OBRAZEM: Na piknik či do kina pod širákem. Prohlédněte si komunitní zahradu v Suchdole

Další fotky

Grilování, pikniky, letní kino, vlastnoručně vypěstované jahody nebo jen prosté setrvání v nečekaně příjemném zátiší v jinak rušné Praze 6. Vítejte v Komunitní zahradě Suchdol.

Projekt začala realizovat Městská část Praha-Suchdol v roce 2014 na velkorysé ploše 4000 m2 vedle fotbalového hřiště. Jeho „základem“ se stala úprava terénu a realizace projektu „Pokusný vodní systém vsakování dešťové vody“. Dodnes funguje, dešťová voda se sbírá do žlabů a odtud odtéká různými vsakovacími povrchy do přírodního jezírka.

Lidická hrušeň jako jediná přežila vyhlazení Lidic fašisty. Které stromy v Suchdole připomínají významné osobnosti?

Srdcem zahrady je přírodní amfiteátr, který je možné využít k nejrůznějším akcím, pouze ty větší je nutno ohlásit správci zahrady, tj. Městské části Praha-Suchdol. Velkým lákadlem je určitě ohniště, kde si každý může rozdělat oheň, dokonce je tu i připravené dříví. Najdete tu i drobnější projekty, tzv. hmyzí hotel, sluneční hodiny, stavby z živého vrbového proutí, záhony s květinami a bylinami, které pochopitelně lákají motýli nebo různé herní prvky pro děti.

OBRAZEM: Praha má nový bizár. Suchdolský Dirt park vypadá jako z Hvězdných válek. K čemu slouží?

Stín poskytují vzrostlé ořešáky, lípy i další dřeviny doplněné novou výsadbou. Některé plochy zůstávají volné, prostě „jen tak“. Uprostřed zástavby o to cennější. Součástí komunitní zahrady je také Dirt park s U-rampou. Komunitní zahrada slouží i jaké „názorná vyučovací pomůcky“ pro žáky místní Základní školy Mikoláše Alše, hlavně si však za přispění svých uživatelů žije svým vlastním životem. Ten omezují jen opravdu základní pravidla zveřejněná na tabuli hned u vchodu. Vstup je volný, vítáni budou i vaši pejsci, případně jiní domácí mazlÍčkové.

FOTO: komunitní zahrada suchdol

komunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focus
Další fotky
komunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focuskomunitní zahrada suchdol - All-focus

Slovo komunitní má tu smůlu, že je často vnímáno negativné, jako něco alternativního, trochu podezřelého, možná i nelegálního. Ve spojení „Komunitní zahrada Suchdol“ se mu vrací jeho původní význam – společenský. Pokud sem zavítáte i vy, v dobré společnosti se ocitnete zaručeně.

Dnes, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Včera, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
24.5.2020
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
24.5.2020
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
Reklama