26℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

O vítězi pražského přeboru rozhodlo špatně nalajnované hřiště

Titul v soutěži Pražská teplárenská přebor už má jistý nováček Újezd Praha 4. Na čele totiž drží nedostižitelný náskok poté, co druhý tým ztratil body kvůli kontumaci utkání z velice neobvyklých důvodů.

Reklama

Klub Újezd Praha 4 byl v této sezoně nováčkem v krajského přeboru. Do soutěže vstoupil nečekaně dobře a k údivu všech si také skvělou formu udržel. Byl prakticky neporazitelný a drtivou většinu ročníku strávil na čele.  Ještě donedávna také držel úžasnou sérii domácí neporazitelnosti na domácím hřišti pod trenérem Jeřábkem, která trvala dva roky.

V průbehu soutěže dokázaly s Újezdem držet dlouho krok pouze Uhelné sklady. Ty se však na jaře nepotkaly s formou a hlavně se zranilo velké množství hráčů. Rozdíl mezi oběma týmy se natáhl před 25. kolem ze 30. na 14 bodů. Jelikož v něm Újezd Praha 4 vyhrál nad Motorletem B, tak fotbalisté Uhelných skladů museli na svém hřišti rovněž zvítězit, aby stále udrželi alespoň teoretickou šanci na dostihnutí lídra soutěže.

V sobotu dopoledne se však na hřišti Uhelných skladů zápas proti úřadujícím mistrům z Třeboradic nesehrál. Trávník totiž podle pravidel nebyl způsobilý k utkání. Problémem bylo jasně viditelné nalajnování na americký fotbal, přes které byly mnohem méně výrazně červenou barvou označeny čáry na kopanou.

Pražská zoo by na podzim měla začít stavět pavilon goril

Dle vyjádření klubu bylo během týdne hřiště propůjčeno pro soukromou akci. Její pořadatelé však nesplnili slib, že dají hřiště do pořádku, a vše vyřešili pouze provizorními červenými čarami. Ty ale podle pravidel nestačily. Rozhodčí tudíž vše zaznamenali do zápisu a utkání ani nezahájili.

Při čtvrtečním zasedání disciplinární komise se pak dle očekávání rozhodlo, že Uhelné sklady dostanou pokutu (konkrétně ve výši 20 000 korun) a že výsledek bude zkontumován ve prospěch hostujícího týmu.

Díky této poněkud bizarní chybě klubu, který měl dle rozhodnutí komise dost času uvést hřiště do pořádku, je tak jasné, že Újezd Praha 4 má už matematicky jistý titul.

Celek se však po tomto neuvěřitelném úspěchu nebude chtít účastnit divize. „Pořád si uvědomujeme, kde jsme byli před dvěma lety a jaký kus práce se tady v klubu udělal. Nebudeme si nic nalhávat, posun do vyšší soutěže je i o penězích a já nechci, aby klub směřoval do záhuby. Pokud by se šlo výš, tak to musí být vyřešené z dlouhodobého hlediska. Nyní jsme se tedy rozhodli, že zůstaneme v přeboru,“ řekl pro web Pražského fotbalového svazu trenér Újezdu Praha 4.

Dukla se loučí s nejvyšší fotbalovou soutěží. Po prohře s Karvinou už nemá žádnou šanci na záchranu

Včera, 18:27
Malešická spalovna za 700 milionů korun vyměnila první ze čtyř kotlů, ve kterých se spaluje...
Včera, 18:01
Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací...
Včera, 15:46
Tento týden učiníme výjimku a fotografický doprovod této pozvánky nebudeme věnovat akcím, které se nabízejí,...
Včera, 15:29
Hlavní město v návaznosti na žádosti některých městských částí připravuje úpravy systému parkovacích zón. Primátorův...
Včera, 13:25
Všechny autobusové zastávky budou v Praze na znamení nejdřív v létě příštího roku. Vedení metropole...
Včera, 12:31
Půl hodiny po půlnoci 18. června bude zahájeno největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie...
Včera, 11:30
Na konci března bylo v Ječné ulici v Praze 2 pokáceno sedm akátů, které byly...
Včera, 10:30
Praha ve spolupráci se společností Lime připravuje pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. Podle náměstka primátora Adama...
16.6.2019
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
16.6.2019
Hlavní město přispěje Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 12,5 milionu korun na rozšíření vršovického nádraží...
Reklama