Odvolaná ředitelka školy v Praze 7: Nikdo mi předem nic neřekl

ilustrační foto_děti

Odvolána byla z funkce ředitelky Základní školy FR. Plamínkové oblíbená ředitelka Jarmila Macečková. Proti rozhodnutí radnice vedené starostou Janem Čižinským teď protestují rodiče i pedagogové. Jak vyhlášený konkurz na své místo vnímá samotná Jarmila Macečková a jak hodnotí komunikaci s radnicí Prahy 7? „Nikdo mi nic nezdůvodnil a neřekl  jediný důvod k vyhlášení konkurzu,“ říká.

Jak vnímáte vypsaný konkurz na vaše místo?

Jako možnost a právo městské části, ale je to překvapení po hodnocení celého funkčního období a dosažených výsledků, ani školská rada nedoporučila konkurz. Přesto plně respektuji jejich rozhodnutí, ale já využívám své právo nezúčastnit se konkurzu.

„Asi je to celé jinak.“

Vysvětlil vám někdo z radnice, proč k němu bylo přistoupeno, a byla jste informována s předstihem?

Nikdo mi nic nezdůvodnil a neřekl  jediný důvod k vyhlášení konkurzu. Všechny podmínky jsem splnila, odevzdala jsem koncepci na další období, hodnocení funkčního období, zprávu České školní inspekce, zprávu auditu o hospodaření… Žádná stížnost za celou dobu atd… Vy vidíte důvod k vyhlášení konkurzu? Asi je to celé jinak a jiný záměr. Ještě 5. 12., kdy jsem byla obhajovat koncepci u starosty (byla vyslovena spokojenost), mi bylo sděleno, že to půjde do Rady a poté mi ihned sdělí výsledek. Dne 17. 12. byl vyhlášen konkurz.  Nikdo mi předem nic neřekl. Mlžili. Nemám ani v odvolání z funkce jediný důvod uvedený. Vše mi bylo sděleno datovou schránkou jako oznámení.  Nyní to teprve zdůvodňují prý mojí únavou atd… Úsměvné.

Dřív přísně utajovaný vnitroblok v Holešovicích. Praha 7 teď k němu získala přístup

Pokud se nepletu, nebylo vypsání konkurzu bezpodmínečně nutné…

Nepletete se. Zřizovatel může potvrdit ve funkci svého ředitele na další období bez konkurzu kolikrát si bude přát. Většina zřizovatelů to tak dělá, když nejsou zásadní pochybení, protože pozice ředitele není moc populární pozice. Navíc vloni byli tři ředitele tímto zřizovatelem potvrzeni bez konkurzu a troufám si říct, že naše zpráva České školní inspekce a hodnocení úspěšnosti je lepší a stížnosti my nemáme.

„Do konkurzu se nepřihlásím.“

Velmi zostra se za Vaše setrvání ve funkci postavili jak rodiče žáků, tak i učitelský sbor. Co to pro vás znamená?

Znamená to pro mě hrozně moc. Velmi si toho vážím, protože aspoň někdo ocenil moji práci. O pedagozích nemusím ani hovořit, protože ti jsou tady se mnou denně a nejlépe znají moji práci. Znají naše prostředí a logicky nechtějí inovativně alternativní změny. Úroveň školy je jen jejich zásluha a tohle se jich dotýká, protože je to vyslovení nedůvěry i jejich velmi náročné práci. Já jsem tady právě proto, abych pedagogům připravila podmínky k jejich práci s žáky. To je můj primární úkol. Já pro pedagogy a oni pro žáky. Jinak to nemůže fungovat dobře. Jsme tým a musíme provázaně spolupracovat. Vzájemné vztahy jsou nesmírně důležité pro pohodu vzdělávání žáků. Tito lidé mi budou hrozně moc chybět, jsou skutečně výjimeční. Je mi ctí s takovým sborem pracovat.

Zvažujete, že se do vyhlášeného konkurzu přihlásíte?

Nepřihlásím se do tohoto konkurzu. To bylo mé sdělení a je neměnné.

 

Dnes, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Dnes, 16:40
Pankrácké náměstí je jedno ze tří hlavních kandidátů, kam by chtěl pražský magistrát umístit slavnou...
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
V pilotním provozu testuje šestá městská část službu pro osoby se sluchovým handicapem. Využít ke komunikaci...
Včera, 18:35
Do veřejného prostoru se znovu vrací nápad na zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Týkat by...
Khamoro 2018
Včera, 16:40
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
Včera, 14:30
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
Včera, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Reklama