11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Nový ročník festivalu Designblok hledí do budoucnosti

Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival Designblok nabízí pohled na tvorbu celkem 348 designerů, přednášky konference i nabitý doprovodný program. Hlavním tématem letošního 21. ročníku je Budoucnost.

K vidění je toho na Výstavišti opravdu hodně. Hlavní výstavní prostor – Designerie – se nachází ve střední hala Průmyslového paláce a vznikl podle návrhu designérky Lucie Koldové. Návštěvníci zde mohou obdivovat interaktivní instalace, ztratit se v bludišti, vyzkoušet závodní dráhu UNICEF či zhlédnout módní přehlídky a další doprovodný program. „Cílem konceptu Designérie je ukázat jakýsi pomyslný odkaz budoucím generacím, který bychom v tuto chvíli zanechali. Jde jak o velmi vysoký technologický pokrok, tak o lidskou odpovědnost vůči našim potomkům. Z mého pohledu není možná spokojená budoucnost bez řádně využité minulosti,“ uvedla Lucie Koldová.
Tři další sekce Designbloku – Superstudio, Openstudio a Art House – nabídnou návštěvníkům pohled na instalace firem, designerů i umělců. Speciální akcí letošního ročníku, která se uskutečnila za pomoci agentury CzechTourismu, jsou výlety do regionů. V průběhu festivalu budou vypraveny speciální autobusy do galerie 8smička v Humpolci, industriálního prostoru Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou a do tradičních skláren Rückl a Bomma. Jako vždy se připojují i showroomy a koncept story po Praze.

FOTO: Designblok 2019

Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19

Pro ty, kteří plánují zařizovat byt nebo jezajímají novinky českých i zahraničních firem v oblasti nábytku, svítidel a doplňků, najdou inspiraci v Superstudiu v pravém křídle Průmyslového paláce. Výstava jako každým rokem nabídne nové kolekce nábytku, ale také nové pohledy na minimalistické bydlení, samostatný houseboat, pracovní roboty, elektrokola i virtuální realit
Ti, kteří rádi objevují a nahlížejí pod povrchby neměli vynechat návštěvu Art House, letos s podtitulem Odyssea pod kurátorským vedením Danici Kovářové a dvojice Zielinski–Macek. Zatemněný prostor Lapidária Národního muzea nechá vyniknout devatenácti vybraným objektům. Zážitek v prostoru umocní uměle generovaný vítr a hypnotická videosmyčka rozbouřeného moře. Art House v Lapidáriu si bude veřejnost moci prohlédnout zdarma.
Chybět nebude ani řada zahraničních hostů. Pozvání přijali hned dva věhlasní tvůrci. Britský designér Jay Osgerby ze studia Barber & Osgerby přijede osobně uvést českou premiéru modulárního systému SoftWork značky Vitra. Instalaci zaměřenou na pohled do budoucnosti lidské práce a podoby pracovních prostor navrhla Lucie Koldová a najdete ji v Designerii. Minout byste určitě neměli ani instalaci Konsepti v Superstudiu, kde dánský vizionář Johannes Torpe představí novou kolekci nábytku pro značku Moroso. Oba designéři vystoupí i v rámci přednáškových bloků pro veřejnost.
Kromě hlavního prostoru Designbloku na Výstavišti, kde bude v Průmyslovém paláci, na prostranství před palácem a v Lapidáriu Národního muzea více než 10 000 m2 výstav, bude v rámci festivalu již tradičně otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze.

Malíř Otakar Kubín. Jeho obrazy jsou klidným projevem samotáře, který uzavřel ve svém srdci přírodu

Před 38 minutami
Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu uložil dvěma německým turistům za posprejování Karlova mostu...
Před 3 hodinami
Ponořte se do tajů přírody a poznejte, jak se rozmnožují kosatce nebo jak si rostliny...
Dnes, 09:44
Parkování pro rezidenty, tzv. modré zóny, začnou už v pondělí 18. listopadu platit i v...
Včera, 19:01
Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3...
Včera, 15:33
Výročí sametové revoluce si v Česku vedle metropole připomene řada měst a obcí. Vedle demonstrací...
Včera, 15:01
Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a...
Včera, 14:33
V rámci oslav 30 let od sametové revoluce připravil Národní památkový ústav unikátní výstavu s...
Včera, 09:44
Radnice Prahy 15 chce vybudovat na sídlišti Košík u Doupovské ulice mateřskou školu. Magistrátní výbor...
15.11.2019
Pražští zastupitelé na čtvrtečním zasedání několik hodin diskutovali o dopravě v hlavním městě. Vedení Prahy...
15.11.2019
Socioložka Jiřina Šiklová v létě 1989, kdy ještě nevěděla, že tak rychle přijde změna systému,...
Reklama