Nový ročník festivalu Designblok hledí do budoucnosti

Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival Designblok nabízí pohled na tvorbu celkem 348 designerů, přednášky konference i nabitý doprovodný program. Hlavním tématem letošního 21. ročníku je Budoucnost.

K vidění je toho na Výstavišti opravdu hodně. Hlavní výstavní prostor – Designerie – se nachází ve střední hala Průmyslového paláce a vznikl podle návrhu designérky Lucie Koldové. Návštěvníci zde mohou obdivovat interaktivní instalace, ztratit se v bludišti, vyzkoušet závodní dráhu UNICEF či zhlédnout módní přehlídky a další doprovodný program. „Cílem konceptu Designérie je ukázat jakýsi pomyslný odkaz budoucím generacím, který bychom v tuto chvíli zanechali. Jde jak o velmi vysoký technologický pokrok, tak o lidskou odpovědnost vůči našim potomkům. Z mého pohledu není možná spokojená budoucnost bez řádně využité minulosti,“ uvedla Lucie Koldová.
Tři další sekce Designbloku – Superstudio, Openstudio a Art House – nabídnou návštěvníkům pohled na instalace firem, designerů i umělců. Speciální akcí letošního ročníku, která se uskutečnila za pomoci agentury CzechTourismu, jsou výlety do regionů. V průběhu festivalu budou vypraveny speciální autobusy do galerie 8smička v Humpolci, industriálního prostoru Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou a do tradičních skláren Rückl a Bomma. Jako vždy se připojují i showroomy a koncept story po Praze.

FOTO: Designblok 2019

Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19Designblok 2019 - Designblok10,19

Pro ty, kteří plánují zařizovat byt nebo jezajímají novinky českých i zahraničních firem v oblasti nábytku, svítidel a doplňků, najdou inspiraci v Superstudiu v pravém křídle Průmyslového paláce. Výstava jako každým rokem nabídne nové kolekce nábytku, ale také nové pohledy na minimalistické bydlení, samostatný houseboat, pracovní roboty, elektrokola i virtuální realit
Ti, kteří rádi objevují a nahlížejí pod povrchby neměli vynechat návštěvu Art House, letos s podtitulem Odyssea pod kurátorským vedením Danici Kovářové a dvojice Zielinski–Macek. Zatemněný prostor Lapidária Národního muzea nechá vyniknout devatenácti vybraným objektům. Zážitek v prostoru umocní uměle generovaný vítr a hypnotická videosmyčka rozbouřeného moře. Art House v Lapidáriu si bude veřejnost moci prohlédnout zdarma.
Chybět nebude ani řada zahraničních hostů. Pozvání přijali hned dva věhlasní tvůrci. Britský designér Jay Osgerby ze studia Barber & Osgerby přijede osobně uvést českou premiéru modulárního systému SoftWork značky Vitra. Instalaci zaměřenou na pohled do budoucnosti lidské práce a podoby pracovních prostor navrhla Lucie Koldová a najdete ji v Designerii. Minout byste určitě neměli ani instalaci Konsepti v Superstudiu, kde dánský vizionář Johannes Torpe představí novou kolekci nábytku pro značku Moroso. Oba designéři vystoupí i v rámci přednáškových bloků pro veřejnost.
Kromě hlavního prostoru Designbloku na Výstavišti, kde bude v Průmyslovém paláci, na prostranství před palácem a v Lapidáriu Národního muzea více než 10 000 m2 výstav, bude v rámci festivalu již tradičně otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze.

Malíř Otakar Kubín. Jeho obrazy jsou klidným projevem samotáře, který uzavřel ve svém srdci přírodu

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama