani nemůžeme,“ řekl při svém představení před fanoušky 8. června.

Jedním z hlavních problému klubu, které nový ředitel identifikoval, byla špatná přestupová politika. „Za posledních 5 let přestoupilo do klubu přes 60 fotbalistů. Za slušnou finanční přestupovou částku však odešli pouze tři hráči, což je tristní. Ostatním hráčům jednoduše skončila smlouva a odešli zadarmo nebo za pakatel. Další neomluvitelná věc. V ČR je 90 % klubů závislých na tom, zda se jim podaří dobře prodat své hráče. Ti, kterým se to dlouhodobě nedaří, se tak dostávají do velkých finančních problémů,“ uvedl. V tomto ohledu bude mít ale jako sportovní ředitel velice těžkou práci.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

Kádr se po sestupu hodně mění a Dukla neoplývá žádnými hvězdnými hráči, jež by mohla za velké peníze prodat. Tým se bude muset budovat prakticky od znova. Už je potvrzené, že z Julisky odešlo zatím sedm hráčů. K pěti „odpadlíkům“ v první vlně se v úterý přidali další dva zkušení hráči, kterým končí na konci června smlouva a do přípravy už se nezapojí.

Prvním z nich je Jan Holenda. Třiatřicetiletý forvard má na svém kontě přes 200 startů, z nichž 55 zaznamenal za Duklu. V uplynulé sezoně však svému týmu gólově příliš nepomohl. Tím druhým je Ján Ďurica. Slovenský obránce s četnými zkušenostmi ze zahraničí vydržel v Dukle pouze jednu sezonu.

Směrem do Dejvic zatím míří pouze navrátilci z hostování Martin Chlumecký, Dominik Preisler, David Bezdička a Daniel Kozel.

Pavel Vandas věří, že i přes finanční problémy vybuduje nový silný tým: „Chtěl bych tady mít vítězné typy hráčů, chybějí zde osobnosti typu Patrika Gedeona. Je mi jasné, že nemůžeme konkurovat špičkovým klubům v ČR, proto ty nejlepší hráče neudržíme. Pro ty nejlepší bohužel nebude FKD nikdy cílová stanice. Tomu i rozumím. To by měla být pro většinu hráčů motivace. A právě takové mužstvo by se mělo pokusit o návrat do první ligy co nejdříve.“

Fanouškům Dukly se tato slova čtou velice krásně. Otázkou však zůstává, jestli se novému řediteli takový ambiciózní plán povede zrealizovat.

Slavia představila první posily a prodloužila smlouvu se Součkem! Naopak Ngadeu je na cestě pryč z klubu

Včera, 18:25
Průzkum mezi turisty v centru Prahy má ukázat, kdo jsou lidé, kteří navštěvují bary v...
Včera, 15:28
Vodovod na užitkovou vodu pro botanickou zahradu v Troji bude stavět brněnská firma OHL ŽS....
Včera, 13:26
Hlavní město uzavře dohodu s firmou B+3 Real, na základě které získá zbylé pozemky na...
romantika, láska, vztah, sex, řeka, loďka, ostrov, relax
22.7.2019
Červenec je tady a s ním i další, již tradiční, letní sezóna na náplavce. Kde...
22.7.2019
Některé pozemky v pražských Letňanech, kterých se dotýká plánovaná výstavba nové vládní čtvrti, budou přesunuty...
přátelství, lidé, komunikace, konverzace, povídání, vztah, vztahy, sex, nábřeží, náplavka, zábava, rande, párty
22.7.2019
Pražští radní schválili čtyři nové provozovatele kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží. Rekonstruované prostory jim...
22.7.2019
Radnice Prahy 3 nechala vyčistit fontánu na náměstí Jiřího z Poděbrad a připravuje jeji celkovou...
22.7.2019
Hlavní město se dohodlo s církevním řádem milosrdných bratří na odkupu odsvěceného kostela svatého Šimona...
22.7.2019
Lidské siluety na tramvajových kolejích v Praze varují chodce před neuváženým vstupem do trati. Dopravní...
22.7.2019
Kvůli modernizaci železničního koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi bude od 25. července na měsíc pro...
Reklama