Online mapa pomoci je přehledným průvodcem různých služeb

V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu pomoci v době koronavirové epidemii. Je to součástí vzdělávací aktivity COVID-19 Survival Map, na základě které učitelé základních a středních škol učí své žáky, jak mapy pomoci vytvořit.

Do online mapy žáci zapisují veškerá důležitá místa v okolí a průběžně k nim doplňují aktuální informace. Hotová mapa může sloužit obyvatelům města, městské části nebo jiné lokality, kteří chtějí rychle najít informace o otevírací době obchodů či restaurací, potřebují se nechat otestovat nebo třeba shání dezinfekci a ústenky. První hotová mapa vznikla na Základní škole Partyzánská v České Lípě.

Lehce ovladatelná mapa

Na přehledné a lehce ovladatelné online mapě Vršovic může zájemce klikat na jednotlivé ikonky, ukáží se mu služby, obchody, parky a příroda, školy, restaurace, sportovní aktivity, doprava, zdravotnická zařízení či kultura. Stačí jedno kliknutí a objeví se seznam hledaných míst.

Pivaře provede po Středočeském kraji nová mapa

Vzdělávací aktivita byla odstartována v začátcích nouzového stavu a i nyní může pomoci s orientací v rychle se měnících podmínkách. „Rozhodně není pozdě s aktivitou začít právě teď. V následujících týdnech budou mapy možná nejvíc potřeba za celou dobu epidemie,“ uvedla autorka vzdělávací aktivity Tereza Cajthamlová z Multikulturního centra Praha.

Lepší orientace ve Vršovicích

„Mrzí mě, že jsme Vršovice mohli mapovat jen online, těšil jsem se na práci v terénu, kterou nám nouzový stav překazil. Ale jsem rád, že jsem se naučil pracovat s aplikací Mapotic,“ řekl žák Gymnázia Přípotoční Filip B. „Nejprve jsme měli problém se k práci odhodlat, ale pak nám pomohlo, jak jsme si v týmu rozdělili jednotlivé úkoly,“ uvedla Karolina U. „Díky aktivitě se teď mnohem lépe orientuju ve Vršovicích,“ podotkl Michal M.

Beroun už má prohlídkové okruhy města i v tištěných mapách

„Ve skupině jsme si rozdělili práci. Jeden třeba zadával body do mapy, další k nim doplňoval podrobnější informace. Někdy se informace hledaly těžko, nikde nebyly aktuální,“ řekla Karolina K. „Naučila jsem se, že ne všechno, co je na Googlu, musí být pravda,“ zmínila Anežka K. „Bylo zajímavé zjistit, kolik je v mém okolí restaurací, které jsem dosud neznala,“ uzavřela Julie Ř.

Dnes, 07:27
Nechala ji vybudovat v roce 2001 telekomunikační společnost Telefonica O2. Konstrukčně ji navrhl Ing. Janata...
Včera, 18:20
Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v krásných...
Včera, 17:00
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 17:00
Svět ho i po dvou staletích zná pod jménem Jean-Baptiste Gaspard Deburau. Tak je uváděn...
Včera, 16:26
Kraj hejtmanky Pokorné Jermanové utratil za nebezpečné resuscitační sady deset milionů korun. Jejich součástí jsou...
Včera, 15:05
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
Včera, 15:00
Středočeští hygienici v Hudčicích u Březnice navštívili stánk na návsi, ve kterém byla připravována točená...
24.9.2020
Tradiční setkání bývalých příslušníků pomocných technických praporů se ve čtvrtek 10. září uskutečnilo opět v...
24.9.2020
Záměrem této aktivity je do praxe pražského školství přinést ty nejmodernější technologie. Postupně je budováno...
24.9.2020
Cyklus pravidelných besed se zajímavými osobnostmi, které pořádá v Horním Bezděkově spolek Klíče pro demokracii,...
23.9.2020
Všichni lidé, kteří jdou na testování na onemocnění COVID-19 do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi,...
Reklama