Odvrácená tvář léta. V Praze začíná první velká vlna oprav

Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra se tak začíná splácet dluh, který Praha na údržbě historicky má. Pro letošní rok město na údržbu vyčlenilo 1,9 miliardy korun, tedy o 300 milionů víc než loni.

„Praha konečně začíná pořádně řešit běžnou údržbu a opravy komunikací. Dopravu jsme přebrali ve chvíli, kdy manko na stavu komunikací je asi 35 miliard korun, tedy polovina ročního rozpočtu Prahy. Je nutné dát věci do pohybu. Většinu rekonstrukcí jsme naplánovali na prázdniny, abychom Pražany omezili co nejméně, a nově o opravách a dopravních omezeních informují město a městské firmy společně na jednom místě, na stránce opravujeme.to,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Tam jsou nyní všechny nejvýznamnější uzavírky v Praze a investoři. Pražané si tak mohou vyfiltrovat, které uzavírky se jich budou týkat, kdy začnou a jak dlouho budou trvat, nebo se přesně podívat, kde konkrétní uzavírka začíná a končí. Stránka je nyní v pilotním provozu a po první sezoně se dočká výrazných změn, aby poskytovala pohodlnější a rychlejší servis.

Velká oprava Vídeňské ulice ovlivní dopravu, individuální, nákladní i veřejnou

Klíčová pro hladký průběh oprav je také koordinace jednotlivých projektů a informování o nich, které náměstek Adam Scheinherr řídí na pravidelných sekčních poradách. Uzavírky se díky tomu daří zkracovat na minimum a šetří se také prostředky na náhradní dopravu a další náklady. Lepší koordinaci oprav a staveb ale komplikuje, že Praha dosud nemá online databázový systém, který by byl propojený s geografickými informačními systémy. Ten je schopný stav komunikace průběžně vyhodnocovat, hlásit, kdy dojde ke konci životnosti jejího povrchu nebo sítě pod ní, a naplánovat rekonstrukce tak, aby omezily provoz ve městě co nejméně.

„Takové systémy budeme mít v Praze do tří čtyř let. Úplně stejně jako většinu Pražanů mě štvalo, když ve stejné ulici probíhala na jaře oprava komunikace a na podzim výměna plynovodu. Vnímám proto online koordinaci jako klíčovou věc, na kterou Praha nepochopitelně dlouho čekala. Zadal jsem Technické správě komunikací přípravu takové databáze a do té doby pokračujeme v intenzivní koordinaci na pravidelných poradách,“ řekl Adam Scheinherr.

Zdroj: web Prahy 7

opravujeme to
(Opravujeme to)
Včera, 12:40
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama