Planetárium a pražské hvězdárny se sjednotily pod názvem Planetum

Další fotky

Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice se nově staly součástí jediné značky jménem Planetum. Cílem sjednocení není jen zastřešení pražských hvězdáren a planetária, ale také jejich modernizace a změna jejich vnímání veřejností. V Praze tak bude nyní fungovat platforma s nejširším portfoliem služeb spojených s propagací astronomie a kosmonautiky.

Cíl, který si takto nově zreformovaná organizace klade, není rozhodně nijak malý – chce se stát jedním z nejlepších vesmírných center v Evropě. „Není to nemožné. Máme největší promítací plátno v Česku, které patří i mezi největší na světě. Štefánikova hvězdárna má také nejširší otevírací dobu,“ řekla PR manažerka Dominika Šimoňaková.

Změny se dotknou i loga a vizuálů. Logo podniku má minimalistickou podobu, písmeno e má kolem sebe prstenec a v některých případech bude používáno jako samostatné logo. Nově začaly fungovat i webové stránky www.planetum.cz, pod kterými se sjednotily dosud rozdělené weby planetária a hvězdáren.

FOTO: Planetum

Planetum - Planetarium_mraky_NPlanetum - Cosmorama-jih-detail_NPlanetum - PLANETUM_E_zona_1B_8000Planetum - vystava_NPlanetum - simulatory_N
Další fotky
Planetum - Štefánikova hvězdárna_NPlanetum - 22 Pražské hvězdárny a planetárium budou fungovat jako Planetum, mas

Planetárium a hvězdárny se budou modernizovat s cílem přiblížit se dospělým i dětem, aby je vnímali jako moderní zábavně vzdělávací instituce, které mají co nabídnout nejen školám, ale mohou se stát i oblíbeným cílem rodinných výletů. „Chceme ukázat, že vesmír je plný zajímavostí, dobrodružství a že je to místo plné zábavy,“ vysvětluje Šimoňaková.

Planetum čekají i novinky v programové nabídce. Veřejnost se může těšit například na nové filmy. V minulosti nabízelo planetárium převážně statické komponované programy, od této chvíle se jedná o skutečně plně animované a hrané filmy. Nový titul Horizon, který bude mít premiéru v lednu, se bude v České republice promítat jako v první zemi na světě, nepočítaje zemi původu Japonsko. Už teď Planetum nabízí pestrou škálu špičkových filmů, jako například Naše bouřlivá planeta, Hvězdy mayských bohů, jedinečný program Má vlast, který byl připravený u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR, nebo animovanou pohádku Polaris, která je světově nejúspěšnější pohádkou pro planetária. V planetáriu pak příští rok v červenci, při výročí přistání Apolla na Měsíci, připraví repliku měsíčního modulu ve skutečné velikosti.

Planetum se dočká i stavebních úprav. Komplexní rekonstrukcí projde budova planetária ve Stromovce. Změna dispozic, rozšíření výstavních prostor, výměna 50 let staré projekční plochy, nový projekční systém – takové jsou plány vedení, se kterými se chce obrátit na nově vznikající Radu hl. m. Prahy. Po celkové rekonstrukci, jejíž délka je odhadována na pět let, by pražské planetárium mělo být nejmodernějším planetáriem Evropy.

Štefánikova hvězdárna na pražském Petříně už největší rekonstrukcí za posledních 40 let prochází. V jejím přízemí vznikají nové prostory pro návštěvníky, rozšiřuje se vstupní hala, vytváří prostor pro občerstvení i nová studovna. V budoucnu by na jejím pozemku mělo být také letní kino.

Podle ředitele podniku Jakuba Rozehnala, planetárium již letos překonalo návštěvnost z let 2015 a 2016, loňskou by pak mělo podle jeho odhadů překročit zhruba o 20 procent. Nárůst návštěvnosti přičítá nové koncepci či tomu, že od konce května uvádí plně celooblohovou animovanou projekci.

Praha má první restauraci s robotickou obsluhou

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama