Obrovská lekce z produktivity pro Bohemku! Klokani měli na Letné více střel, Heča byl však neprůstřelný

Bohemka nedokázala zdolat Spartu už dlouhých osmnáct let. V rámci čtrnáctého kola FORTUNA:LIGY to mohla na stadionu na Letné změnit. Šancí k tomu měla dost, avšak nakonec prohrála vysoko 4:0.

Domácí hráči se ujali vedení velice brzo. Ve čtvrté minutě po centru Frýdka z levé strany propálil Libor Kozák brankáře Le Gianga. To už za sebou měli Klokani i první velkou šancí utkání, když Hůlkův pokus přes hlavu vyrážel Heča.

A další příležitosti pro hostující fotbalisty přišly i po první brance v jejich neprospěch. Ve 23. minutě Vodhánělovu střelu nejdříve zlikvidoval Heča a o pár chvil později uchránila Sáčka od vlastního gólu tyč, načež ásledoval další skvělý zákrok brankáře Sparty po hlavičce Hůlky.

Po krizové pasáži tak mohli domácí ve 31. minutě navýšit své vedení a vnést do hry klid. Z dobré práce Hložka profitoval nejlepší střelec týmu Kanga. Klid se ale rozhodně nedostavil. Heča se musel opět činit například po nebezpečném pokusu Havla.

Sparta i přesto mohla do poločasu udeřit i potřetí, respektive opravdu uděřila. Gól Frýdka však nebyl kvůli ofsajdu uznán. Třetí zásah hráčů v rudých dresech tak přidal až na začátku druhé půle bývalý hráč Bohemians Martin Hašek, který obstřelem z dálky vymetl šibenici.

Kladno je už jen bod od posledního místa. Na ledě Litvínova kapitulovalo po prodloužení

Před více než 12 tisíci diváky si pak své vedení svěřenci Václava Jílka pohlídali a v 71. minutě poté přidal i čtvrtou branku stoper Semih Kaya. Ten tvrdou hlavičkou zužitkoval rohový kop a trefil se ve druhém kole v řadě.

„O lecčem svědčí statistika střel nebo i fakt, že nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen brankář za stavu 4:0. To jsou fakta, která určitě něco dokreslují. Myslím si, že se kluci nemají za co stydět,“ uvedl po zápase na tiskové konferenci trenér Klokanů Luděk Klusáček.

Toho, že je skóre lehce zavádějící, si je vědom i kouč Sparty Jílek. „Musíme se vrátit k principům chování po ztrátě míče a vyplňování prostor. Tam jsme nebyli dobří. Znovu opakuji, že i díky neefektivitě Bohemky jsme v poločase měli dvougólové vedení. Nevidím jinou cestu než ty věci opakovat. Je vidět, že i v ofenzivě se začíná dařit a potom sklouzneme ke stereotypům, pomalé hře, málo točíme,“ řekl po utkání.

Ve sparťanském táboře však samozřejmě panuje dobrá nálada. Stejným rozdílem navíc na domácí půdě vyhráli už podruhé v řadě a s 21 body jsou jen těsně za šestou Ostravou.

Svým obětem prokousával hrdlo a potom prý pojídal jejich maso. Otřesný případ Vlčího muže

Včera, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
Včera, 13:53
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
Včera, 10:58
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Včera, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Včera, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
6.4.2020
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
6.4.2020
Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců...
knihkupectví_ilustrační obrázek
6.4.2020
Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních...
6.4.2020
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
6.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
6.4.2020
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Reklama