10℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

O vítězi pražského přeboru rozhodlo špatně nalajnované hřiště

Titul v soutěži Pražská teplárenská přebor už má jistý nováček Újezd Praha 4. Na čele totiž drží nedostižitelný náskok poté, co druhý tým ztratil body kvůli kontumaci utkání z velice neobvyklých důvodů.

Reklama

Klub Újezd Praha 4 byl v této sezoně nováčkem v krajského přeboru. Do soutěže vstoupil nečekaně dobře a k údivu všech si také skvělou formu udržel. Byl prakticky neporazitelný a drtivou většinu ročníku strávil na čele.  Ještě donedávna také držel úžasnou sérii domácí neporazitelnosti na domácím hřišti pod trenérem Jeřábkem, která trvala dva roky.

V průbehu soutěže dokázaly s Újezdem držet dlouho krok pouze Uhelné sklady. Ty se však na jaře nepotkaly s formou a hlavně se zranilo velké množství hráčů. Rozdíl mezi oběma týmy se natáhl před 25. kolem ze 30. na 14 bodů. Jelikož v něm Újezd Praha 4 vyhrál nad Motorletem B, tak fotbalisté Uhelných skladů museli na svém hřišti rovněž zvítězit, aby stále udrželi alespoň teoretickou šanci na dostihnutí lídra soutěže.

V sobotu dopoledne se však na hřišti Uhelných skladů zápas proti úřadujícím mistrům z Třeboradic nesehrál. Trávník totiž podle pravidel nebyl způsobilý k utkání. Problémem bylo jasně viditelné nalajnování na americký fotbal, přes které byly mnohem méně výrazně červenou barvou označeny čáry na kopanou.

Pražská zoo by na podzim měla začít stavět pavilon goril

Dle vyjádření klubu bylo během týdne hřiště propůjčeno pro soukromou akci. Její pořadatelé však nesplnili slib, že dají hřiště do pořádku, a vše vyřešili pouze provizorními červenými čarami. Ty ale podle pravidel nestačily. Rozhodčí tudíž vše zaznamenali do zápisu a utkání ani nezahájili.

Při čtvrtečním zasedání disciplinární komise se pak dle očekávání rozhodlo, že Uhelné sklady dostanou pokutu (konkrétně ve výši 20 000 korun) a že výsledek bude zkontumován ve prospěch hostujícího týmu.

Díky této poněkud bizarní chybě klubu, který měl dle rozhodnutí komise dost času uvést hřiště do pořádku, je tak jasné, že Újezd Praha 4 má už matematicky jistý titul.

Celek se však po tomto neuvěřitelném úspěchu nebude chtít účastnit divize. „Pořád si uvědomujeme, kde jsme byli před dvěma lety a jaký kus práce se tady v klubu udělal. Nebudeme si nic nalhávat, posun do vyšší soutěže je i o penězích a já nechci, aby klub směřoval do záhuby. Pokud by se šlo výš, tak to musí být vyřešené z dlouhodobého hlediska. Nyní jsme se tedy rozhodli, že zůstaneme v přeboru,“ řekl pro web Pražského fotbalového svazu trenér Újezdu Praha 4.

Dukla se loučí s nejvyšší fotbalovou soutěží. Po prohře s Karvinou už nemá žádnou šanci na záchranu

Dnes, 15:36
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Dnes, 15:05
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama