Od čtvrtka bude prázdninový jízdní řád platit i pro metro na trase A a C

Pražské metro pojede na trasách A a C podle prázdninových jízdních řádů už od čtvrtka 19. března. Původně podle nich mělo začít jezdit až o víkendu. Důvodem je mimo jiné vyšší počet zaměstnanců dopravního podniku (DPP), kteří museli zůstat doma s dětmi. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Interval na obou linkách se tak prodlouží o jednu až dvě minuty. Na trase B platí prázdninové řády od dnešního rána. Tramvaje se jimi budou řídit od pondělí 23. března. Provoz MHD město omezuje i kvůli poklesu počtu cestujících.

„Máme víc lidí, kteří zůstali na takzvané ošetřovačce s dětmi, proto jsme k prázdninovému provozu přistoupili dříve, než jsme původně zamýšleli. Zároveň necháváme doma zaměstnance, kteří se necítí dobře,“ řekl Scheinherr. Dopravní podnik má nyní v karanténě přes 100 zaměstnanců, celkem v DPP pracuje téměř 11.000 lidí.

V Lovosicích byly uskladněny statisíce respirátorů, převzal je Ústecký kraj. Panovala obava z jejich vývozu do zahraničí

Podle prázdninových řádů jezdí soupravy na trase B od zahájení dnešního provozu. Noční tramvajové linky podle nich pojedou od soboty, kdy se jejich interval prodlouží z 20 na 30 minut. Denní tramvajové linky budou mít řády změněny od pondělí.

Cestující se už nesvezou příměstskou vlakovou linkou S49 z Hostivaře do Roztok u Prahy. Lidé budou moci jezdit vlakem S4, který ji zastane.

Důvodem omezování MHD je úbytek cestujících. Zatímco v pondělí 2. března využilo metro celkem přes 1,1 milionu cestujících, v úterý 17. března to bylo 310.000 lidí. Obrat cestujících, tedy součet vstupů a výstupů z metra, byl 2. března 2,2 milionu oproti 620.000 tisícům ve středu. Obdobně se podle DPP vyvíjejí i přepravní údaje z autobusů a tramvají.

V pražské MHD již byl zrušen nástup prvními dveřmi autobusů a prodej jízdenek u řidičů. Vypnuta je ventilace a vnitřní cirkulace vzduchu a autobusy automaticky staví i v zastávkách na znamení. Dopravní podnik nakoupí speciální dezinfekci na čištění vozů MHD.

čtk

Dnes, 13:05
P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez...
Dnes, 11:16
Čapkovu vilu na Vinohradech čeká rekonstrukce. Pro návštěvníky se ke komentovaným prohlídkám otevře v létě.
Dnes, 10:13
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
Nemocnice Na Františku
Dnes, 10:13
Prvních šest seniorů s diagnostikovaným onemocněním COVID-19 už je v Nemocnici Na Františku. Vedení Městské...
Včera, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
pozitivní test na koronavirus
Včera, 17:01
Praha 3 se rozhodla preventivně provádět testy u pracovníků sociálních služeb ve vlastní režii. Reaguje...
Včera, 16:06
Praha je hospodářským centrem státu a její ekonomický výkon tvoří stabilně přibližně čtvrtinu hrubého domácího...
Včera, 10:28
Pozitivní test se ukázal u dalších 11 pacientů. Nákaza se prokázala u dalších pěti sester...
31.3.2020
Areál řevnického amfiteátru bude ve dnech 5. a 6. června zet prázdnotou. Vzhledem k aktuální...
MČ Praha 1 přesunula výstavy na web
31.3.2020
Praha 1 na svém webu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak...
31.3.2020
Některé radnice pražských městských částí poskytují svým obyvatelům dezinfekci pro osobní potřebu, další nabízí dezinfekci...
Reklama