Nový trenér Bohemians: Primární cíl je záchrana!

Luděk Klusáček převzal po Martinovi Haškovi během reprezentační pauzy místo na lavičce Bohemians a spolu s novým asistentem Erichem Brabcem bude mít za cíl uchránit tým od sestupu. Se svými prvními pocity ve staronovém působišti se nový kouč podělil i v krátkém rozhovoru.

Po posledním ligovém kole před reprezentační pauzou se pražská fotbalová Bohemka rozhodla udělat změnu na postu hlavního trenéra. Odvolán byl Martin Hašek a na jeho pozici byl dosazen dvaapadesátiletý Luděk Klusáček. Ten v dresu Klokanů hrával a v klubu už chvíli působil i jako trenér – v roce 2014 převzal místo po kouči Weberovi a vybojoval záchranu.

„Už při svém odchodu v roce 2014 jsem si přál se do Bohemky jednou vrátit. Ta nabídka nyní přišla a já jsem velmi rád, že jsem opět tady,“ řekl v oficiálním prohlášení pro klubový web. Během reprezentační pauzy už mohl s týmem pracovat a před důležitým víkendovým zápasem s Opavou, která již také v této sezoně vyměnila trenéra, se podělil o první dojmy.

Bandera je vnímán jako válečný zločinec, i když jím nikdy nebyl. Kontroverze budí dodnes

„Je tady hodně lidí, které jsem znal, kteří tady fungovali ještě v té době, kdy jsem odcházel před těmi pěti lety, takže o to pro mě byl začátek jednoduší.“ Ne vše je ale podle něj stejné. „Je vidět, že Bohemka udělala velký krok dopředu a nedá se to srovnávat se situací, kdy jsem tady byl naposled,“ ocenil Klusáček kvalitu kádru.

Nohama však zůstává on i celé vedení na zemi. „Primární cíl je zcela jasný – a to je záchrana. Ve chvilce, kdy se podaří družstvo zachránit nebo dostat do klidných vod, tak se dá bavit o dalších psotupných krocích jako je třeba větší atraktivita hry nebo zapracování mladých hráčů,“ svěřil se do videorozhovoru s ambicemi na nejbližší měsíce.

V systému hry patrně nebudou velké změny. Podle Klusáčka totiž nebyl úplně špatný, jenom žalostně chyběly body. Nevylučuje tak ani hru na tři obránce: „Je to jeden z mých oblíbených herních systému. Nicméně vím, že je tady od fanoušků trochu averze k tomu a není to nutné. Vždycky je potřeba vycházet z toho, jaké hráčské typy v tom mužstvu jsou, a co se hodí na soupeře.“

Jak tedy Klokani nastoupí do utkání s Opavou bude tak trochu překvapením. S přípravou týmu bude pomáhat i nový asistent – bývalý reprezentant Erich Brabec.

Přilož ruce! Pražská záchranka se pokusí o nový rekord v nepřetržité resuscitaci

Dnes, 16:45
Projekt administrativního komplexu Masaryk Centre 1 získal územní rozhodnutí od stavebního úřadu Prahy 1. Obří...
Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Reklama