Od čtvrtka bude prázdninový jízdní řád platit i pro metro na trase A a C

Pražské metro pojede na trasách A a C podle prázdninových jízdních řádů už od čtvrtka 19. března. Původně podle nich mělo začít jezdit až o víkendu. Důvodem je mimo jiné vyšší počet zaměstnanců dopravního podniku (DPP), kteří museli zůstat doma s dětmi. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Interval na obou linkách se tak prodlouží o jednu až dvě minuty. Na trase B platí prázdninové řády od dnešního rána. Tramvaje se jimi budou řídit od pondělí 23. března. Provoz MHD město omezuje i kvůli poklesu počtu cestujících.

„Máme víc lidí, kteří zůstali na takzvané ošetřovačce s dětmi, proto jsme k prázdninovému provozu přistoupili dříve, než jsme původně zamýšleli. Zároveň necháváme doma zaměstnance, kteří se necítí dobře,“ řekl Scheinherr. Dopravní podnik má nyní v karanténě přes 100 zaměstnanců, celkem v DPP pracuje téměř 11.000 lidí.

V Lovosicích byly uskladněny statisíce respirátorů, převzal je Ústecký kraj. Panovala obava z jejich vývozu do zahraničí

Podle prázdninových řádů jezdí soupravy na trase B od zahájení dnešního provozu. Noční tramvajové linky podle nich pojedou od soboty, kdy se jejich interval prodlouží z 20 na 30 minut. Denní tramvajové linky budou mít řády změněny od pondělí.

Cestující se už nesvezou příměstskou vlakovou linkou S49 z Hostivaře do Roztok u Prahy. Lidé budou moci jezdit vlakem S4, který ji zastane.

Důvodem omezování MHD je úbytek cestujících. Zatímco v pondělí 2. března využilo metro celkem přes 1,1 milionu cestujících, v úterý 17. března to bylo 310.000 lidí. Obrat cestujících, tedy součet vstupů a výstupů z metra, byl 2. března 2,2 milionu oproti 620.000 tisícům ve středu. Obdobně se podle DPP vyvíjejí i přepravní údaje z autobusů a tramvají.

V pražské MHD již byl zrušen nástup prvními dveřmi autobusů a prodej jízdenek u řidičů. Vypnuta je ventilace a vnitřní cirkulace vzduchu a autobusy automaticky staví i v zastávkách na znamení. Dopravní podnik nakoupí speciální dezinfekci na čištění vozů MHD.

čtk

Dnes, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Dnes, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Dnes, 08:50
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
Reklama