Odvrácená tvář léta. V Praze začíná první velká vlna oprav

Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra se tak začíná splácet dluh, který Praha na údržbě historicky má. Pro letošní rok město na údržbu vyčlenilo 1,9 miliardy korun, tedy o 300 milionů víc než loni.

„Praha konečně začíná pořádně řešit běžnou údržbu a opravy komunikací. Dopravu jsme přebrali ve chvíli, kdy manko na stavu komunikací je asi 35 miliard korun, tedy polovina ročního rozpočtu Prahy. Je nutné dát věci do pohybu. Většinu rekonstrukcí jsme naplánovali na prázdniny, abychom Pražany omezili co nejméně, a nově o opravách a dopravních omezeních informují město a městské firmy společně na jednom místě, na stránce opravujeme.to,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Tam jsou nyní všechny nejvýznamnější uzavírky v Praze a investoři. Pražané si tak mohou vyfiltrovat, které uzavírky se jich budou týkat, kdy začnou a jak dlouho budou trvat, nebo se přesně podívat, kde konkrétní uzavírka začíná a končí. Stránka je nyní v pilotním provozu a po první sezoně se dočká výrazných změn, aby poskytovala pohodlnější a rychlejší servis.

Velká oprava Vídeňské ulice ovlivní dopravu, individuální, nákladní i veřejnou

Klíčová pro hladký průběh oprav je také koordinace jednotlivých projektů a informování o nich, které náměstek Adam Scheinherr řídí na pravidelných sekčních poradách. Uzavírky se díky tomu daří zkracovat na minimum a šetří se také prostředky na náhradní dopravu a další náklady. Lepší koordinaci oprav a staveb ale komplikuje, že Praha dosud nemá online databázový systém, který by byl propojený s geografickými informačními systémy. Ten je schopný stav komunikace průběžně vyhodnocovat, hlásit, kdy dojde ke konci životnosti jejího povrchu nebo sítě pod ní, a naplánovat rekonstrukce tak, aby omezily provoz ve městě co nejméně.

„Takové systémy budeme mít v Praze do tří čtyř let. Úplně stejně jako většinu Pražanů mě štvalo, když ve stejné ulici probíhala na jaře oprava komunikace a na podzim výměna plynovodu. Vnímám proto online koordinaci jako klíčovou věc, na kterou Praha nepochopitelně dlouho čekala. Zadal jsem Technické správě komunikací přípravu takové databáze a do té doby pokračujeme v intenzivní koordinaci na pravidelných poradách,“ řekl Adam Scheinherr.

Zdroj: web Prahy 7

opravujeme to
(Opravujeme to)
Včera, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Včera, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Včera, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Včera, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Včera, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
23.1.2020
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
23.1.2020
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
Reklama