Orangutani a sloni? Kdo se musel před návštěvníky pražské zoo schovat?

Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat. Zároveň však zavírá Indonéskou džungli a expozici lemurů kvůli možné nákaze. Jak se zoo v Troje potýká s pandemií covid-19?

Pražskou zoologickou zahradu letos navštívilo o třicet procent méně návštěvníků než loni. Toto číslo mají na svědomí hlavně turisté a také měsíc, kdy byla kvůli vládnímu nařízení uzavřena. Vzhledem k tomu, že primáti se mohou nakazit koronavirem stejně jako lidi, byla zoo nucena zavřít některé své expozice. Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo, o tom informoval na svém twitterovém účtu.

Indonéská džungle se musela uzavřít, jelikož orangutani a makaci tu s návštěvníky sdílejí jeden uzavřený prostor. Pavilon goril však i nadále zůstává otevřený, protože primáti jsou zde za sklem a ve volném výběhu se k nim lidi dostanou pouze na bezpečnou vzdálenost.

I tak ale zoo láká na nové přírůstky. U hlavního vchodu je ve výběhu možné vidět roční samici pandy červené, která sem přicestovala z Chorvatska. Chovatelé doufají, že se zde roční samička už dostatečně aklimatizovala a časem by s dvanáctiletým samcem Patem přivedla na svět i první mládě. Pat se prý na svou novou spolubydlící velice těšil. Už nějakou dobu zde cítil její přítomnost a chodil po výběhu, kde si každý kout musel označkovat, aby samička poznala, že se zde nachází samec.

Chov pand je údajně velmi náročný. Jsou to choulostivé šelmy, které se dožívají 13 až 15 let. Pat se již jednou otcem stal, a to v roce 2012, kdy se zde podařilo odchovat mládě Akima. Samice Regica se narodila loni 3. července v zoologické zahradě v Zahřebu.

Dalším lákadlem jsou také slůňata, která se letos narodila v pražské zoo. Samičky Lakuna a Amalee už od svého narození na jaře vyrostli asi o dvacet centimetrů a momentálně váží něco okolo 300 kilo. Návštěvníci už mohou slůňata vidět i ve venkovním bazénu. Velice rychle se naučila plavat, obě ale také velmi přitahuje bláto. Sloni si letos ve svém výběhu vydupali jámu, ve které se drží dešťová voda. Když chovatelé viděli, jak si sloni užívají své vlastní malé bahenní lázně, rozhodli se sem vodu ještě uměle připouštět a místo využívat jako kaliště.

Dnes, 07:35
Na řešení dopravní situace v ulici Za Strahovem v oblasti památkové zóny Tejnka se mohou...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:40
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého...
Včera, 16:20
Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci září meziročně vzrostly o 3,2 procenta na...
Včera, 15:00
Poslední ze série modernizací světelných signalizací v letošním roce. Křižovatka Komunardů x Plynární x Ortenovo...
Včera, 13:00
Lidé, kteří mají neplatný řidičský průkaz, nemusejí spěchat na úřad pro nový doklad. Ministerstva dopravy...
Včera, 11:00
Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to...
Včera, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Včera, 07:35
Omezení čeká na cestující, kteří využívají metro na Andělu respektive Na Knížecí. Kvůli výměně eskalátorů...
20.10.2020
Koncert Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – od 17 do 18 hodin – nabídne...
20.10.2020
Praha 6 odhalila sochu Marie Terezie. Stojí ve stejnojmenném parku na pražských Hradčanech. Socha byla...
Reklama