Pejskaři, pozor! Na Spořilově někdo poházel housky prošpikované hřebíky

Na pražském Spořilově neznámý psychicky narušený člověk rozházel pečivo, které v sobě ukrývalo hřebíky. Po jeho sežrání hrozí psům, ale i třeba kočkám nebo dalším zvířatům bolestivá smrt. „Dávejte si pozor!“ varuje majitele psů ze Spořilova a okolí místní obyvatel Patrick Gruber.

„Nelidská zrůda!“ Tak nazval toho, kdo nastražil na venčící se psy v Praze 4 kousky pečiva propíchané hřebíky, šestadvacetiletý pejskař Patrick Gruber. Před týdnem je našel při procházce se svou psí slečnou, devítiletou labradorkou Ritou, kousek od Hlavní ulice na Spořilově. „Všechny kusy jsem posbíral a vyhodil do koše, jen jeden kus jsem vzal domů, abych ho ukázal své přítelkyni. Následně jsem ho vyfotil a sdílel na facebooku, aby se to dozvědělo co nejvíce lidí a dávali si pozor,“ řekl Našemu REGIONU Gruber. „Nebylo to poprvé, co jsem v tomto okolí našel rozházené potraviny, ale nikdy nebyly plné hřebíků. Jako majitel psa a milovník zvířat nemám pro tohle vůbec pochopení a nedokážu si vysvětlit, co za nelidskou zrůdu může tohle udělat,“ dodal Gruber.

 

Devítiletá labradorka Rita. Zdroj: Patrick Gruber

 

„Je to hyenismus! A nedělá se to,“ prohlásil k tomuto případu pro Náš REGION veterinář Jan Chvátal z Prahy 4 – Kamýk. Naštěstí zná tyto příběhy dosud jen z doslechu nebo z internetu. „Spíš jsem se setkal s otravou psů jedem na krysy, ale je to hrozné. Tohle může dělat jen nemocný člověk,“ myslí si Chvátal. Pokud pes včas hřebík nevyzvrátí, může mu způsobit perforaci střev nebo nekrózu končící bolestivou smrtí. K podobnému činu se podle některých odborníků uchylují lidé, kteří nenávidí psy a vadí jim například jejich exkrementy na chodnících. V Praze je hlášeno přes 80 tisíc psů, nejvíc právě na Praze 4 a také na Praze 6.

V prosinci minulého roku řešili podobný případ policisté v Pardubicích, kdy přímo v centru města našli několik párků propíchaný hřebíky a špendlíky. O měsíc později začal patrně stejný pachatel házet otrávené smrtící návnady přímo do pardubických zahrad. Koncem minulého roku se v okolí obce Králíky na Orlickoústecku řešila série případů, kdy kvůli otráveným návnadám zahynulo již nejméně 27 psů. Pachatelům těchto ohavných činů hrozí za týrání zvířat až pět let vězení. Dosud však nebyli dopadeni, proto je nutné při venčení psů dbát zvýšené opatrnosti.

Dnes, 06:22
Dnes je Muzeum Bedřicha Smetany jednou ze specializovaných expozic Muzea české hudby a organizačně spadá...
Včera, 13:10
Neznámý pachatel už od konce minulého roku sexuálně obtěžuje ženy na tramvajových zastávkách v Praze...
Včera, 10:11
Komerční článek
Koronavirus je pro kybernetické útoky živnou půdou. Podvodné emaily obsahující zavirované odkazy se v poslední době...
Včera, 10:11
Na pražské Kampě včera večer sjelo do řeky Vltavy auto, ve kterém byl jeden člověk....
Včera, 09:02
Skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté dnes vystoupí na pilotním koncertu s...
Včera, 06:39
Jedna z předních propagátorek rehabilitační Vojtovy metody fyzioterapeutka Marcela Klemová pracuje ještě v osmdesáti letech....
10.5.2021
Komerční článek
Poslední rok nebyl pro nikoho lehký. Obrovský nápor v nemocnicích a velká psychická zátěž pro...
10.5.2021
Na začátku roku 2021 Moskva informovala svět, že zdejší metro nově řídí i ženy. Do...
10.5.2021
Narkoman v Praze zdemoloval zahrádku. Polykal předměty a obnažoval se.
10.5.2021
Celorepubliková kalamita lýkožrouta smrkového dorazila i do hlavního města. Pražští lesáci už kvůli němu museli...
10.5.2021
Muž s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce ujížděl v neděli večer před policií....
Reklama