Obě pražská „S“ ztratila! Slavii uškodila reprezentační přestávka

Každá série jednou končí. V sobotu během 26. kola po dlouhé době nevyhrála Sparta ani Slavia. Ta zaškobrtla v jízdě o titul s Libercem a dala Plzni šanci stáhnout vzájemný bodový rozestup.

Sparta od začátku jarní části FORTUNA:LIGY držela skvělou šnůru výher a dotáhla se tak blíže ke druhé Viktorii Plzeň. V sobotu však zaváhala na hřišti Mladé Boleslavy. Na úvodní gól kanonýra středočeského celku Komličenka sice ještě zareagoval z penalty Guélor Kanga, který tak proměnil už čtvrtý pokutový kop ve třetím utkání, ale na trefu bývalého sparťana Marka Matějovského už hostující hráči neodpověděli.

Později odpoledne potom přivítala Slavia na svém hřišti Slovan Liberec, jenž se nachází přesně v polovině tabulky. Severočeský tým v žádném případě nepřijel do Edenu utkání proti rozjetému favoritovi odbránit. V první půli odehrály oba celky hodně vyrovnanou partii. Šance byly k vidění na obou stranách.

Do druhého poločasu už ovšem vletěli výrazně aktvněji sešívaní. Hru hodně oživil Josef Hušbauer, který nastoupil do druhé poločasu místo Lukáše Masopusta. Kapitán pražského celku nejdříve sám vyslal dobrou ránu na gólmana Nguyena a poté se podílel na skvělé akci Slavie, jež skončila první brankou utkání. Domácí v 69. minutě přenesli míč z jedné strany hřiště na tu druhou, odkud našel Hušbauer přetaženým centrem nabíhajícího Bořila. Ten pak parádním volejem napral míč nechytatelně pod břevno.

Padly první tresty v případu napadení Jana Hušbauera ve III. třídě

Domácím fanouškům ale radost nevydržela příliš dlouho. Už po necelých čtyřech minutách bylo totiž vyrovnáno. Prodloužený rohový kop Liberce zakončil na zadní tyči Breite. Gól však původně kvůli domnělému ofsajdu nebyl uznán. Nesprávné rozhodnutí pomezního musel opravit videorozhodčí.

Stav 1:1 pak i přes tlak domácích vydržel až do finálního hvizdu. Sešívaní tak dali šanci Viktorii Plzeň, která se v utkání s Bohemians na svém hřišti pokusí stáhnout ztrátu na první příčku. Výkon a výsledek Slavie částečně poznamenalo i to, že se spousta hráčů navrátila z reprezentační pauzy teprve před několika dny. Kouč Trpišovský ale vidí důvod neúspěchu v něčem jiném: „Spousta hráčů přiletěla ve čtvrtek, první společný trénink jsme měli až včera. Je to nepříjemné, obzvláště když hrajete s atlelickým týmem, který se na zápas chystá čtrnáct dní. To k tomu ale patří. Když chcete být nejlepší, tak je to překážka, kterou musíte překonat. To se nestalo. Nebyl to primární důvod. Důvod bylo to, jak jsme si počínali v šancích.“

„Nemyslím si, že jsme hráli špatně. Dominovali jsme, měli jsme pět, šest tutovek. Jejich brankář zachytal bravurně a řekl bych, že nám chyběl kus štěstíčka,“ okomentoval zápas jediný střelec Slavie Jan Bořil. Ten zůstává i po této remíze pořád sebevědomý: „Jsme naštvaní, že jsme doma ztratili dva body. Chtěli jsme vyhrát, a to se nám nepodařilo. Ale že bychom to měli nějak zabalit, nebo být nervózní? To rozhodně ne.“

Otevřete okno, ovane vás „zubatá“. Prahu 6 sužují jedy ve vzduchu

Dnes, 15:37
andscape festival se v sobotu rozrostl o další umělecké dílo. Přední český umělec Patrik Hábl...
Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Včera, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Včera, 07:39
Letní slavnosti staré hudby nedomyslitelně patří k prázdninové Praze. Do třetího desetiletí své existence vstupují...
12.7.2020
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
11.7.2020
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
11.7.2020
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
11.7.2020
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
Reklama