Pasáž na Budějovické lehne k zemi. Průchozí bude na podzim

Další fotky

Až v říjnu bude zprůchodněna pasáž u stanice metra C Budějovická. Tehdy skončí práce související s demolicí terasy u DBK. Oznámil to magistrát. Odborníci to vidí jako zbrklé, lávka je dle nich v pořádku.

Samé klacky pod nohy hází Pražanům vedení hlavního města v čele s primátorskou Adrianou Krnáčovou (ANO). Vedle rozkopaných ulic a dopravních uzavírek omezuje už i pěší. Magistrát totiž kvůli údajnému havarijnímu stavu nechal v lednu zavřít pasáž propojující stanici Budějovická s ulicí Antala Staška, kde je poliklinika a Úřad městské části Praha 4, a v dubnu ji hodlá zbourat. Ke kroku přistoupil poté, co se loni koncem roku zřítila Trojská lávka. Nezávislí experti však demolici pokládají za zbrklé a hysterické řešení.

Dolínek k uzavření Husitské: „Budeme muset dávat letáky o uzavírkách do schránek“

Stačí drobné opravy

„Nosná konstrukce objektu terasy není v havarijním stavu a v žádném případě ji není nutné zbourat. I přes místy postupující korozi opravdu stále ještě vyhovuje stavebním normám,“ uvedl nezávislý autorizovaný statik Marek Lukáš. Dle vedoucího katedry ocelových a dřevěných konstrukcí Fakulty stavební ČVUT Františka Walda stačily drobné opravy. „Terasa je, podle těch posudků, v pořádku. Je jenom hodně zanedbaná a je opravdu ve špatném stavu povrchové úpravy. Je třeba ji řádně ošetřit a potom může fungovat ještě padesát nebo sto let. Terasa, z hlediska nosné konstrukce, je v pořádku,“ zopakoval.

Rohanský ostrov projde přeměnou. Bude z něj lákadlo, které do Libně přitáhne davy?

Nechtějí hazardovat

I přes stanoviska odborníků ale vedení Prahy odmítá pasáž na Budějovické zprůchodnit. Naopak v dubnu začne s její likvidací, která potrvá minimálně do října. Magistrát to zdůvodňuje obavou o bezpečnost občanů. „Našim cílem není vést mediální boj s DBK a komplikovat situaci občanům. Jestliže ale nese město jako majitel zodpovědnost, nemůžeme na úkor zájmů někoho jiného hazardovat s bezpečností lidí,“ obhajuje postup Prahy její radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). Šéf magistrátního odboru majetku Jan Rak potvrdil, že začátkem dubna úředníci zahájí kroky nutné k demolici terasy. „To znamená, že bude například vypsáno výběrové řízení, v němž magistrát najde firmu, která demolici provede,“ řekl s tím, že půjde-li vše podle plánů, do 190 dnů by mohlo být hotovo.

FOTO: Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený

Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (6)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (1)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická Praha 4 metro uzavírkaJižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická Praha 4 metro uzavírkaJižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická Praha 4 metro uzavírka
Další fotky
Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická Praha 4 metro uzavírkaJižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická Praha 4 metro uzavírkaJižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (7)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (5)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (4)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (3)Jižní vestibul metra Budějovická je zavřený - Budějovická v havarijním stavu (2)

Proti zavření a demolici jsou zástupci obchodního domu DBK i Prahy 4. Demolice podle předsedy představenstva DBK Miroslava Velfla není možná. Konstrukce lávky a DBK jsou prý propojeny. Demolice by se tak podle něj dotkla nosníků, které zabíhají i do budovy DBK.

Další uzavírka čeká ulici Na Slupi na Praze 2 a most přes Botič. Vytvoří se kolony i tam?

 

Dnes, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Dnes, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Dnes, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Dnes, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Dnes, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
Včera, 18:20
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Včera, 16:20
Úřady v Praze s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci upravují provoz stejně, jako tomu bylo na jaře....
Včera, 15:25
Společnost Eroc, která v magistrátní budově v Pražské tržnici provozuje nevěstinec, prohrála s městem soud...
Reklama