Nuselský pivovar ovládnou pivní slavnosti

Pivním slavnostem bude patřit sobota v Nuselském pivovaru. Kromě možnosti ochutnat piva z nabídky minipivovarů má veřejnost šanci nahlédnout do pivovaru, který prochází revitalizací.

První ročník Nuselských pivních slavností začne ve 13.00 hodin, na programu je několik hudebních vystoupení, do Nuslí přijede třeba Swingový Big Band, večer vystoupí Tony Ducháček a Garage nebo David Kraus and Band.

Piva třinácti minipivovarů

Těšit se mohou návštěvníci i na akrobatické vystoupení Cirqueon, Divadlo Ančí a Fančí, airsoftovou střelnici či tvořivé dílničky. Prohlédnout si bude možné výstavu, která představí budoucí podobu pivovaru a okolí, i pivovar samotný. K ochutnání bude nabídka piv třinácti minipivovarů a dobroty od místních podnikatelů. Přístup na akci, kterou pořádá Penta Real Estate společně s městkou částí Praha 4, je z ulice Bělehradská.

Petra Pudová: Praha 4 je velmi sympatická

Penta Real Estate chce v místě současného brownfieldu v pražských Nuslích vybudovat na téměř 32 000 m2 novou městskou čtvrť, přičemž investovány zde mají být zhruba dvě miliardy korun. Vzniknout zde mají stovky bytů, několik z nich atypických, v památkově chráněné budově pivovaru ze 17. století se ale počítá i s kancelářemi, ale zejména s tím, že prostor se opět otevře veřejnosti a byť je v plánu výstavba, zachováno má být genius loci místa. Revitalizována má být i část potoka, pivovar s okolními ulicemi by potom propojila nová lávka.

Socha generála Karla Kutlvašra

Najít by zde lidé měli restauraci, možná i minipivovar a zachováno má být malé náměstí, kde by se mohly pořádat lokální kulturní akce. Pro zajímavost, na náměstíčku by měla stát socha legionáře a generála Karla Kutlvašra, který velel Pražskému povstání. Po roce 1948 se však stal nepohodlným pro komunistický režim a poté pracoval v Nuselském pivovaru jako noční vrátný.

Dnes, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Dnes, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Dnes, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Dnes, 08:22
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
Včera, 15:45
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
Včera, 14:33
Z dvaceti dvou návrhů, jak by měla vypadat veleslavínské nádraží, vybrala porota vítěze. Projekt Dalibora...
Včera, 10:52
Stěhování radnice Prahy 7 je plánováno na termín 10. až 21. února. Po dlouhých letech...
Včera, 08:33
Vedení Prahy chystá novelu vyhlášky o hazardu, která by zcela zakázala provoz hracích přístrojů v...
19.1.2020
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Reklama