Opravy kolejí přerušily tramvajovou dopravu na Malé Straně

Opravy tramvajových tratí na Malé Straně a na Mánesově mostě omezily provoz tramvají. Odklonem dotčené spoje jezdí od ranních hodin, tramvaje nejezdí obousměrně jezdit přes zastávky Újezd, Staroměstská a Malostranská.

„Na Malé Straně a Mánesově mostě DPP ve dvou etapách vymění opotřebené kolejové konstrukce v křižovatce ulic Klárov a Letenská,“ uvedla Řehková.

Provoz tramvají v úseku Újezd-Malostranská-Staroměstská je přerušen od 4:30 hod v neděli 13. září do čtvrtka 17. září. Navazující přerušení provozu tramvají se bude od čtvrtka do 0:30 hodin do soboty 19. září týkat provozu v zastávkách Malostranská u stanice metra.

Po celou dobu rekonstrukce budou odkloněné trasy tramvajových linek 2, 12, 15, 18, 20, 22 i noční spoj s číslem 97. V první etapě prací budou pozměněny i trasa historické linky č. 41 a provoz autobusu č. 194. Autobusová linka bude rozdělena, jezdit bude v úsecích Florenc – Staroměstská a Malostranské náměstí – Nemocnice pod Petřínem. Na trase Újezd – Malostranské náměstí – Újezd – Švandovo divadlo bude od neděle do čtvrtka jezdit nově zavedená linka náhradní autobusové dopravy X22.

DPP po dobu oprav zřídí náhradní zastávky Malostranská. Budou situovány na nábřeží Edvarda Beneše. Obsluhovat je budou linky 2, 15, 18 a 97. Ve druhé etapě prací k nim přibudou stejnojmenné zastávky v Letenské ulici, na nichž budou stavět tramvaje č. 22 a noční spoj 97.

Výluku na Malé Straně DPP využije také k opravám žulové dlažby a k rozšíření nástupního ostrůvku zastávky Malostranská, která je ve směru do centra. V opačném směru ji plánuje podnik rozšířit už za tramvajového provozu, a to od pondělí 21. září do pátku 25. září.

ČTK

Včera, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Včera, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Včera, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Včera, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Včera, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Včera, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Včera, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
22.9.2020
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama