Operace srdce ho nezastavila! David Lischka je další posilou Sparty

Zázračný návrat dokonán! Obránce David Lischka přestupuje z Jablonce do Sparty. Problém se srdcem nakonec celý přestup nezhatil, ale pouze pozdržel!

Fotbalová Sparta nadále posiluje. Po švédovi Vindheimovi, střelci Kozákovi, Krejčím z Brna a Trávníkovi z Jablonce přišel na Letnou i David Lischka. Teprve jednadvacetiletý mládežnický reprezentant následoval svého spoluhráče ze severu Čech Trávníka a vyztuží obrannou řadu výběru Václava Jílka.

Lischka má za sebou opravdu těžký půlrok. V zimě už byl jednou nohou ve Spartě, dokonce byl s týmem i v přípravě. Zdravotní prohlídka před kompletizací přestupu však ukázala problém se srdcem. Mladý stoper musel na operaci chlopně a nebylo vůbec jisté, jestli se bude moct vrátit k profesionálnímu fotbalu.

Po několika měsících tvrdé práce se stihl podívat v posledním ligovém zápase na hřiště z lavičky a nakonec přisel i vysněný přestup do Sparty. Klub totiž i přes tyto problémy na Lischku nezanevřel a už po konci sezony sportovní ředitel Tomáš Rosický potvrdil, že o něj má letenský celek stále zájem.

Místo Premier League bude hrát za Spartu! Michal Trávník je první ze dvou očekávaných posil z Jablonce

Ve čtvrtek odpoledne bylo konečně hotovo. David Lischka podepsal se Spartou smlouvu na 3 roky! „To, že nakonec podepisuje smlouvu ve Spartě, si musel opravdu vybojovat… Myslím tím vybojovat jiným, ještě mnohem náročnějším způsobem, než ostatní kluci,“ řekl pro klubový web Tomáš Rosický a dodal: „Obléknout sparťanský dres pro něj byl sen a stálo mu za to nevzdat se a projevit velkou odvahu. A hráče, kteří se za žádné situace nevzdávají, chceme ve Spartě mít.“

Sám David Lischka samozřejmě nezkrývá radost: „Musím říct, že jsem strašně šťastný, že jsem po půl roce zase zpátky na Spartě a že to všechno dopadlo. Už před operací jsem snil o tom, že se k tomuhle přestupu jednou vrátíme, i když jsem se v té době snažil dělat hlavně postupné krůčky. Fyzicky jsem teď stoprocentně připravený.“

V nabité sparťanské sestavě se bude těžké prosadit. Každopádně Lischka už prokázal v Jablonci, že je připravený na velký fotbal, a Sparta z něj určitě bude chtít do budoucna udělat jednoho z tahounů týmu.

Nový ředitel Dukly chce vybudovat silný tým, avšak Julisku opouští další dva zkušení hráči

Včera, 18:20
Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském...
Včera, 17:40
Magistrát letos přestěhoval z domova ve Svojšicích zpět do Prahy do městských bytů 15 klientů...
Včera, 17:00
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 17:00
Pražský magistrát rozdělí v příštím roce v programu projektů týkajících životního prostředí 40 milionů korun,...
Včera, 15:00
Téměř 5000 takzvaných stravenek zatím zakoupili lidé s cílem podpořit zvířata v pražské zoologické zahradě....
Včera, 13:40
V listopadu pražské trasy metra B a C oslavily hned několik výročí. Tím největším bude...
Včera, 13:00
Židovští uprchlíci a loď Patria. Je tomu 80 let, co se tato loď potopila v...
Včera, 12:20
V Praze se rozrůstá populace bobra evropského. Podle odhadů vědců nyní žije v hlavním městě...
Včera, 11:00
Jedno z nejtajemnějších míst Prahy 8 leží nedaleko proslulé bohnické psychiatrické léčebny. I když to...
Včera, 09:40
Na Jarově v Praze 3 otevřela radnice upravený park v ulici U Kněžské louky. Na...
Včera, 08:59
Že si 15letý školák zapálí marihuanu? Možná právě učinil první krok do drogového pekla. Marihuana...
Reklama