Pejskaři, pozor! Na Spořilově někdo poházel housky prošpikované hřebíky

Na pražském Spořilově neznámý psychicky narušený člověk rozházel pečivo, které v sobě ukrývalo hřebíky. Po jeho sežrání hrozí psům, ale i třeba kočkám nebo dalším zvířatům bolestivá smrt. „Dávejte si pozor!“ varuje majitele psů ze Spořilova a okolí místní obyvatel Patrick Gruber.

„Nelidská zrůda!“ Tak nazval toho, kdo nastražil na venčící se psy v Praze 4 kousky pečiva propíchané hřebíky, šestadvacetiletý pejskař Patrick Gruber. Před týdnem je našel při procházce se svou psí slečnou, devítiletou labradorkou Ritou, kousek od Hlavní ulice na Spořilově. „Všechny kusy jsem posbíral a vyhodil do koše, jen jeden kus jsem vzal domů, abych ho ukázal své přítelkyni. Následně jsem ho vyfotil a sdílel na facebooku, aby se to dozvědělo co nejvíce lidí a dávali si pozor,“ řekl Našemu REGIONU Gruber. „Nebylo to poprvé, co jsem v tomto okolí našel rozházené potraviny, ale nikdy nebyly plné hřebíků. Jako majitel psa a milovník zvířat nemám pro tohle vůbec pochopení a nedokážu si vysvětlit, co za nelidskou zrůdu může tohle udělat,“ dodal Gruber.

 

Devítiletá labradorka Rita. Zdroj: Patrick Gruber

 

„Je to hyenismus! A nedělá se to,“ prohlásil k tomuto případu pro Náš REGION veterinář Jan Chvátal z Prahy 4 – Kamýk. Naštěstí zná tyto příběhy dosud jen z doslechu nebo z internetu. „Spíš jsem se setkal s otravou psů jedem na krysy, ale je to hrozné. Tohle může dělat jen nemocný člověk,“ myslí si Chvátal. Pokud pes včas hřebík nevyzvrátí, může mu způsobit perforaci střev nebo nekrózu končící bolestivou smrtí. K podobnému činu se podle některých odborníků uchylují lidé, kteří nenávidí psy a vadí jim například jejich exkrementy na chodnících. V Praze je hlášeno přes 80 tisíc psů, nejvíc právě na Praze 4 a také na Praze 6.

V prosinci minulého roku řešili podobný případ policisté v Pardubicích, kdy přímo v centru města našli několik párků propíchaný hřebíky a špendlíky. O měsíc později začal patrně stejný pachatel házet otrávené smrtící návnady přímo do pardubických zahrad. Koncem minulého roku se v okolí obce Králíky na Orlickoústecku řešila série případů, kdy kvůli otráveným návnadám zahynulo již nejméně 27 psů. Pachatelům těchto ohavných činů hrozí za týrání zvířat až pět let vězení. Dosud však nebyli dopadeni, proto je nutné při venčení psů dbát zvýšené opatrnosti.

Včera, 13:25
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
Včera, 11:51
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
Včera, 11:07
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 11:07
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
Včera, 04:00
Během dvou let přibude v hlavním městě několik set stožárů veřejného osvětlení, ze kterých si...
Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
2.3.2021
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
2.3.2021
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
1.3.2021
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
1.3.2021
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
1.3.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
1.3.2021
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Reklama