Nuselský pivovar ovládnou pivní slavnosti

Pivním slavnostem bude patřit sobota v Nuselském pivovaru. Kromě možnosti ochutnat piva z nabídky minipivovarů má veřejnost šanci nahlédnout do pivovaru, který prochází revitalizací.

První ročník Nuselských pivních slavností začne ve 13.00 hodin, na programu je několik hudebních vystoupení, do Nuslí přijede třeba Swingový Big Band, večer vystoupí Tony Ducháček a Garage nebo David Kraus and Band.

Piva třinácti minipivovarů

Těšit se mohou návštěvníci i na akrobatické vystoupení Cirqueon, Divadlo Ančí a Fančí, airsoftovou střelnici či tvořivé dílničky. Prohlédnout si bude možné výstavu, která představí budoucí podobu pivovaru a okolí, i pivovar samotný. K ochutnání bude nabídka piv třinácti minipivovarů a dobroty od místních podnikatelů. Přístup na akci, kterou pořádá Penta Real Estate společně s městkou částí Praha 4, je z ulice Bělehradská.

Petra Pudová: Praha 4 je velmi sympatická

Penta Real Estate chce v místě současného brownfieldu v pražských Nuslích vybudovat na téměř 32 000 m2 novou městskou čtvrť, přičemž investovány zde mají být zhruba dvě miliardy korun. Vzniknout zde mají stovky bytů, několik z nich atypických, v památkově chráněné budově pivovaru ze 17. století se ale počítá i s kancelářemi, ale zejména s tím, že prostor se opět otevře veřejnosti a byť je v plánu výstavba, zachováno má být genius loci místa. Revitalizována má být i část potoka, pivovar s okolními ulicemi by potom propojila nová lávka.

Socha generála Karla Kutlvašra

Najít by zde lidé měli restauraci, možná i minipivovar a zachováno má být malé náměstí, kde by se mohly pořádat lokální kulturní akce. Pro zajímavost, na náměstíčku by měla stát socha legionáře a generála Karla Kutlvašra, který velel Pražskému povstání. Po roce 1948 se však stal nepohodlným pro komunistický režim a poté pracoval v Nuselském pivovaru jako noční vrátný.

Včera, 15:32
Ačkoliv se o nákaze úřednic Finančního úřadu pro Prahu 10 vědělo minimálně od neděle 8....
Včera, 13:35
Pražské podnikatele naprosto míjí vládní podpora, která má zmírnit dopady koronavirové karnatnény. Ačkoliv ekonomický výkon...
Včera, 07:45
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Včera, 07:45
"E-knihovna má tu výhodu, že je dostupná všem, její využívání není vázáno na členství v...
8.4.2020
V Praze začíná tradiční jarní čištění ulic, které potrvá do konce června. Vzhledem k současné...
8.4.2020
Hned jak se objevila informace, že podnikatelé z hlavního města nemají šanci získat finanční podporu...
7.4.2020
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
7.4.2020
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
7.4.2020
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
7.4.2020
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
6.4.2020
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Reklama