Pirátský radní Prahy 1 Bodeček zůstane ve funkci

Radní Prahy 1 pro majetek David Bodeček (Piráti), který koncem listopadu kvůli problémům ve fungování městské části pohrozil rezignací, ve funkci zůstane. Koaliční partneři z Prahy 1 Sobě, My, co tady žijeme (KDU-ČSL, STAN, Iniciativa občanů) a Zelené pro jedničku se podle něj k jeho kritice postavili konstruktivně. Radní o tom informoval v tiskové zprávě.

Podle dřívějšího dopisu Bodečka starostovi Pavlu Čižinského (Praha 1 Spbě) má radnice problémy například v personální otázce, vnější komunikaci či v plánování a stanovování cílů. Radní v otevřeném dopise vyzval Čižinského a další lidi z vedení městské části k vyřešení deseti problémů. První tři se týkaly personální situace na úřadě, která je podle něj tristní. Žádal také podepsání programového prohlášení rady, nastavení pravidelných koaličních jednání, přípravu koncepce bytové politiky nebo vytvoření plánu ztransparentnění a zefektivnění práce úřadu.

V reakci na jeho kritiku se podle Bodečka konala tři koaliční jednání. „Velmi oceňuji přístup starosty Pavla Čižinského, který všechny mnou zmiňované body, jež zazněly v otevřeném dopise, ihned začal řešit. Ne vše se ale vyřešilo k mé spokojenosti a rozcházíme se i nadále ve vnímání správného chodu úřadu,“ napsal dnes Bodeček. I tak ve funkci zůstane.

Radní ocenil, že koalice schválila grantový program na opravu domovního fondu, který se původně měl zrušit. „Oceňuji také vypsání výběrového řízení na pozici tiskového mluvčího radnice Prahy 1 a stejně tak na pozici vedoucího oddělení vnějších vztahů,“ uvedl. K jeho spokojenosti se situace posunula také v případě privatizace bytů, kde prosazuje odprodej většího množství bytů nájemníkům.

V souvislosti s postupem Bodečka a silnou kritikou ze strany opoziční ODS například ohledně plánu převést Nemocnici Na Františku ze správy městské části na magistrát se v posledních týdnech objevily zvěsti, že by mohlo současné vedení radnice padnout. „Na některé koaliční zastupitele je vyvíjen velký tlak a kolují informace, že na zastupitelstvu 17. prosince se objeví návrh odvolat starostu. Opozice využívá určité nejistoty, kterou do koalice vnesl otevřený dopis radního Bodečka,“ uvedl radní Petr Kučera (Zelená pro jedničku).

Loňské volby v první městské části vyhrála Praha 1 Sobě, která získala šest mandátů v 25členném zastupitelstvu. Druhá byla ODS s pěti křesly a třetí Piráti se čtyřmi mandáty. Volební koalice My, co tady žijeme obsadila rovněž čtyři křesla. TOP 09, která v minulém volebním období vládla společně s ODS a ČSSD, získala tři mandáty. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO se dvěma křesly a Zelená pro jedničku s jedním.

ČTK

Dnes, 18:03
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Dnes, 14:31
Chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost propaguje a hájí dlouhodobě organizace Pěšky městem...
Včera, 14:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
Reklama